IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XVI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zagórzu
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   XVI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zagórzu

XVI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych i Militarnych z Zagórzu to dla mnie jak Święta Bożego Narodzenia albo Wielkanoc, nie wyobrażam sobie sezonu motocyklowego żeby tam nie być, mimo że od wielu lat nic się tam nie zmienia a w szczególności chaotyczna organizacja to i tak zlot ten ma swoich stałych bywalców a magiczna atmosfera to ludzie, którzy tam przyjeżdżają co roku od wielu lat.
W tym roku wpadłem na pomysł aby przy okazji zlotu zorganizować spotkanie forumowe i jest to chyba pierwsze spotkane kilku Dekawek od czasów Trampu DKW organizowanego przez Tomasza Tomaszewskiego.
Jeśli chodzi o mnie to jeszcze w piątek mój wyjazd wisiał trochę w powietrzu, jakiś czas temu dostałem od sztygi20 regulator elektroniczny ale niestety okazał się niesprawny do tego stopnia, że ładowanie było ale akumulator nie przyjmował prądu, kombinowałem, wymyślałem co to może być i stwierdziłem, że trzeba założyć sprawdzony mechaniczny i na takim jechać na zlot więc szybka akcja w piątek i założyłem, ustawiłem regulator sprawdziłem ładowanie wszystko gra i... i dzwoni telefon od Tomblacka: "Ozzy! gdzie Ty kur.... jesteś ?!?!?!" - yyy, no już już zbieram się i jadę :P :D
Po zatankowaniu motocykla z Rzeszowa wyruszyłem o 19:15, tuż przed Sanokiem na Statoilu zrobiłem pierwszą przerwę aby Dykta trochę ostygnęła a ja posiliłem się hot dogiem, zakupiłem parę konserw z zupą chmielową i w drogę.
W Zagórzu zameldowałem się o 21:00, jak na niedotarty sprzęt to spisywała się zajebiście :D
Na miejscu na bramie zlotowej czekał już na mnie Tomblack i zaraz na placu zlotowym przywitałem się z dariuszem08 i jego synem oraz z Panem Leszkiem właścicielem DKW NZ 350/43, długie polaków rozmowy trwały do później nocy, z Tomkiem do wczesnego rana :P
W sobotę rano dojechała dość spora część uczestników rajdu, także przyjechał johan1 ze swoją DKW NZ 350 oraz Dwadziesciajeden niestety bez motocykli choć starałem się nakłonić aby je przywiózł.
O 10:00 wyruszyła parada na rajd po Bieszczadach polskich i słowackich, ja odpuściłem sobie z dwóch powodów, niedotarty sprzęt a dwa to kierowca był nie zdatny do użycia ale w między czasie naprawiłem blokujący się gaźnik (krzywa iglica) i pilotowałem dariusza08 przez tel gdy peleton parady się pogubił na trasie przejazdu, z Tomblackiem do godz 13 leżeliśmy w cieniu skoczni i czekaliśmy na Madzie, która przyjechała moim drugi motocyklem.
W między czasie dojeżdżały kolejne załogi na zlot a także wrócili ci co pojechali na trasę rajdu, po godz 17 przyjechali Bodek i Piter, niestety samochodem, obie ich 500-tki się składają ;)

W końcu udało się wspólnie zestawić 3 z 4 DKW NZ


Premiera forumowa, DKW NZ 350/43 Pana Leszka, choć jeszcze sporo jej brakuje do oryginału to całkiem nieźle się już prezentuje, za moją namową myślę, że jej właściciel zaloguje się u nas na forum bo miał do nas mnóstwo pytań a myślę, że nasze forumowe społeczeństwo pomoże mu w kompletowaniu.








W między czasie dojechał buba1340 i dołaczył do wspólnych rozmów z dariuszem08 i Bodkiem









W końcu zjawi się johan1, który miał problem ze spadającym łańcuchem napędowym ale ogarnął temat i dołączył do reszty stada.




Dwusuwowe stado rodem z Chemnitz od lewej: DKW NZ 350 1942, DKW NZ 350 1943, DKW NZ 350/43 1944 i DKW NZ 350-1 1944.










Park maszyn na boisku pod skocznią "Zakucie", impreza raczej kameralna ale ma to też swoje zalety, tu znają się wszyscy ;)




Indian 101 Scout Erwina Gorczycy



Indian Big Chief 347 Roadmaster mojego kolegi z Jarosławia.


Oryginał vs. współczesna replika.


W tym roku praktycznie po za spotkaniem Dekawkowym nic nowego czego nie pokazałem w zeszłym roku nie było, standardowo był Sokół 1000, Zundapp KS750, Machless, 5 Junaków, na chwilkę przyjechał H-D WLA 42 z Leska, którego ostatnim razem widziałem 5 lat temu i spore stado ruskich bokserów i wszelkiej maści pierdopedy bloku wschodniego oraz samochody zabytkowe i young timery.

Do Rzeszowa wyruszyliśmy tuż po 10 i na miejscu byliśmy koło 13 robiąc po drodze przerwę na ostygnięcie Dykty i uzupełnienie paliwa, niestety mam za krótką linkę i nie wiedziałem z jaką prędkością jadę, w drodze powrotnej przelotowa była między 60-80 km/h, podjazdy po górki 40 km/h, takie info mam od Madzi, która jechała zaraz za mną.



Dziękuje wszystkim forumowiczom Bodkowi, bubie1340, dariuszowi08, Dawdzieściajeden, johanowi1, Piterowi i Tomblackowi oraz pozostałym znajomym, którzy nie zwiedli i przyjechali choć by na chwile żeby zamienić parę słów, bez Was ten zlot nie był by taki jaki jest, do zobaczenie za rok!!! :D
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Znałem ten chwyt tylko w przypadku zabezpieczenia przed kradzieżą roweru. W przypadku motocykla widzę, że metody stosowane przez niektórych pozostały te same. Chodzi oczywiście o zdemontowanie siodła i zabranie go ze sobą ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Druga od prawej Dykta jeszcze nie jest na chodzi ale mimo to właściciel postanowił ją przywieść na forumowe spotkanie ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
smok


Motocykl: Iż-49
Posty: 154
Skąd: Wiązów
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Drugą dyktą przyjechała na pewno kobieta :)
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

No Ozzy, okazało się że to sztuka ze sławnej partii wadliwych regulatorów, sorry. :/

Ale aż się zdziwiłem że tyle unikatów w naszych stronach jeździ. W Zagórzu będę jutro, urlopu wcześniej nie dali...
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

sztyga20, no szkoda że szybciej nie dałeś rady, jutro w Zagórzu to znajdziesz jeszcze parę puszek po piwach. :D

Możesz się wybrać do Jarosławia na zlot DRYNDA 2014, który jest w następny weekend, no chyba że będziesz na KSU w Ustrzykach Dolnych.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XIV Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zagórzu
10-12 sierpnia 2012
Ozzy Imprezy 21 Wto 27 Lis, 2012
Ozzy
Brak nowych postów XIX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2017
11-13.08.2017
Ozzy Imprezy 14 Pon 28 Sie, 2017
Ozzy
Brak nowych postów XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2019
09-11.08.2019
Ozzy Imprezy 7 Wto 27 Sie, 2019
Suchy
Brak nowych postów XX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2018
10-12.08.2018
Ozzy Imprezy 8 Pią 07 Wrz, 2018
Ozzy
Brak nowych postów XXII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Zagórz 2021
06-08.08.2021
Ozzy Imprezy 14 Czw 19 Sie, 2021
Ozzy
Brak nowych postów XXIV Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2023
11-13.08.2023
Ozzy Imprezy 11 Czw 24 Sie, 2023
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna