IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   VIII Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach

_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

Jak odpalę swojego Iza i dojedzie to pewnie się pojawię:)
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 14 Kwi, 2015   

sztyga20, liczę że będziesz, dziś ogarnąłem skrzynię i przetestowałem na dystansie 40 km, działa bezproblemowo więc Dykta jest gotowa na imprezę.
Myślę że i Spiker też się tu pojawi ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2015   

Będę na pewno. Możemy się umówić na wystawie na konkretną godzinę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2015   

Spiker, ja będę tam od rana gdyż mój klub motocyklowy RSMC i GRH Othala bierze udział w tej imprezie i pomaga przy jej organizacji ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015   

Fajnie było! Junaki, WFM, NSU, BMW, nawet jakis Harley WLC i ciężki Zundapp. Ponadto duża kolekcja silników stacjonarnych odpalanych każdy po kolei. Poza tym pierwszy raz mój Iż był na jakiejś wystawie, przy okazji zrobiłem pokazówe pt. regulacja sprzęgła i smarowanie linki na żywo, pomagała mi narzeczona Ozziego.

Ale najbardziej to podobało mi się to:

_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
czarnobill86
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

O których Siedliskach mowa.Bo sten stego na tamtego,nie wiem.Znam tylko Siedliska koło Medyki,czy o tych mowa.Jest już po herbacie,ale warto wiedzieć na przyszłość,żeby swoim kormoranem się tam dowlec.
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

To te na południe od Rzeszowa, koło Tyczyna.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
czarnobill86
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015   

Wiem gdzie, spasiba sztyga20. ;)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2015   

Byłem, widziałem wszystko, może oprócz wspomnianej narzeczonej Ozzy'ego :puppyeyes: (czyżby jedna z tych panien w strojach z epoki?) i o dziwo Sztygi20 ... musieliśmy się minąć bo krążyłem cały czas w różnych miejscach imprezy. Był Ozzy i Komar (tak przynajmniej przedstawili się dwaj napotkani sympatyczni "hitlerowcy" ;) .

Iże były trzy, jeden mój (Planeta) i dwie czarne 49-tki, w tym jeden jak słyszałem Sztygi20 ;) .

Impreza jak zwykle ciekawa, choć realizowana nieco chaotycznie. Tym razem przynajmniej pogoda dopisała. Wkrótce udostępnię bogaty materiał zdjęciowy.

Zauważyłem, że aby wszystko zobaczyć trzeba być przez dłuższy czas a nie tylko oblecieć wszystko jeden raz, bo wiele ciekawych pojazdów pojawiało się tylko na godzinkę i później odjeżdżało. Niestety nie każdy jest gotów pozostawić pojazd na imprezę stacjonarną lecz wielu woli się tylko krótko polansować.

Fajnie było posłuchać z boku "dziadków" rozprawiających mniej lub bardziej trafnie o eksponowanych pojazdach. Trzeba przyznać, że jako jedyni potrafili dłużej przystanąć przy niepozornej i stosunkowo mało efektownej Planecie ...

Poza tym spotkałem mnóstwo starych znajomych, wiec przegadane były nie wiadomo kiedy całe godziny (ku rozpaczy syna, którego wziąłem ze sobą). Zauważyłem, że pod wpływem takich imprez sporo osób chce wrócić do weteraństwa po epizodzie japońskim. Ale tak naprawdę zszokował mnie jeden gość, który był na wystawie rok temu ... i tak się zaraził, że dzisiaj ma już kilkanaście zabytkowych motocykli :S i niektóre z nich zaczął sam wystawiać.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2015   

Moja narzeczona nie bardzo chciała się przebierać w stroje epokowe i wolała przyjechać Drifterem na imprezę.

Co do smarowania linki to sztyga20 musisz się w tym temacie podszkolić, bo to co uczyniłeś na wystawie to chyba nie wiele dało :P

Z naszego forum było nas dość sporo ale znanych na iżowym to ja i Komar, oraz sztyga20, jak Spiker wspomniał ci hitlerowcy to my. ;)



Nasze dekawki podczas wystawy.

Dziewczyny o których była mowa to Kaśka i Marta z kobiecej sekcji neszego GRH Othala.


W Dekawce johana1 znikł IV bieg, więc wyruszyliśmy się wspólnie przejechać w celu znalezienie zguby...

...niestety IV bieg się nie znalazł, więc trzeba było coś spróbować podregulować cięgło ręcznej zmiany biegów.

Niestety okazało się, że to nie wina cięgła ale źle zdystansowana skrzynia i za duży luz na wałku zdawczy, więc johan1 ma lekcje do odrobienia w domu. :P
Po wystawie byłem dość zmęczony milionami pytań odwiedzających ale zadowolony, również fajnie było się spotkać z kumplami z obydwu forów, tak że impreza bardzo się udała, na koniec jeszcze pamiątkowa fota na podwórzu pod domem i pod prysznic. ;)

_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2015   

Moje fotki są tutaj:
http://www.nsu.riders.pl/.../siedliska2015/
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XI Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
29 kwietnia 2018 r.
Spiker Imprezy 1 Pią 27 Kwi, 2018
Ozzy
Brak nowych postów XIV Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
5 czerwca 2022
Spiker Imprezy 6 Wto 07 Cze, 2022
tomboj
Brak nowych postów X Wystawa Motocykli I Pojazdów Zabytkowych W Siedliskach
30 kwietnia 2017
Ozzy Imprezy 6 Sob 17 Cze, 2017
Ozzy
Brak nowych postów IX Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
24 kwietnia 2016
Ozzy Imprezy 2 Pon 25 Kwi, 2016
Spiker
Brak nowych postów XV Wystawa motocykli i pojazdów zabytkowych - Siedliska 2023
4 czerwca 2023
Ozzy Imprezy 1 Pon 05 Cze, 2023
Spiker
Brak nowych postów Wystawa Motocykli w Siedliskach k. Rzeszowa
28 kwietnia 2019
Spiker Imprezy 2 Wto 30 Kwi, 2019
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna