IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja weteranów
Autor Wiadomość
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Radar zasuwaj do wydziału i się dowiedz czy motocykl miałeś wyrejestrowany. Jak tu nie będą wiedzieć to poproś niech ci zadzwonią do tego drugiego urzędu i zapytają.

Jeśli okaże się, że miałeś wyrejestrowany to niech ci przyślą pismo z tych Zebrzydowic, że motocykl był u nich zarejestrowany oczywiście z danymi pod jakimi figurował i kiedy został wyrejestrowany.

I tutaj jest taka możliwość zarejestrowania go jako pojazd unikatowy (czyli taki, który ma więcej niż 25 lat i przynajmniej od 15 lat nie jest produkowany) normalnie na białych blachach, tylko jest wymagana opinia rzeczoznawcy koszt ok 300 zł. A później już normalna procedura rejestracyjna.

Przerabialiśmy ten temat z Siwym w tamtym roku gdy jego zieleniaka rejestrowaliśmy, także informacje można rzecz mam jeszcze świeże.
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Ok, wezmę to co mam i pójdę do WK, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki za podpowiedzi.
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Dobra. Ja powiem tak:
Mam dokumenty zakupu, użytkowania itp do motocykla WSK Kobuz. Niestety nie posiadam do niego dowodu rejestr. Zamiast takowego mam kartkę w kratkę z użędowymi pieczątkami i wyraźnym wpisem-
Pojazd wyrejestrowany czasowo.
Itp......Wydział Komunikacji Olsztyn :)

Takwięc to samo użednicze badziewie co Radarator.
Wiem, że przy odrobiie chęci możliwe jest odzyskanie dokumentów.

Wszystko zależeć więc będzie od Twej elokwencji,Radarator i akurat dobrego nastroju pani (pana) z okienka.


Jeśli ktos z szeregowych użeasów będzie chcial robić Ci pod górę, to magiczne stierdzenie, że - poprosisz kierownika czy inną nadżędną osobę powinno przynieść skutek.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

katok napisał/a:
użednicze
katok napisał/a:
użeasów

W takim urzędzie z takimi urzędasmi na pewno nic nie załatwi :hihi:
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

My chyba żyjemy w innych krajach. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego ja nie mogę przywrócić do ruchu mojej Jawy z 1957 roku skoro kupilem ja od pierwszego właściciela mam umowe kupna sprzedaży i wszytkie dokumenty. A w dowodzie jest wpis że motocykl w roku 1970 został wyrejestrowany. I jak kobieta w wydziale to widzi to każe mi wyp$#@ć.

Proszę o uzasadnienie z objaśnieniem.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Google leniu :)

http://forumprawne.org/po...go-pojazdu.html
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Katok z takim papierem nie zarejestrujesz normalnie motocykla. Jak został wyrejestrowany to już nie ma o czym mówić. Masz dokument więc możesz go zarejestrować na białe tablice, ale tylko już jako pojazd unikatowy, tak jak to Radarowi już pisałem.

Hrabia też tak możesz zrobić z Jawą, nie ma się czego bać. Tylko rejestracja trochę droższa o koszta rzeczoznawcy.

A ma to swoje plusy przynajmniej są wpisane dane jak należy zgodnie z tym co katalog i fabryka podaje. A nie tak jak u mnie Iż 350 i najlepsze moc silnika 18 KW co daje prawie 25 KM :O

Wezmę od Siwego dokumenty zeskanuję i wam tu wrzucę, sami zobaczycie jak to wygląda.

[ Dodano: Sro 28 Maj, 2014 ]
Już mam. Proszę bardzo - dla zainteresowanych rejestracją na pojazd unikatowy opinia rzeczoznawcy. Z numerami ustaw i innymi urzędowymi bełkotami, na które możecie się powoływać.




P.S. Oczywiście to tylko dla tych, którzy posiadają jakikolwiek dokument do motocykla.
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Hrabio, a co powiesz o tym, że ja sam wyrejestrowałem swój motocykl w 89' i w okienku po pewnym czasie dowiedziałem się, że już go ponownie nie zarejestruję? To dopiero było wk----nie. :S
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

A to akurat wiem. Ale moim zdaniem najlepsza opcja rejestrować na żółte blachy i z punktu widzenia dalekosiężnego - najtańsza. Brak przeglądów, nikt sie nie przyczepi o słabe światła, hamulce, głośny tłumik. Nie trzeba ciągiem ubezpieczać, chociaż to akurat już każdego starego pierda się tyczy.
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Nickeledon, nie marudź. ;D

Na czymś większym działa edycja tekstu itp. pierdoły do sprawdzenia pisowni. A to pisane było na szybko ze smark-fona i takie "cukierasy" wylazły. :rotfl:
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

To powinno zamknać sprawę pt ,,rzeczoznawcy" i rozwiać wszelkie wątpliwości.
http://syrena.gminanekla....der=asc&start=0
Jeżeli ktoś mimo czuje się w jakimkolwiek innym aspekcie niezorientowany jeżeli chodzi o rejestrowanie, to niech weźmie herbatę i dokładnie przeczyta to:
http://syrena.gminanekla....t=17725&start=0
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Trochę bardziej zacząłem się ostatnio zagłębiać w różne procedury i muszę przyznać, że Suchy ma w sumie rację z tym rzeczoznawcą. W procedurach UM (nie ma znaczenia lokalizacja) nie ma mowy o takim dokumencie, a w delegaturze WUOZ faktycznie nie pytali nawet o ten dokument.

http://www.slupsk.pl/esam...dzialy/116.html
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

jeż napisał/a:
Radar zasuwaj do wydziału i się dowiedz czy motocykl miałeś wyrejestrowany. Jak tu nie będą wiedzieć to poproś niech ci zadzwonią do tego drugiego urzędu i zapytają

Zganiony przez Fraga na ostatnim MWB zebrałem się w sobie i udałem na rozpoznanie tematu rejestracji Iża. (Dzięki Frag! :thumbup: )

Dla przypomnienia mam dokument potwierdzający wyrejestrowanie Iża w 1984-tym roku (bez zaznaczenia czy stałe czy czasowe) oraz podbitą w US umowę kupna-sprzedaży z prawowitym właścicielem (figurującym na potwierdzeniu wyrejestrowania). Ze dwa razy pytałem się wcześniej kontrolnie w miejscowym WK czy da się zarejestrować i zawsze słyszałem "da się". Więc spokojnie czekałem na uruchomienie pojazdu.

No, ale zachciało mi się ostatnio przemeldować... No i w tym nowym WK już mówią, że jak wyrejestrowany to się nie da, że tylko na pojazd unikatowy albo zabytek. A ja zawsze myślałem, że prawo nie działa wstecz. Dla mnie sens i logikę ma ta interpretacja: http://www.oldtimery.com/...php&f=64&t=5049

Dzisiaj idę jeszcze raz do WK i drążę temat na poważnie. Mam przecież wyrejestrowanie w okresie sprzed wejścia w życie przepisów z 1998 roku. Co myślicie? Jakieś doświadczenia? Gość z powyższego przykładu rejestrował z powodzeniem w marcu 2014 - jest więc nadzieja. Chociaż niektórzy jak widać poniżej odbijają się od muru: http://www.oldtimery.com/...php&f=64&t=4451

Obawiam się jeszcze tylko problemów przy przeglądzie technicznym, związanych z brakiem numerów na ramie (temat znany w przypadku Planety). A zastępczych nabić nie dam! Oryginalna tabliczka oczywiście jest i mam nadzieję, że to wystarczy.

W sumie to mogłem poczekać z przemeldowywaniem, ale ostatecznie stwierdziłem, że bez sensu jest rejestrować na miesiąc i zaraz później robić to ponownie (koszty, czas i nerwy). A może to był jednak błąd? Zobaczymy.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Spiker, też z Siwym myśleliśmy, że prawo nie działa wstecz. Ale podobnież nie w tym przypadku.

Kiedyś było coś takiego jak czasowe wyrejestrowanie. Ale w tym czasie jak wprowadzali ustawę, to te pojazdy co były czasowo wyrejestrowane, musiały być z powrotem zarejestrowane, albo jak właściciel nie chciał, zostawały wyrejestrowane na stałe. Więc już bez możliwości ponownego zarejestrowania.

Ale jak sam dowiedziałeś się, co urząd to inne podejście i inna interpretacja.
(Punkt 1. Urzędnik ma zawsze racje. Punkt 2. Jeśli urzędnik się pomylił - patrz punkt 1.) ;)

Spiker, brakiem numerów ramy się nie martw przy rejestracji na pojazd unikatowy. Rzeczoznawca powinien to opisać w takiej opinii jak Siwego, że była tylko tabliczka na ramie i nr silnika.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

W moim WK też nie dało się ponownie zarejestrować pomimo posiadania starego dowodu.

Już chyba o tym pisałem, że rok przed zmianą przepisów wchodzących w życie 1.1.1998r. rozsyłano do wszystkich właścicieli pojazdów "czasowo wyrejestrowanych" pismo z informacją, że pojazd należy "zarejestrować w pełni", albo "całkowicie wyrejestrować". Niestety zabrakło wyjaśnienia, że wybór drugiej opcji będzie się wiązał z brakiem możliwości ponownego zarejestrowania na normalnych zasadach. Gdyby mój tata o tym wiedział to by Iża nie wyrejestrowywał, a ja miałbym czarne tablice z wyróżnikiem ELK - nieistniejącego województwa elbląskiego. ;)
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Właśnie wracam z mojego "starego" urzędu. Rozmawiałem z kierownikiem WK i jest potwierdzenie, że oni by bez problemu zarejestrowali. Wystawią mi papier potwierdzający, że pojazd jest wciąż u nich w rejestrze (opłata skarbowa 17 zł.). Z tym zaświadczeniem podejdę do "nowego" urzędu. A jak mnie tam wkurzą, to opóźnię po prostu meldunek w nowym miejscu. Walczę o białe w normalnym trybie. Jak nie to unikat na białych a jak nie to ostatecznie żółte.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Michał H


Motocykl: Iż-56
Posty: 61
Skąd: Ełk
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Archi bardzo bym ci zazdrościł takiej tablicy :)
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

W końcu udało mi się dotrzeć do urzędu. Dowiedziałem się tyle:
Muszę zadzwonić do Mysłowic, tam gdzie był zarejestrowany motór i poprosić o przesłanie papierów z archiwum lub chociaż wprowadzenie danych do systemu.
To, plus komplet umów ma wystarczyć do rejestracji i otrzymania czerwonych literek na blaszce.
Potem już wiecie co i jak, czyli muszę zacząć działać ze światłem stop...
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Tutaj można sprawdzić czy pojazd jest w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów.

https://www.historiapojaz...ia-pojazdu-web/
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Numer rejestracyjny: tu mamy jasność.
Numer VIN: i tu już schody bo vinu brak a pole trzeba wypełnić. Podając nr ramy czy silnika trzeba by i literkę skrobnąć a po polsku czy po radziecku?
Data pierwszej rejestracji: jeżeli mamy dowód rejestracyjny to nie powinno być problemem ale ja go nie mam :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Puchar Weteranów Szos Okręgu Lubelskiego
30 lipca 2023
roman Imprezy 15 Wto 26 Wrz, 2023
tomboj
Brak nowych postów II Lubelski Rajd Weteranów Szos [nieaktualny]
skrzydlaty Imprezy 9 Wto 11 Kwi, 2006
krzysztof772
Brak nowych postów Zlot motocykli ciężkich i weteranów Krotoszyn 2010
jeż Imprezy 0 Pią 20 Sie, 2010
jeż
Brak nowych postów XXI Ogólnopolski Zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów 08.2008
krzysztof772 Imprezy 0 Nie 06 Lip, 2008
krzysztof772
Brak nowych postów XV Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2010
28-30 maja 2010
Drakula Imprezy 6 Nie 30 Maj, 2010
agrupa
Brak nowych postów Rajd Weteranów Szos Po Ziemi Mogileńskiej - 27.04.2008
Pitek Imprezy 0 Wto 29 Kwi, 2008
Pitek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna