IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Głupie pytania
Autor Wiadomość
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   Głupie pytania

Zakończenie sezonu w Legnicy. Podjeżdżam i się zaczyna: WSK? JUNAK? Ale ten lakier nie jest oryginalny! Temat znany wszystkim i jakoś trzeba z tym żyć :hihi:

_________________
Iż 49 1956r.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Mnie najbardziej rozwalają pytania o markę motocykla. W takiej sytuacji zazwyczaj grzecznie odpowiadam, że można ją odczytać na zbiorniku paliwa (w 49). I zaczyna się zabawa...

Pomysły są różne, bardzo różne. Najbardziej rozśmieszył mnie pewien dżentelnen, który przez dłuższą chwilę wpatrywał się w Saturna na baku, dumał, a po chwili triumfalnie zakrzyknął: Już wiem! To jest ZIŁ! :)
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

To ja mam lepsze. U mnie jest gość, który - nie uwierzycie - miał w młodości Iża 49 i założył do niego pięciobiegową skrzynię biegów.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Ja mam bardzo podobnie jak pisał mcfrag, mimo to że jest znaczek na baku to nikomu się nie chce schylić i przeczytać tylko strzelają, że to BMW czy Zundapp albo przerobiona WSK jak to miało miejsce przedwczoraj. :P

O dziwo jeszcze nikt nie powiedział, że to Iż. :rotfl:
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Mieszkam w uzdrowisku, często spotykam kuracjuszy, jeżdżę motocyklem bardziej z ich epoki niż z mojej i chyba jeszcze się nie zdarzyło żeby któryś zgadł co to.

Jeden kiedyś powiedział, że też kiedyś miał Panonię. :O
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

- Panie na sprzedaż ten Junak, ile Pan chce za niego?
- 25 tysięcy! :-D
- UUU drogo!
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Nie wiem o co chodzi, ale Junaka jeszcze nikt nie pomylił. Dzisiaj jeśli chcę się zatrzymać na szosie to zjeżdżam głębiej w las, bo zdarza się że samochód potrafi się zatrzymać. Gadki te co zawsze, co powinienem poprawić, jak to kiedyś było, a czy oryginalny itd.

Nie wiem jak Was, ale dawniej to dumny byłem, potem mnie to już tylko cieszyło... teraz to mnie przyprawia o mdłości jak widzę że zbliża się delikwent. Na boga! niech oglądają, komentują między sobą... tylko niech mi pytań nie zadają.

Historii przeróżnych podobnego typu spotkało mnie wiele, czasem wesołych. :)

Tego roku na południu Polski, podjechało na stację benzynową kilku motocyklistów. Upał jak diabli, piję sobie soczek w jedynym cieniu o powierzchni 3m kw. Koledzy podchodzą, spontanicznie zaczyna się rozmowa, raczej nie kumają czym przyjechałem. Po wymianie kilku zdań, ile to kilometrów kto nawinął z domu, pada pytanie - ile to to ma koni mechanicznych?

Grzecznie odpowiadam że 19.
??? O ku..wa! słyszeliście, ale gościu kozak! Ja mam 130 i wydawało mi się że tu jest za daleko!

Odjeżdżając, czując wzrok wszystkich na plecach, zrozumiałem że jestem dinozaur. I do tego dziwak. :)
_________________
jarcco
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Głupich pytań przez kilka lat było wiele, ale żadne szczególnie nie zapadło mi w pamięci. Za to spotkała mnie kiedyś dziwna sytuacja, gdy zostawiłem motocykl i się od niego oddaliłem.

Miałem wtedy pracę polegającą na inwentaryzacji stacji kolejowych, wyglądało to tak, że przyjeżdżałem na stację zostawiałem motocykl i obchodziłem cały kolejowy teren, czasem trwało to ponad godzinę. W niebezpiecznych okolicach motocykl ustawiałem tak, aby było go widać z dużej odległości. Na jednej z wiejskich stacji zauważyłem, że z budynku dworca wyszła kobieta (ok. 40) i ogląda Iża, normalne zachowanie, więc dalej robiłem swoje. Nagle patrzę, a ona trzyma motocykl za kierownice i próbuje go uruchomić naciskając kopniak. Zacząłem biec w jej kierunku, było jakieś 200m, gdy mnie zauważyła w pierwszej chwili chciała uciekać do domu, ale zmieszała się i zatrzymała. Nawet na nią nie krzyczałem, bo myślałem, że pewnie jest chora psychicznie, ale rozmawiało się z nią normalnie. Opowiadała mi, że gdy była mała jej tata miał WSK i bardzo lubiła z nim jeździć. Jak była starsza to nawet sama próbowała. Jej tęsknota za motocyklem była tak wielka, że na chwilę zaćmiła rozum. ;)

Później, gdy już miałem jechać dalej, przyszła i obserwowała jak uruchamiam Iża. :)
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Artur normalnie padłem :mrgreen:
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Artur sam nie wiem jak bym zareagował... wspólna jazda? :rotfl:
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 09 Paź, 2014   

Artur........
Pani przy 40- :letssin: dziestce :letssin: ;D :letssin:
 
 
 
tr1313


Motocykl: Kawasaki
Posty: 4
Skąd: Łomianki
Wysłany: Pią 10 Paź, 2014   

ja ze swoich sprzętów pousuwałem wszystkie emblematy z nazwą i charakterystyczne detale no i się zaczęło.

Jak jadę V-ką, to wymyślają różne nazwy, najczęściej że to "harlej" ale nie "davidson" bo to nie oryginalna kierownica "davidsona". Jak KZ-em, to że w ramę WSK wsadziłem silnik "ścigacza" bo jak rzędowy to już na pewno od "wirówki". :O

Ludki maja naprawdę wyobraźnię, co im do głowy przychodzi... Ale przynajmniej jest wesoło. :thumbup:
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 10 Paź, 2014   

No i sztandarowy tekst "takim można pole orać" ;P
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 10 Paź, 2014   

Najczęściej mnie spotyka tekst (jak przytoczył go Łukasz):
"Panie to IŻ, kiedyś orano nim pole."
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014   

Mnie najbardziej też rozwala pytanie, które już wyżej padło:
- "Panie, to na sprzedaż???
- A gdzie tu jest napisane, że na sprzedaż, ja nic takiego tu takiego nie widzę
- To ile byś Pan chciał?
- 100 tys zł!!!
- za stary motor, Panie!!!
- tak zabytki kosztują"
Po czym już nie prowadzę rozmowy i odjeżdżam bo dalsza dyskusja
nie ma sensu :P
Dlaczego jak przyjeżdżam samochodem zabytkowym, bo też takim jeżdżę to nigdy takie pytanie nie padnie tylko w kwestii motocykla, mam wrażenie że w ludzkiej mentalności stary motocykl to coś taniego więc czemu by nie zapytać, a nóż frajer sprzeda z grosze :rotfl:
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Drugi wariant odpowiedzi:
A Tysiąc Pan da?!
-YY no nie wiem, musze pomyśleć...
-To jak Pan nie wie, to ja nie sprzedaję!
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

A jak powie dam?

Powiesz mu, że burakom nie sprzedasz i będziesz się martwił czy zapali od kopa, żeby się szybko oddalić? :lmao:
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

A ja się dzisiaj dowiedziałem, że mój motocykl (Ural) ma napęd na wał kardamona :O
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Trzeci wariant:
-A ile Pan da?!
-Yyyy nie wiem, a ile Pan chce?
-To jak Pan nie wie ile Pan da, to mi bardzo przykro, wiec nie sprzedam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49] Pytania o Iza
panz Ogólne 5 Sob 04 Lut, 2006
panz
Brak nowych postów Pytania do zorientowanych
Witam,by nie przedluzac
adamsan Hyde Park 44 Sob 25 Cze, 2016
adamsan


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna