IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta] Planetka po ojcu
Autor Wiadomość
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Sob 05 Lip, 2014   [Planeta] Planetka po ojcu

Mam w posiadaniu Planetkę całą rozebraną wszystkie śrubeczki poodkręcane tylko silnik cały. Mam problem w tym że za bardzo nie wiem co gdzie powinno być bo ja jej nie rozbierałem a wszystkie śrubki i nakrętki są wrzucone do jednego pudełka. Proszę jeśli ktoś ma jakoś instrukcję na posiadaniu to żeby ją gdzieś udostępnił. Od razu chciałbym się dowiedzieć czy mechanik by naprawił silnik jakbym mu dał sam silnik z wydechem kopniakiem gaźnikiem filtrem powietrza no i bakiem czy byłby w stanie go naprawić, jeżeli źle myślę to mnie poprawcie nie znam się na mechanice jeszcze.

I takie pytanko czym najlepiej oczyścić wszystkie części począwszy od samego kartera silnika po hamulce śrubki i tak dalej.

A i jeszcze bardzo bym prosił jeżeli ktoś ma na zbyciu uchwyt do kierownicy od Planety żeby dał znać.

Bardzo Proszę o Waszą Pomoc.
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 05 Lip, 2014   

Cześć. Instrukcje i katalogi części są tutaj: http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=3148

Przejrzyj sobie katalog części to już będziesz wiedział co do czego. Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to zawsze możesz poszukać na forum albo zapytać.
Możesz silnik naprawić z naszą pomocą albo oddać komuś kto się zna, ale jak już to raczej sam silnik do poskładania albo z całym motocyklem do uruchomienia i regulacji. Tylko co jest z tym silnikiem? Może nie trzeba go od razu oddawać do mechanika?
Do czyszczenia dobra jest benzyna ekstrakcyjna. Możesz wrzucić kilka zdjęć. Pomożemy ;)
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Roy


Motocykl: Iż-56
Posty: 157
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Tak jak napisał Pitek. Zacznij od rozłożenia wszystkiego na jakimś prześcieradle, i sprawdź z katalogiem części co masz a czego nie, przy okazji poznasz swoje czesci i łatwiej będzie skręcić. Do mycia benzyna, silnik możesz w ropie albo kup sobie taki preparat do plandek do tirów DIMER, tylko uważaj ze stężeniem, silny jest więc lepiej go rozcieńczyć bardziej i umyć dwa razy niż umyć w zbyt dużym stężeniu. Śruby koniecznie zachowaj, bo iż ma je specyficzne (śruba ma np. łeb m12 a nakrętka ma jużwiększy, dużo drobnym gwintów etc.). Co do silnika ja bym wstrzyknął olej do cylindra pokopał go żeby się rozruszał i sprawdził kompresję. MOże nie trzeba go od razu rozbebeszac.
_________________
FLSTF`98, FLSTC`98, Indian Chief, Shovelhead Chopper, Yamaha XV 1700, SAM ZAP 1200, Ural M62 1962, M72N 1957, M72M 1956
 
 
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Silnik kompresje ma tylko ojciec mówił że coś ze skrzynią nie tak i muszę go odpalić tak na szybko jakoś by obczaić co i jak a silnik i tak rozkładac trzeba przeczyścić wszystko i tak dalej i wszystkie te kartery i całą obudowę do szkiełkowania czy czego tam oddać. A ze śrubkami mam taki problem i ogólnie z całym motocyklem, że ja go nie rozbierałem a mój brat i zostawił go a ja teraz próbuje wszystko złożyć i tak to wygląda ż śrubki miałem w jednym pudełku i to chyba nie wszystkie :( i najgorsze jest to że nie wiem jaka śrubka do czego ale niedługo wrzucę parę fotek z tymi śrubkami co mam.

[ Dodano: Pią 11 Lip, 2014 ]
A jeszcze zapomniałem karter silnika udało mi się wyczyścić czymś do hamulców :D zdjęcie wrzucę jutro w jakim stanie teraz jest szkoda że nie zrobiłem fotki jak był brudny :(
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Dasz radę, nie bój nic. Ja za dziecka kupiłem motorynkę rozkręconą do ostatniej śrubki i udało mi się ją w tydzień poskładać i uruchomić. Nie miałem żadnej książki a internetu nie było. To łatwiejsze niż układanie puzzli. Przymierzaj, kkombinuj i ewentualnie pytaj.
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Ja swojego Jeża porozkładałem na części pierwsze, potem czyszczenie, weryfikacja śrub i nakrętek itd. Czas robi swoje a pamięć zawodną jest.

Przy składaniu (pomimo nieznajomości języka), posiłkowałem się katalogiem (tłumacz google dał radę). Jak już znajdziesz w katalogu, to i w motór wsadzisz.

A swoje kartery to w plecak wpakowałem, poszedłem do najbliższej myjni samoobsługowej i za parę złotych zrobiłem porządek. To ma działać a nie wyglądać.

Używaj przecinków - ciężko czytać. :hihi:
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Myjnia to wersja ok--- byle by jeżdziło jak na zdjęciach z pikniku stan przed remontem ale lata i to ładne kilometry
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

radarator napisał/a:
A swoje kartery to w plecak wpakowałem, poszedłem do najbliższej myjni samoobsługowej i za parę złotych zrobiłem porządek.

Co jest oczywiście przeważnie zabronione ... tak dla przestrogi dla innych.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Okey porobiłem parę zdjęć 2 pierwsze to wszystkie śrubki które udało mi się znaleźć i bardzo proszę jakby ktoś mógł napisać od czego są dane śrubki


A oto goła planeta

Niech ktos mi powie czy to oryginalna tylne światła

A to od czego jest ?

i jeszcze niech ktoś powie czy można naprostować te wgniecenia na teleskopie


[ Dodano: Pon 14 Lip, 2014 ]
A i mógłby ktoś podrzucić link do stronki fajnej żeby zdjęcia wrzucać żeby nie ta fotka tylko
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Paszapl09, ja Twoich fot nie widzę wcale. Korzystaj z forumowej galerii:
http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=4186
 
 
 
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

Wystarczy kliknąć w ten kwadracik i powinno się pokazać zdjęcie próbowałem wysłać zdjęcie na forum lecz za duży plik.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

Mi się kwadraciki nie wyświetlają a pliki można zmniejszyć choćby w paincie.
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

Ta lampa jest od MZ natomiast to co pytasz co to jest to jest automat światła stop , ale nie wiem czy oryginalny od planety.
Popatrz sobie w jakiej cenie są takie amorki na Allegro i bedziesz wiedział czy lepiej kupic uzywki w dobrym stanie czy prostować. Bo wiadomo wszystko da się zrobić tylko za jaką kasę .
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

Ratować !! Kupiłem Planetę na chodzie oczywiście odpalała jeździłem tylko jak jechałem na 2 i podbijałem bieg do 3 to po puszczeniu sprzęgła okazywało się, że się wbił luz. Nie wiem o co chodzi no i jeszcze teraz nie chce mi dziad odpalać. Iskra jest, paliwo jest normalnie ścieka do gaźnika, akumulator też naładowany. Kopałem może ze sto razy i nic a przy kupnie u gościa odpalił po 3 kopniakach. Proszę pomóżcie!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Paszapl09 Ogólne 1 Pią 27 Sty, 2017
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Skąd się wzięła Planeta
Michał Ogólne 5 Sro 29 Lis, 2006
Wojt@s
Brak nowych postów [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Wafelek Ogólne 23 Sro 27 Gru, 2006
tofman
Brak nowych postów [Planeta] Planeta z Youtube-a
Ciekawy egzemplarz
Spiker Ogólne 2 Pią 12 Lip, 2019
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Planeta 5 z 1997r.
Dlaczego tak mało o tym roczniku?
Michał Ogólne 27 Sro 13 Kwi, 2016
strazak-84
Brak nowych postów [P5] Iż Planeta 5
Darkojak Ogólne 4 Nie 05 Wrz, 2010
Felix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna