IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja weteranów
Autor Wiadomość
makac


Motocykl: Iż-49
Posty: 12
Skąd: Wołów
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   



Witam,jako że jestem od jakiegoś czasu korzystam z zasobów tego forów/za co oczywiście bardzo jestem wdzięczny/chciałbym podzielić się doświadczeniem z rejestracji mojego Iża 49. Remont trwa i pewnie jeszcze potrwa dość długo ,mimo to że motór już jeździ. Rejestracja na żółte blaszki jest nieco skomplikowana i kosztowna ale w moim przypadku innej drogi nie miałem. Sprzęt zakupiłem bez dokumentów w stanie pudełkowym. Do rejestracji a raczej jej rozpoczęcia potrzebna była mi umowa kupna sprzedaży. Spisałem takową z gościem od którego kupiłem motocykl. Najważniejsze w umowie jest stwierdzenie ,że pojazd nie posiada tablicy rejestracyjnej ani też dowodu rejestracyjnego.Po wejsciu w kontakt z Piotrem Kawałko /raczej wszystkim znany/rozpocząłem walkę:
1.Koniec roku 2015 dokumentacja ,zdjęcia trafia do Piotra po około dwóch tygodniach opinia, biała karta i krok po kroku na pismie w ręku- 885 zł
2.Papiery do Dolnosląskiego Konserwatora zabytków opinia po około 3 tygodniach kosz -17 zł
3.Niezbędne u nas do badań wniosek i tablice próbne plus miękki dowód ,plus wniosek o tablice zabytkową koszt- 37 zł
4.Dopuszczenie do ruchu plus badania- 140 zł
5.Ponowna wizyta w W. Komunikacji -wniosek o rejestrację stałą ,odebranie tablicy zabytkowej ,kolejny miękki dowód -131zł
6. Po około 2 tygodniach tj 15 marca br odbiór dowodu twardego już bez dopłat.
Łącznie nie licząc straconego czasu i nerwów kosz to 1210 zł, posiadanie legalnego i dopuszczonego do ruchu sprzętu bezcenne.
_________________
Maciejka
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

A po co opinia? Na jakiej podstawie? Pomyśl chwilę i zastanów się nad sobą o tym co Ty robisz... 885 zł- nieźle Cię wykorzystali jak dziecko, jestem szczery wybacz...
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

Opinia nawet jak jest potrzebna to nie trzeba za nią płacić tyle pieniędzy. Spokojnie można zrobić za 400zł. Wszystkie punkty zgadzają się z tym co było u mnie, też rejestrowałem w ubiegłym tygodniu. Jedna sprawa, skąd 17zł u konserwatora? Ja nic nie płaciłem. Co do oświadczeń o nie posiadaniu dokumentów, o czym była mowa wcześniej podtrzymuję, że nie musiałem wypisywać treści typu "motocykl jest wyrejestrowany" czy coś w tym stylu tylko oświadczenie o braku dowodu rejestracyjnego pod groźbą odpowiedzialności karnej z treścią artykułu, na który się powołać trzeba i to wszystko.
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 16 Mar, 2016   

A ja uważam, że Makac zrobił bardzo dobrze. Ma motor zarejestrowany na full legal i ma wszystko w dupie.

Cytat:
Pomyśl chwilę i zastanów się nad sobą o tym co Ty robisz...

No normalnie jakbym ojca słyszał jak miałem 16 lat i wróciłem pijany z baletów. :-)
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
makac


Motocykl: Iż-49
Posty: 12
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Pozwolicie,że sie włączę do dyskusji ,bo chyba ona mnie dotyczy. Co kraj to obyczaj ,co urząd to inne prawa ,chyba niejeden raz to przerabialiście.Opłata 17 zł za wydanie decyzji jest opłatą urzędową i bez niej takowej nie otrzymasz.Tak przynajmniej jest we Wrocławiu.Co do opinii rzeczoznawcy także jest wymagana ale czy przepłaciłem czy też nie nie wchodzę w polemikę. Różnie to jest na terenie kraju. Ja wybrałem pełną opcję z kurierem pod dom. Stwierdziłem że nie bedę kopał się z urzędnikami czy aby fotografia na białej karcie jest w dobrej czy złej pozycji itd.Teraz wiem i nie żałuję wydanej kasy. Bez żadnego problemu czy dodatkowych pytań zarejestrowałem legalnie motocykl. Nastepnym razem zrobię dokładnie to samo.Tak swoją drogą to te forum raczej powinno być i w ogromnej wiekszości jest od pomagania innym a nie wiecznego krytykanctwa i dyletyzmu od poniektórych. Wszelkie uwagi jestem w stanie przyjąć na klatę i jesli tak trzeba przyznam sie do błędu. Tak czy owak każdy wiebiera własną drogę./ Aha już dawno skończyłem 16 lat :rotfl: /
_________________
Maciejka
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

A ja powiem tak: dżentelmeny o pieniądzach nie dyskutują i koniec kropka w tym temacie.
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

makac napisał/a:
Rejestracja na żółte blaszki jest nieco skomplikowana i kosztowna

makac napisał/a:
Łącznie nie licząc straconego czasu i nerwów kosz to 1210 zł

makac napisał/a:
Bez żadnego problemu czy dodatkowych pytań zarejestrowałem legalnie motocykl.

:S To w końcu z nerwami czy bez problemu? :)
Tak czy siak masz rację, że lepiej zapłacić te parę stów i mieć spokojną głowę niż próbować robić białą kartę samemu i się z nimi wykłócać. Też tak podszedłem do tematu. Jeżeli chodzi o krytykę kosztów jakie poniosłeś to sam napisałeś, że jest to kosztowne a ja Ci tylko delikatnie napisałem, że te koszty mogły być mniejsze bo Pan Piotr do najtańszych nie należy. Co do wygody to nie widzę żadnej dodatkowej różnicy bo standardowo zamawiasz rzeczoznawcę, który Cię odwiedza pod wskazanym adresem, robi zdjęcia, mała dyskusja - udzielasz mu informacji o motocyklu(bo zwykle to Ty wiesz o nim więcej od niego) i tyle. Czekasz na dokumenty.
Dziwi mnie w ogóle to, że ogólnie w sieci aż roi się od opinii jakie to skomplikowane jest zarejestrować na zabytek a ja rejestrowałem już i krajowe i sprowadzone z Białorusi Ukrainy i zabytki i nie zauważyłem aby ten ostatni był jakoś szczególnie skomplikowany.
 
 
makac


Motocykl: Iż-49
Posty: 12
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Wiecie jesli chodzi o te nerwy to może trochę źle sformuowałem swoja wypowiedź. Generalnie chodziło mi o to ,że zawsze może sie coś zdarzyć niespodziewanego np drugi taki sam motór na tych samych numerach, bo np ktoś mi sprzedał motór a innemu kwity. Wtedy zaczęły by sie schody. Wyobraźcie sobie że władowaliscie w sprzęt i dokumentację kupę kasy a tu policja przychodzi i kładzie na niego łapę na parę lat. Tyle to trwa wieżcie mi na słowo.Postępowanie ,badania mechanoskopijne konfrontacje ipt. Na koniec by sie okazało że nasz motór stał by sie zabytkiem do kwadratu.teraz można odetchnąć i to jest warte tych poniesionych kosztów. Ale jak ktoś mądry tu powiedział dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. :)
_________________
Maciejka
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

grigorius napisał/a:
Jedna sprawa, skąd 17zł u konserwatora?

Opłata skarbowa za wydanie zaświadczenia o wpisaniu pojazdu do ewidencji zabytków. Dokument niezbędny do zarejestrowania pojazdu w WK.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Gaca napisał/a:
Opłata skarbowa za wydanie zaświadczenia o wpisaniu pojazdu do ewidencji zabytków. Dokument niezbędny do zarejestrowania pojazdu w WK.

Dzięki, że mi wyjaśniłeś jaki to dokument i do czego potrzebny. :)
Ja tam nic nie płaciłem w Płocku stąd moje zdziwienie.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

grigorius napisał/a:
Ja tam nic nie płaciłem w Płocku stąd moje zdziwienie.

Każdy musi płacić, jeżeli potrzebujesz zaświadczenie to zawsze musisz uiścić opłatę skarbową. Nawet w twoim urzędzie są opisane opłaty. Jedyna opcja to taka, że nie otrzymałeś zaświadczenia i urzędnik w WK go nie kwestionował.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
elabogdan1


Motocykl: Iż-49
Posty: 121
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Też otrzymałem takie zaświadczenie niedawno i nic nie płaciłem w Przemyślu.Przesłali mi je pocztą bo nie miałem czasu jechać po nie i też za darmo.
_________________
Iż 49,Awo Sport,Awo T,Jawa Perak,osa M52
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Gaca napisał/a:
Jedyna opcja to taka, że nie otrzymałeś zaświadczenia i urzędnik w WK go nie kwestionował.

Właśnie w tym rzecz, że otrzymałem "zawiadomienie o wpisaniu...." w dwóch egzemplarzach (pocztą). U mnie poczta, bo w Płocku jest tylko tak zwane biuro podawcze i dalej dokumenty idą do Warszawy. Jestem przekonany, że gdyby była potrzeba zapłaty to zostałbym o tym poinformowany. W obecnych czasach o pieniążki się każdy upomina :) .
 
 
ural80


Motocykl: Iż-49
Posty: 23
Skąd: Radziejów
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

We Włocławku też za free :)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Hmm. Do zaświadczenia o wpisie zawsze było jakieś pismo przewodnie od urzędu. Nie mam w chwili obecnej pod ręką takowego, a ostatnie jakie mi przychodziły były w ogóle odmowne :) Może po prostu urzędnik z WK interpretuje to pismo przewodnie jako zaświadczenie o wpisie do ewidencji zabytków.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   

Jakie pismo przewodnie? Zawiadomienie o wpisie do ewidencji z pieczęcią konserwatora zabytków w dwóch egzemplarzach. Każdy taki dokument dostaje i na tej podstawie robi przegląd i rejestruje.
 
 
elabogdan1


Motocykl: Iż-49
Posty: 121
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Jestem w trakcie rejestracji na zabytek nie posiadam żadnych dokumentów i nie ma wpisu mojego motoru w rejestrach WK.Dokumenty przygotowywał Piotr K. też nie obyło się bez problemów gdy z kompletem dokumentów zjawiłem się w WK urzędnicy twierdzili że rejestracja nie jest możliwa lecz mimo to dokumenty zostawiłem w WK (na dziennik) do dokumentów załączyłem taką broszurkę

[img]
[/img]
Odwiedziłem po tygodniu naczelnik WK z zapytaniem co z moimi dokumentami czy zostały przeglądnięte przez radcę prawnego i o dziwo motocykl zostanie zarejestrowany tylko muszę poczekać ok.4 tygodni mają sprawdzić urzędy celne itp.
Myślę że to tylko wymówka nie chcą się przyznać do błędu bo nie mieli pojęcia o ustawie z 2014r. ale poczekam jeszcze te kila tygodni.
_________________
Iż 49,Awo Sport,Awo T,Jawa Perak,osa M52
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

elabogdan1 napisał/a:
ale poczekam jeszcze te kila tygodni.


Kurczaczki, a mi się wydawało, że u mnie jest pod górkę. Co prawda popłoch jest straszny w WK gdy przychodzi się z taką sprawą, ale ostatnio w ciągu dnia wszystko udało się załatwić, nawet blachę zamówili i była do 15 :)
Co do opłat w zabytkowni to żadnych nie wnosiłem i żadnych nie żądali, jedynie 17 zł jest za zastępstwo procesowe ;D
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

elabogdan1 napisał/a:
Dokumenty przygotowywał Piotr K.

W moim urzędzie nie tolerują przygotowanego przezeń oświadczenia na temat nie posiadania dokumentów. Faktycznie jest ono do bani i wnikliwy urzędnik jednoznacznie je zinterpretuje na niekorzyść wnioskodawcy. Trzeba sobie usiąść i samodzielnie napisać unikając słowa "wyrejestrowany" :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
makac


Motocykl: Iż-49
Posty: 12
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Witam , w Wołowie przy rejestracji Pani w Okienku na miejscu kazała mi napisać oświadczenie ,że wraz z zakupionym pojazdem nie otrzymałem ani tablic ani dowodu rejestracyjnego. Ani słowa dot. pochodzenia motocykla. Tak jak wczesniej podałem w umowie musiało znaleść sie jednak stwierdzienie sprzedającego że motór nie posiada ani dokumentów ani tablicy. Ani słowa o historii rejestracji. Tak naprawdę to nie wiem czy motor został sprowadzony bez dokumentów czy może kiedyś wyrejestrowany w Polsce. Nikt o to nie pytał. Te nieszczęsne 17 zł u konserwatora we Wrocławiu było warunkiem przyjęcia dokumentów.Nie miało nic wspólnego z przesłaniem czy osobistym odbiorem decyzji. Mogłem i tak i siak. Pani tylko stwierdziła ,że musi znać moją decyzję o sposobie odbioru od razu.
_________________
Maciejka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Puchar Weteranów Szos Okręgu Lubelskiego
30 lipca 2023
roman Imprezy 15 Wto 26 Wrz, 2023
tomboj
Brak nowych postów II Lubelski Rajd Weteranów Szos [nieaktualny]
skrzydlaty Imprezy 9 Wto 11 Kwi, 2006
krzysztof772
Brak nowych postów Zlot motocykli ciężkich i weteranów Krotoszyn 2010
jeż Imprezy 0 Pią 20 Sie, 2010
jeż
Brak nowych postów XXI Ogólnopolski Zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów 08.2008
krzysztof772 Imprezy 0 Nie 06 Lip, 2008
krzysztof772
Brak nowych postów XV Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2010
28-30 maja 2010
Drakula Imprezy 6 Nie 30 Maj, 2010
agrupa
Brak nowych postów Rajd Weteranów Szos Po Ziemi Mogileńskiej - 27.04.2008
Pitek Imprezy 0 Wto 29 Kwi, 2008
Pitek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna