IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dinozaury Motoryzacji - Głobikowa 2016
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   Dinozaury Motoryzacji - Głobikowa 2016

_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Na wpólny wyjazd na zlot do Błobikowej umówiliśmy się w Budziwoju k/Rzeszowa u Spikera gdzie też dojechał johan1 i jego kolega.
Wyruszyliśmy w składzie: DKW NZ 350, DKW NZ 350-1, AWO 425T i Iż Planeta, tempo przejazdu raczej rekreacyjne gdyż kolega od AWO miał świeżo złożony motocykl i był to jego pierwszy wyjazd.
Z Budziwoja kierowaliśmy się na Czudec a potem na Pstrągową, Wielopole Skrzyński i Głobikowa gdzie jest mini park dinozaurów i wieża widokowa.
Sama impreza dość bardzo kameralna, gdy przyjechaliśmy na miejsce z nami było z nami 8 motocykli koło 14:00.






W między czasie zrobiliśmy kurs do miejscowego GS-u po jakieś napoje i lody aby się nieco ochłodzić, potem obowiązkowo wycieczka na wieżę widokową skąd roztacza się piękny widok na okolocę.


Przed 18:00 zjechało już kilkanaście motocykli ale nie było więcej jak 20, dość sporo radzieckich zaprzęgów, Jawa 353, Condor, H-D WLA 42 z koszem, Terrot i SHL M06.












johan1 i Spiker mieli dziś też jechać bo mieli niedosyt jazdy, ja wróciłem wczoraj bo chciałem jechać na koncert Within Temptation w Rzeszowi.
Ciekaw jak było dziś z frekwencją na zlocie?
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Głobikowa okazała się być małą wioską położoną w malowniczej okolicy, gdzie mieszkańcy postanowili promować się budując wieżę widokową i mini park jurajski ... oraz gościnnie przyjmując motocyklistów.



Jak już wspomniał Ozzy jechałem tam dwa razy, dzień po dniu.
W drugim dniu Darek (johan1) wziął Zundappa KS-600 z synem jako pasażerem. Prędkość spadła nam drastycznie a upał znowu osiągał 35 stopni w cieniu. Nie mogłem się przemóc i jechać w T-shircie i bez rękawic, więc pomimo otwartych wentylacji w kurtce nie było zbyt komfortowo. Niestety nie mam żadnych fotek z drogi ...

W końcu nieco po 10-tej ponownie zameldowaliśmy się na zlotowisku.
Niska frekwencja zarówno w pierwszym dniu jak i rankiem drugiego dnia nie nastrajała optymizmem. W sobotę pojawiło się jednak kilka ciekawych pojazdów, tym NSU 601 OSL, którego od dawna planowałem pooglądać w szczegółach, więc było co robić.

Był nawet Indian! :S

Oczekiwanie urozmaicało odpalanie silników stacjonarnych:

W końcu przed południem wyruszyliśmy zbiorowo do zapowiadanej w programie Osady Słowiańskiej.


Było co zjeść :hihi: :

Można było postrzelać:

Tam zabawiliśmy nieco ponad pół godziny i wyruszyliśmy do Dębicy, gdzie na rynku został zaplanowany pokaz.

Zgadnijcie który motocykl wywołał największe zaciekawienie u napotkanych Ukraińców :letssin:



Dojeżdżały coraz ciekawsze pojazdy:




w tym jeden Iż:

Po godzinie, ok. 14:30, zgodnie z wcześniejszą umową z Darkiem wyruszyliśmy w dwa motocykle w drogę powrotną. Niewielkie tempo doprowadziło do tego, że rozstaliśmy się w Strzyżowie dopiero po 16-tej.

Końcowy odcinek pokonałem już sam zdążając na część drugiej połowy meczu Polska-Szwajcaria (dogrywka i zwycięskie karne zrekompensowały opóźnienie z nawiązką ;) ).

Planeta po wymianie przerywacza okazała się niezawodna. Muszę jeszcze popracować nad gaźnikiem, aby poprawić osiągi (licznikowe 85-90 km/h max, konieczność opuszczania przepustnicy powietrza). Główną wadą Planety okazała się fatalna ergonomia siodła - wąskie siodło kierowcy + twarda gąbka + wystające kedry + uchwyt pasażera uniemożliwiający przesunięcie się do tyłu + wysoka temperatura + trochę nadwagi = ból tyłka na granicy odcisków po przejechaniu kilku godzin (daruję wam zdjęcia ;) ).

Aha, Ozzy - Budziwój jest już od kilku lat częścią Rzeszowa. No! :X
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Spiker napisał/a:
Aha, Ozzy - Budziwój jest już od kilku lat częścią Rzeszowa. No! :X

Ale się ten Rzeszów rozrasta, nim się obejrzę a Jasionka będzie w Rzeszowie. :P

Gdyby nie to, że w piątek w Rzeszowie grał Within Temptation i to, że zjechała się do mnie rodzinka na pokazy lotnicze w Jasionce to pewnie bym został na zlocie do niedzieli, po za pokazem grupy Żelazny i akrobacji szybowcowej nie było nic ciekawego, gorąco, duszno i masa ludzi - nuda!!!
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dinozaury Motoryzacji - Głobikowa 2018
22-24.06.2018
Ozzy Imprezy 2 Pią 27 Kwi, 2018
Ozzy
Brak nowych postów Dinozaury Motoryzacji Głobikowa 2017
23-25 czerwca 2017
Ozzy Imprezy 2 Czw 22 Cze, 2017
Ozzy
Brak nowych postów Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
warto zobaczyć
jarcco Imprezy 0 Pią 25 Lut, 2011
jarcco
Brak nowych postów [56] Znaczący dzień w dziejach motoryzacji
robin-bobin Ogólne 4 Czw 26 Sie, 2010
Pitek
Brak nowych postów Muzeum motoryzacji w zamku Topacz
Może nie trafiłem w gust ale przyjemne dla oka
hrabia_T Imprezy 4 Pon 28 Maj, 2012
hrabia_T
Brak nowych postów Złombol 2016
czyli Favoritem do Palermo
SaS Imprezy 40 Sob 11 Mar, 2017
jeż


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna