IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ruski Boxer, który najładniejszy ?
Autor Wiadomość
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006   

Powinni każdemu w domu zamontować jakiś alkomacić i zanim napisze jakiegokolwiek posta powinien dmuchnąć i dopiero gdy wynik bedzie 0,0 to może brać się za pisanie :wink: w innym przypadku do łóżka alkoholicy :twisted:



Pozdrowionka dla wszystkich :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 26 Gru, 2006   

Na żartach się stary chyba nie znasz.

Balsamik dobry potwierdzam ale żeby od razu mięsem rzucać?

A no chyba że mam bimberku spróbować, to z miłą chęcią.

Pozdro600win
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

Co co ty Siwy!! Pędzel to jedna z bardziej imprezowych osób, to co on plecie ta trzeba zawsze z przymrozeniem oka traktowac, chyba ze jego posty sa w dziale WARSZTAT to wtedy jak najbarzdiej powaznie BRAT prawi :wink:



Pozdrawia GacA... lekko wcięty :D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

Oczywiście, że to było pisane w żarcie ale również w trosce o trzymanie porządku na Forum i nie zaśmiecanie go niepotrzebnymi postami :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Jako przedstawiciel Pomorza sugeruje mieszać Balsamik z sokiem z czarnej porzeczki i powstaje wtedy coś co w moim towarzystwie zwiemy "Currantem" :wink: i jest to najlepszy napój jachtowy. Przykładowa trasa: Gdynia-Puck-Hel-Gdynia, czyli dwa dni na fali wymagają dobrego balsamowania i do tego Balsamik można kupić blisko portu w Pucku i Helu, tak więc "Niech żyje" :wink:



Kurczak



PS. Jestem trzeźwy :wink:
 
 
 
zmijka-kerim
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

ja tam z emy z koszem byłem zadowolony ruszyła z miejsca z 13 chłopami różnego kalibru, na trasie przy 60 spalała 4 litry a przy 90 już 8 litrów ale warto było miała półbębny i płytkie błotniki rocznik 56 lub 58 dzis już niepamiętam,ale wiem napewno oczym ja i moi kumple marzyliśmy o BMW-SAHARA Pani M.Czarskiej.
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

M 72 M72 M72 najładniejszy ruski bokser oczywiście pierwszy model, no i oczywiście moim zdaniem
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

No i może drugi jest brzydszy od k 750, albo dniepra?
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Ja wiem Siwy, ze najładniejszy dla każdego jest MÓJ motorek :wink: No, pokazałbyś w końcu to swoje cudeńko, po koleżeńsku skrytykujemy :D
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Mój ural jest the best;p the best;] wymiatacz żwiru i asfaltu. Pozdro dla siwego.

podpisuje się wysoką ramą


 
 
 
Chwast
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Ja podpisuję się obydwiema łapami pod tym, żeby ten temat rozwijać. Nie znam się kompletnie na dużych rusach, a ten temat daje mi choć trochę informacji. Można go rozwinąć na ogólnie plusy i minusy poszczególnych modeli? W sumie, który jest najłądniejszy, możnaby chyba jedynie metodą prawdziwego głosowania rozstrzygnąć, bo wiadomo, że ile osób, tyle opinii...

Jak powieją pomyślne wiatry, a mój departament finansowy wyrazi zgodę :wink: , to w tym roku chciałbym kupić jakiegoś z koszem.

Jak dotąd podobają mi się najbardziej i zdecydowanie stare M72, ale ja na razie odróżniam jedynie je od całej reszty :oops: Np. K od Urala już nie rozpoznam....

Jaka jest różnica w użytkowaniu, komforcie jazdy, awaryjności itd. pomiędzy M a K?

Słyszałem od kilku osób, żeby w ogóle nie zastanawiać się nad uralami i dnieprami z lat 70 tych, bo one bardzo awaryjne i strasznie niedbale robione. Czy to prawda?





Już początek takiej dyskusji jest w sumie w temacie jakie macie... z K-750, ale jakoś się urwała....
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Prawda że niedbale zrobione ale wkładasz trochę pracy i dostajesz z nawiązką wspaniałych niezapomnianych wrażeń.



Pokaże wam swoją eme, ale pod warunkiem że z wyrozumiałością na nią spojrzycie,

jest taka jak ją kupiłem , jeszcze nic nie zmieniłem, oprócz wsadzenia oryginalnego silnika od m 72, ten na zdj. kaśkowy.

http://img215.imageshack....dfwef207ut8.jpg



Ma na razie sporo nieoryginalnych części , jak: Tylny błotnik i tłumiki , ale w tym tygodni powinienem już je mieć. No i kolor khaki na nią wrzucę. Zaraz na półbębnach będzie stała:)

wtedy będzie cudo i drugi raz pokażę
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Siwy fajna fajna. Kolor troszke kosmiczny, więc tu masz wybór albo na cywila albo na wojskowo robić. Jeżeli pamięć mnie nie myli to tylny błotnik był na zawiasie. Co do twojego rocznika to jeszcze tego znaczku brakuje na baku, jeśli masz robić cywilke. Bardzo ładny wózek, najważniejsze że oryginalny z tą typową lampą
czekamy na efekty
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Dziękuję za słówko uznania.

Błotnik od junaka ktoś wstawił ale nie wiem jaki to model, bo jakiś dziwny. Może pomożecie, rozwiązać zagadkę?

Będę robił na wojskowo i na 100% oryginału jak się da. Części oryginalne zamówiłem i czekam na nie. błotnik na szczęście będzie w innym kolorze, więc będę miał motywacją do wzięcia się za lakierowanie. Wózek jest na drążku skrętnym więc fajny, szkoda że nie sztywniak:( Nie wiem co w silniku siedzi, ale ponoć po remoncie na maluchu:( trzeba będzie zakatować i wstawić oyrginał:) Była na dwie cewki, ale już mam nowy aparat zapłonowy i wstawię emkową, więc będzie ok.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Duży iż:)
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Siwy, to może niech ciebie coś pokaRZe (od pokaRać) za taką pisownię!!!

OprÓcz tego nie pomogę ci rozwiązać zagaDki, a motocykl lepiej pokaŻ (od pokaZywać) a nie karaj! Resztę litościwie przemilczę, bo za dużo tego...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Ja tam mysle, ze ten blotnik (skoro wspomniales Junak) to po prostu chamska rzeźba na kiedys junakowym blotniku, szkoda go.



M-72 naprawde bardzo fajna, nie to co ta stara, ale naprawde bym taką nie pogardził, majac na celu ze motor u mnie służy głównie do transportu tyłka, od stania i cieszenia oka mam SHL M04.



Mam nadzieje ze kiedys bedzie mozliwosc spotkania sie na jakims wypadzie, bo z checia bym tym motorkiem pojezdzil, choc troszku :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Nie masz nic więcej do powiedzenia Błażej?

Może zajmij się czymś w swoim garażu jak ci się nudzi, bo strasznie psujesz atmosferę i przestaje się chcieć pisać cokolwiek.

A to faktycznie dużo błędów narobiłem, już poprawiłem, a wszystkich którym to przeszkadza to przepraszam, zazwyczaj mi się to nie zdarza. Dziwne że mi słownik nie podkreślił...?





Błotnik nie wygląda na jakiś cięty i kundlony. M04 to piękny sprzęt i popieram pomysł spotkania się kiedyś na jakimś wypadzie.

Pozdrawiam
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Siwy jeszcze jedna kwestia, tłoki od malucha są dobre. Mają mniejsze rozczepialność niż teraźniejsze odlewy z tzw. klamek. Pozatym tłoki malucha są zbliżone masą , więc drgań nie będzie. I jedna jeszcze ciekawostka, bo dużo ludzi montuje tłoki od poloneza, tylko jeden minus a właściwie przewaga tłoków maluchowskich, maluszek chłodzony jest powietrzem. I jeszcze jedna kwestia, pamiętaj , że wschodni sąsiedzi nauczyli się nabijać znaki i pakować wszystko w tawot, więc o starych zapasach możesz zapomnieć.



Co do jazdy próbnej Gacuś to spróbuj na solówce;] poczujesz cieżar a jak mało to zapraszam na urala;] na kanciastej ramie, a jak.
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Dzięki za informacje ale to mniej więcej wiedziałem. Maluch nie miał niestety tej samej pojemności, miał wyższe tłoki co zwiększa stopień sprężania, a to pozytywnie na wał nie działa, więc trzeba było głowice napawać.

No i jak wiesz jestem konserwatystą jeżeli chodzi o zabytki więc żadnych kompromisów.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ruski boxer na gaz drzewny, czy grochówkowóz?
Gaca Hyde Park 8 Wto 14 Gru, 2010
granat
Brak nowych postów Iż boxer
mcfrag Hyde Park 6 Pon 29 Paź, 2007
Wojt@s
Brak nowych postów Rejestracja motocykla który nie posiada się dokumentów
regers Hyde Park 1 Wto 19 Sie, 2008
KOZA
Brak nowych postów [Iż] Który model iżby amator ogarnął?
izbymkupil Ogólne 2 Sro 02 Lut, 2022
izbymkupil


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna