IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zdzierstwo i gnębienie na Allegro, OLX i Otomoto
Autor Wiadomość
aelfric


Motocykl: Iż-56
Posty: 77
Skąd: Słupca
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   Zdzierstwo i gnębienie na Allegro, OLX i Otomoto

Na olx, Allegro i otomoto coraz gorsze zdzierstwo i wyzysk. Wygląda na to ze wychodowaliśmy sobie (my tzn. zarówno sprzedający, jak i kupujący) monopolistę na miarę dawnej Tepsy i Energetyki z najlepszych ich czasów. Monopolistę który postanowił, że właśnie jest fajny moment żeby wszystkich wydoić.

Pamiętam czasy zakładania tablicy.pl, że "wszystko jest za darmo i będzie za darmo". Zaczęło się od opłat za ogłoszenia na samochody pow. 3000 zł. A że ludzie robili sobie jaja z robiących sobie jaja, wystawiając auta za 30 tyś "w cenie" 3000 zł (pisał o tym m.in. złomnik) szybko sobie poradzili, ściagając opłaty z wszystkich ogłoszeń. Po czym po zarzekaniu się, że wiecej już nie będzie, dodali opłaty za nieruchomości.

Jednak znaczenie dla mnie ma przede wszystkim dział części. Tam najpierw nałożyli ograniczenie do 10 ogłoszeń, a potem do 5. Przy czym ja akurat dowiedziałem się o tym w bardzo irytujacy sposób - chciałem zmienić jedno słowo w istniejącym ogłoszeniu i okazało się, że po edycji nie mogę go przywrócić. Rationale tej polityki pozostaje poza moim aparatem logiczno-pojęciowym, bowiem propozycje kupienia sobie ogłoszeń na 30 dni za 7 zł sztuka i to w pakiecie minimum 10 trudno uznać za czynioną na trzeźwo. W efekcie wystawianie drobiazgów za 20-50 zł przestało być możliwe, i takie przedmioty z olx wymiotło, chyba że komuś akurat mieszczą się w limicie 5 ogłoszeń.

Kiedy ostatni raz parę lat temu sprzedawałem auto na otomoto ogłoszenie na 14 dni kosztowało ok 8 zł. Sporo, ale niech będzie. Teraz kosztuje to 25 zł. Czyli sprzedawanie auta przez 6 miesiecy, co wydaje mi sie normalne, oznacza odpalenie 300 zł. Dilerom z dnia na dzień podnieśli ceny pakietów prawie dziesięć razy, z ok 450 zł do 4000 zł. Bezpośrednio nie jest mi ich żal, ale to pokazuje, w którą stronę to zmierza.

Na Allegro drastycznych podwyżek na razie nie ma, ale właśnie zaczeło się nagminne wywalanie ogłoszeń, głupie uwagi co do treści np. w stylu "cześci do Iża", albo "mam także zderzak". To samo na co na olx.

Czas się zwiajać, bo będzie tylko gorzej. Wystawiłem sobie 30 ogłoszeń na innym portalu, gdzie nikt sie o nic nie czepia. Na razie jest tam ok. 1,6 mln ogłoszeń (olx ma teraz ok. 10,5 mln). Mam nadzieję że szybko się to będzie rozwijać, a monopolista zostanie stosownie ukarany za własną głupotę i bezczelność, bo myślę że ludzie nie dadzą sie na dłuższą metę tak bezczelnie ograbiać. Śmietnik historii jest pełen liderów rynku, przekonanych o własnej niezniszczalności.

Bardzo zachęcam do umieszczania ogłoszeń na innych portalach, niż powyżej wymienione. Jeśli nie tylko, to chociaż także.
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

aelfric napisał/a:
Na Allegro drastycznych podwyżek na razie nie ma, ale właśnie zaczeło się nagminne wywalanie ogłoszeń, głupie uwagi co do treści np. w stylu "cześci do Iża", albo "mam także zderzak". To samo na co na olx.

Często korzystam jako sprzedający z Allegro i olx. Uczciwie wystawiam na licytację to co na zdjęciu i nie używam teksów typu: "licytujesz śrubkę od błotnika" przy zmieszczonych zdjęciach motocykla. Nikt nie czepia się moich ogłoszeń i ich nie usuwa. Uczciwie płacę prowizję od sprzedaży i mimo to :no: jest to opłacalne. Uczciwość zaczyna się od nas... Zabiegi portali aukcyjnych są być może odpowiedzią na cwaniactwo sprzedających...
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
aelfric


Motocykl: Iż-56
Posty: 77
Skąd: Słupca
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Łukasz Hawryluk napisał/a:
Zabiegi portali aukcyjnych są być może odpowiedzią na cwaniactwo sprzedających...


Szanując Twoje zdanie, uważam że podnoszenie stawek z dnia na dzień o kilkaset procent i wprowadzenie surowych ograniczeń których nie było przez lata jest podyktowane wyłącznie krótkowzroczną pazernością, i lekceważeniem dotychczasowych klientów. Tak czy inaczej sytuacja faktycznego monopolu (93% rynku) na dłuższą metę nie jest zdrowa i czymś takim jak teraz musiało się to skończyć. i będzie raczej gorzej niż lepiej. Więc warto coś zrobić, żeby jakoś tej koncentracji przeciwdziałać. Do tego się sprowadza sens mojego postu.

Kombinacje sprzedających są faktycznie nieraz zabawne, choć np. na niemieckim ebay wystawienie śrubki od koła to norma od lat, nikt tego tam nie tępi. Przy samochodzie złożonym z setek i tysięcy części ich wystawienie oddzielnie jest niewykonalne, i nigdy nie będzie opłacalne.

http://www.ebay.de/itm/JA...GgAAOSwqrtWn3ao

Ale mniejsza z całymi autami na części, mnie to zresztą nie dotyczy. Żal mi możliwości wystawiania (i analogicznie, znalezienia sobie) drobnych, niezbyt kosztownych i rzadko ale jednak od czasu do czasu potrzebnych części, wartych od 10 do może 100 zł. Czyli takich jak większość gratów do Iża i innych weteranów. Olx definitywnie taką możliwość uwaliło, nie wiem w imię czego. Najwyżej można szukać kombinujac i dzwoniąc po ludziach, gdy na podstawie zdjeć wygląda że mogą to także mieć. Ostatnio takie poszukiwania prowadziłem.
 
 
smok


Motocykl: Iż-49
Posty: 154
Skąd: Wiązów
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

W pełni zgadzam się z Łukaszem. Cwaniactwo trzeba gonić. Jeżeli trzeba zapłacić za ogłoszenie to odpadają w większości dzieci w brudnych majtkach i żartownisie. Nie są wystawiane ceny z kosmosu tylko takie za które prawdopodobnie pójdzie, bo jak wystawienie kosztuje to po co wywalac kase. Osobiście jeszcze omijam ogłoszenia typu tylko telefonicznie, bo nie mam czasu na maile lub jak coś trzeba to pisz ( w tym przypadku to wyłącznie łowcy jeleni).
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Sro 04 Maj, 2016   

Ja również uważam, że Allegro nie dość, że bawi się cenami jako monopolista to jeszcze utrudnia życie kupującym. Co było kiedy zlikwidowano dział motocykli zabytkowych?? Robią co chcą bo i tak nie ma innej platformy.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [50] Iż 50 na Allegro
Gaca Ogólne 11 Pon 02 Paź, 2006
mcfrag
Brak nowych postów [49] Kwiatek z Allegro
piotr Ogólne 17 Sob 11 Lis, 2006
PęDZEL
Brak nowych postów Licytacje na Allegro
slawmartorun Hyde Park 7 Pią 11 Maj, 2007
diablomichal
Brak nowych postów kosmiczne ceny na Allegro
edig Hyde Park 0 Wto 05 Lut, 2008
edig
Brak nowych postów humor rodem z Allegro.
edig Hyde Park 30 Sro 12 Mar, 2008
Michał


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna