IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Terrot HOS350
Autor Wiadomość
v6mariuszov6


Motocykl: Iż-49
Posty: 32
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie 26 Lip, 2020   Terrot HOS350

Chciałbym Wam przedstawić a jednocześnie pochwlić się nowym nabytkiem w garażu, a mianowicie jest to francuski Terrot model HOS350 z 1929roku.

Mimo ponad 90 lat zachował się naprawde w fajnym stanie, szkoda że nie w orginalnym malowaniu ale nie można zbyt wiele wymagać. :)

Znajdzie się kilka rzeczy nieoryginalnych ale nie jestem ortodoksem i będę cieszył się tym, co jest. Ogólnie zakupiłem go z rozebraną skrzynią biegów i rozrządem, ale na szczęście niczego nie brakowało i bardzo szybko udało się po paru latach nieodpalania usłyszeć odpalonego staruszka. :)

Zdystansowałem skrzynie na nowych łożyskowaniach, złożyłem rozrząd, przejrzałem gaźnik i iskrownik i motorek hula zadowalająco. Nie jest taki prosty w użytkowaniu jak chociażby IŻ i jadąc na nim trzeba się troszkę skupić, ponieważ chociażby dodawanie gazu nie jest tradycyjnym rolgazem, tylko wajchą, którą operujemy prawym kciukiem i pozostaje ona w pozycji w której ustawimy - działa jak tempomat. Dodatkowo silnik to stara konstrukcja z nieobiegowym układem smarowania. Lejemy olej do zbiornika pod siodłem, który jest pobierany przez pompę posiadającą regulację przepływu i wziernikiem, w którym widać, jak często pompuje każdą kroplę do silnika. Nadmiar oleju jest wyrzucany odmą silnika na łańcuch sprzęgłowy. Dla urozmaicenia pedał tylnego hamulca obsługiwany jest lewą piętą. :lmao:

Kilka dodatkowych fotek:


 
 
Krzyżak


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 26 Lip, 2020   

Gratulacje zakupu i odpalenia. Lampę ma po byku :)
 
 
v6mariuszov6


Motocykl: Iż-49
Posty: 32
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie 26 Lip, 2020   

Krzyżak, dziękuję ;D lampa jest jak większość z tamtego okresu przy trapezowych przodach. Szkło w niej jest z płaskiej szyby ale jest ciemnione i ma logo producenta takie samo jak na obudowie lampy
 
 
hary048


Motocykl: Iż-49
Posty: 67
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Sie, 2020   

Gratuluję, piękny zabytek.
Pozdrawiam.
_________________
Hary048
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Terrot 500 RGST
rocznik '52
nickeledon Pozostałe 82 Czw 11 Gru, 2014
hrabia_T


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna