IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedesy
Autor Wiadomość
beet


Motocykl: Iż-49
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Obecnie mam 3 - 2xW124 i jednego S210 do jazdy na codzień. Jedno W124 grało nawet ostatnio taksówkę w filmie "Panie Dulskie", fajny egzemplarz, beżowy kolor, zielone wnętrze, 2,5 Diesel i oryginalnie 180 000 przebiegu. A z ciekawszych wozideł, to miałem jeszcze W126 260SE, jeździ teraz w Oświęcimiu, zresztą dalej na lubelskich blachach z tego co wiem. Ogólnie staram się trzymać zasady, żeby zmieniać Mercedesy na coraz starsze, docelowo chciałbym jakieś ładne W114/115, ale to jeszcze chwilka :) .
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

W126 to S klasa?! Słuszną masz koncepcję. Ale moim zdaniem nie ma się co szczypać, ja na Twoim miejscu bym od razu szedł w 170V :chillout: Przedwojenny a np już miał łamany most, nie to co nasze Poldki...
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Ten most się fajnie łamał ----luzy na tulejach i po przejeździe po torowisku stawiało samochód bokiem. Ja miałem kiedyś takiego http://commons.wikimedia....s-Benz_W111.jpg tylko 4 furtki i w znacznie gorszym stanie :mrgreen: w 1999 chyba--- już nie pamiętam poszedł do ludzi

Sprostawanie był to W108 280 SE
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
Ostatnio zmieniony przez FK Pią 13 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

A skąd, wiesz? Jeździłeś 170V? :letssin:
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

Temat menczydresów trzeba przenieść w bardziej odpowiedni dział.

Suchy, odpowiadam. Nie kierowałem V170, ale ten który przedstawiłem na zdjęciu też ma most łamany i wiem co piszę.Zrobiłem takim ładnych parę kilometrów, oraz wymieniałem tuleje i swożeń w tym moście, oraz pare innych ciekawych rozwiązań w przednim zawieszeniu tych dziadów.

Ciekawostka: nitki ogrzewanej tylnej szyby były wręcz niewidoczne (zatopione w szybie), tak jak to ma teraz np. mondeo 2007, ale mietek był z 1970!
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 12 Lut, 2015   

170V pewnie nie miały luzów ;-) , bo miały centralne smarowanie, wtedy się ekologią nie przejmowano.
http://www.170v.pl/viewtopic.php?f=13&p=13
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Ale nie widzę tutaj mostu łamanego, tylko sztywny jak w żuku, tak wynika z tego schematu. Przejrzałem serwisówkę i miał łamany.

W moim był taki: http://www.skrzydlaczek.p...chemat/35_3.JPG
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Dokładniej to pdf o systemie smarowania znalazłem na stronie o 170V, jednak np tu twiedzą, że miał łamany:
http://www.170v.cba.pl/inne9.html
Tego widziałem ok 2007 roku w Krakowie na parkingu płatnym przy ul. Mogilskiej. Latka minęły, a on dalej koroduje. :hypno:
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Kiedyś był piękny, ale dupa już złamana --linia boczna idzie w dół od tylnej szyby
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
pietruszka


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Cześć beet, nick znajomy z forum 114-115.org.pl :)

u mnie z mercedesami było tak: W115 - 2,4D, W123 - 2,0D, W126 - 4,2, i obecnie W124 3,0D. W międzyczasie miałem przyjemność jeździć kaczką.
_________________
Iż 49 '56
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Tego Mesia sfociłem w komisie przy ul Krakowskiej w Kielcach. Robione prze dziurę w płocie obiektywem szerokokątnym.

Tego zobaczyliśmy z kolegą koło jednego warszztatu.

A to już beczka kolegi. Obecnie w hucie, podobno była już pęknięta podłoga i cud, że się auto nie rozpadło jak jechaliśmy w 5 osób z bagażem do Krakowa.
Poza tym nie sposób nie zwrócić uwagi na legendarnego Canona A1 znanego z ,,Psów"
https://www.youtube.com/watch?v=JliGALIa_kM

 
 
 
beet


Motocykl: Iż-49
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   

Cytat:
Cześć beet, nick znajomy z forum 114-115.org.pl :)

Czołem, dokładnie, ostatnio trochę mniej czasu na pisanie, ale w sumie to dalej jak dla mnie najporządniejsze forum o klasycznych Mercedesach, a tylko na porządnych zwykłem się udzielać ; )
 
 
Danek


Motocykl: Iż-49
Posty: 17
Skąd: Kalisz
Wysłany: Sro 25 Lut, 2015   

Witam, forum mb/8 porządne, ale chyba dochodzi w nim do wymiany pokoleniowej :puppyeyes:
_________________
Iż 49 - 1956r. Iż 56 - 1962 r.
 
 
pietruszka


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Danek napisał/a:
Witam, forum mb/8 porządne, ale chyba dochodzi w nim do wymiany pokoleniowej :puppyeyes:


ostatnio faktycznie "przycichło" a może już na wszystkie pytania są na nim odpowiedzi ? ;)
_________________
Iż 49 '56
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

To sprzedajcie beczki i kupcie Junaki. Wypadkowa jakości wykonania i skomplikowania konstrukcji powoduje, że tu pytania nigdy się nie skończą. :hmm:
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Pamiętam beczki :mrgreen: --- były górną półką ---na postajach taxi górowały 115/fiaty 125/polonezy
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
niebieski


Motocykl: Iż-56
Posty: 12
Skąd: Lubartów
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

To i ja coś dodam od siebie.
Takim wożę się teraz:
230CE, rocznik 1982


a takiego miałem kiedyś, ale musieliśmy się rozstać ;)

 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

No ładne te droższe 3-drzwiowe :thumbup:
Zagazowany czy dosiadasz te prawdziwe KONIE :mrgreen:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

niebieski napisał/a:
a takiego miałem kiedyś, ale musieliśmy się rozstać


Szkoda, piękne żółte Lamborghini było.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1786
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015   

,,Kubuś" z wystawy czasowej z MIM w Krakowie, luty 2011.

A to nasza ,,Kaczka" którą kiedyś mieliśmy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna