IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zboczone pomysły, gwałt na oryginale.
Autor Wiadomość
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   Zboczone pomysły, gwałt na oryginale.

Panowie zamieszczajcie w tym temacie zdjęcia zbezczeszczonych motocykli.



Może jak buraki dowiedzą się że ich zboczone projekty stały się pośmiewiskiem całej rzeszy motocyklistów, uratujemy jakąś część motocykli.
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Junak- OMG



http://moto.Allegro.pl/it...per_junak_.html
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Nigdy nie miałem okazji przejechać się aż tak przerobionym Junakiem i zawsze zastanawiało mnie czy u licha nie jest po prostu troszkę niebezpiecznie i niewygodnie kiedy kierowca siedzi nisko a kierownica tak wysooooooooooooko... :roll:
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

aaaa szkoda pisać, żygowinki
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

A ja uważam, że każdy ma prawo zrobić ze swoim żelastwem co mu się podoba i nic nam do tego. Owszem możemy wyśmiać, czy zbluzgać ale takiemu kolesiowi i tak to wisi. Jeżeli uda mu się sprzedać to znaczy, że jest zapotrzebowanie na takie wydumki a jeżeli nie to po prostu przegrał i tyle. Powiecie, że to zabytek i historia ale przecież jeśli ktoś zniszczy, czy przerobi jakiegoś sprzęta to tylko zwiększa przez to wartość pozostałych oryginalnych motocykli. Bez względu czy to wartość pieniężna czy historyczna.
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

Ciekawy punkt widzenia. No to panowie przerabiac swoje sprzety na dragi, choppery, traktorki, sieczkarnie to bede miał powód do dumy, że mam niezły unikat :lol:
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Oburzenie może budzić przerabianie jakiś klasyków, czy unikatów. Ale to się zdarza w tej chwili sporadycznie, bo rynek zrobił swoje i właściwie odrestaurowany motocykl w pełni swej oryginalności jest więcej wart niż niejedna "wydumka". A laubzegowanie wzięło się z chęci posiadania jakiegoś odmiennego od innych "sprzęta". A działo się to w czasach "urawniłowki", gdzie wszystko miało być takie samo. Zresztą te przeróbki - imitacje zachodnich sprzętów najczęściej były marnej jakości, a czasem wręcz śmieszne. Widziałem kiedyś zdjęcia, gdzie jakiś biker z lat 70 miał zrobione plastikowe kufry boczne a 'la H - D ze spłuczek toaletowych :D

Dziś już radosna twórczość jest na wymarciu lub zamienia się w profesjonalny biznes.

Inną sprawą jest funkcjonalność i bezpieczeństwo przerabianego własnoręcznie pojazdu. Jedna z najpopularniejszych przeróbek wspomnianego już Junaka, to dołożenie mu długiego przedniego zawieszenia, by zrobić z niego easy ridera. A tymczasem Junak to "anglik" z krótką, wysoką ramą i taki zestaw skutkuje przekrzywieniem całej konstrukcji. Tu trzeba by zmienić kąt główki ramy. U nas pokutuje opinia, że nie można tego robić. A w prasie zachodniej można znaleźć nawet opisy takich operacji i podane kąty o jakie należy takiej przeróbki dokonać (kto oglądał w empiku zachodnią prasę motocyklową, z dokładnymi opisami zagadnień technicznych, przeróbek, napraw, rozwiązań problemów, ten może się tylko śmiać z polskich namiastek takich gazet). Tak więc przed nami jeszcze długa droga do indywidualnych konstrukcji, bo zakład typu OCC z Discovery raczej by w polskich realiach nie przetrwał (pracując tylko na krajowy rynek).
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

A co tu się oburzać nawet jak ktoś przerobi na traktor powiedzmy Sokoła 500? To jego Sokół 500 i tyle. Przecież to tylko kwestia kasy, której nie dostanie przy odsprzedaży. A innym nic do tego. Co z tego, że taki Sokół 500 jest wart powiedzmy z 50 tysięcy złotych (a może lepiej) przecież, jak ktoś się do niego zgłosi, że chce kupić nawet za kilka razy tyle a koleś powie Nie bo ja chcę c tego zrobić traktor to i tak jego suwerenna decyzja. A, że to głupie i nikt z nas by tego nie zrobił to inna sprawa. Powiecie, że jest jeszcze coś takiego jak stosunek uczuciowy do motocykla - pewnie, że tak! Ale jeżeli ten koleś będzie właśnie kochał ten swój traktor zrobiony z Sokoła 500? I już!
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Ja uważam że to straszne zboczenie, bo jak już przerabiać to z sensem, zawsze można wymontować oryginalne części i dopasować nowe, ewentualnie używane z możliwością powrotu do oryginału, ale jak już się np. rame tnie, blachę do obręczy kól spawa, itp. to już jest coś nie tak.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

No ale dla tego kolesia to właśnie ma sens. I nam nic do tego.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Ja zgadzam się z Michałem. Mój motor - moja wizja. A inni, mogą co najwyżej skomentować. A że większość przeróbek wywołuje kpinę - to już inna sprawa.



Zdarzają się przeróbki sensowne (dla mnie). Nie tak dawno na Allegro była wystawiona emka stylizowana na cięzkiego niemca. Felgi szesnastki, balony, parę gadżetów, ale całość wyglądała niekiepsko. Podobie zresztą jak ten SAM z silnikiem VW Garbusa stylizowany na BMW (ze 2 tygodnie temu na Allegro) . Na pewno je widzieliście...
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Taka decyzja znaczy dla każdego coś innego. Wydaje mi się że jedna osoba kocha zabytki, a druga bez przeróbki "nie przeżyje". A kwestia zrobienia tej przeróbki to już inna sprawa.
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Polish Custom



http://moto.Allegro.pl/it...er_okazja_.html



Zajebiste lampy, sam sex.



Następny:



http://moto.Allegro.pl/it...imson_1958.html



I znowu Junak:



http://www.otomoto.pl/ind...show&id=M335721
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

Ciekawa zależność - stopień zmutowania pojazdu jest odwrotnie proporcjonalny do wielkości miejscowości, w której mieszka właściciel :D
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 31 Gru, 2006   

:) ciekawe spostrzeżenie.



Możecie temat usunąć, widze że jest tu wielu zwolenników takich maszyn. Nie chcę nikogo denerwować, nie ma się z kim ponabijać z wiejskiej twórczości, trudno. Postawie lusterko przed kompem.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Ej chłopaki a może idąc w tym kierunku to przerobimy albo oszpecimy inne zabytki i unikaty?

Mam pomysł przeróbmy Wawel na letnią suprnowoczesną willę Kaczyńskich, to wtedy inne zabytki nabiorą większego znaczenia:)

A może nie ?



Historię trzeba pielęgnować i dbać o to co zostało, np. dla tego żeby się co poniektóra nie powtórzyła.



Z mojej strony wyrażam absolutny brak tolerancji dla wszelkich przeróbek pojazdów zabytkowych.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Nawet nie wiesz ile razy Wawel był przerabiany. Z pierwotnego wyglądu właściwie nic nie zostało. I co? Jest gorszy?
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Proszę cię podaruj sobie takie rzeczy, to zdecydowanie nie o to chodzi jak byś raczył

zauważyć.Zdecydowanie nie popieram twojej skłonności do przekory.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Tu nie chodzi o przekorę tylko o to żeby się nie czepiać tych kolesi. Robią swoje i już. Ja bym tak nigdy nie zrobił ale to nie moja sprawa co sobie ten koleś robi.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 03 Sty, 2007   

Trzeba się ich czepiać i napiętnować głupe, dziwne i bezsensowne zachowania. Post i dyskusja jest po to aby wyśmiać szalonych twórców i może uratować przez to jakiś zabytkowy sprzęt. Poszę okażmy troszkę szacunku dla tego co zostało, a będzie ich coraz mniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna