IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Złombol 2016
Autor Wiadomość
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Lip, 2016   Złombol 2016

Witam, mam przyjemność zaprezentować poczynania załogi Skodillaka, której jestem załogantem :P , do tegorocznej edycji Złombola:

Tegoroczna edycja jest dwustopniowa, ponieważ pierwszą metą jest Palermo na Sycylii, a etap specjalny to wyjazd do Tunezji. My ze względu na fundusze i ograniczony czas, odpuszczamy Tunezję i jedziemy jedynie do Palermo.
Link do strony Oficjalnej rajdu: http://zlombol.pl/index.php/pl/
Link do naszego profilu na Facebook: www.facebook.com/zlombolskodillac

Skąd wziął się pomysł? Już od kilku lat obserwowaliśmy z kolegą tą imprezę oraz relacje uczestników z tras. Potem, pojawiło się marzenie żeby wziąć udział w niej udział, ale zawsze było nie po drodze, szkoła, brak kasy i itp.
W tym roku mieliśmy przełom, jako że obchodziliśmy ćwierćwiecze urodzenia, postanowiliśmy zrobić coś szalonego, spełnić marzenie i wyruszyć na Złombol pomimo przeciwności( ...puk...puk...puk...) niestety tych już było sporo i to dość mocnych ;( , ale się nie poddajemy :puppyeyes:

Rozglądając się za autem, rozważaliśmy kilka opcji: wartburga 1.3, ładę albo jakąś skodę.
Po oglądnięciu paru potencjalnych pojazdów, zdecydował element ekonomiczny (czyli cena).

Proszę Państwa, przedstawiam naszego Skodillaca, czyli Favoritke 135 LS '92r. kupioną za jedynie 800zł :D ( foty z dnia zakupu)






Mając auto, od razu postanowiliśmy się zarejestrować


Ale wracając do tematu rajdu. Jak wiadomo, impreza ta ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka. Patronem jest Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Józefa Ziętka z siedzibą w Chorzowie. W roku 2007, podczas I edycji rajdu zostało zebrane ponad 15 000,00. W roku 2008 kwota ta wyniosła blisko 40 000 zł, w 2009 r. niemal 44 000 zł., a w 2010 przekroczyliśmy 170 000 zł. Kolejno w roku 2011 ponad 230.000 zł, w 2012r. ponad 340.000 zł ,w 2013r. ponad 302.000zł w 2014r. ponad 676.000zł, a w 2015r. Ponad 734.000 zł!!!! Środki te pozwoliły na zakup mnóstwa sprzętu RTV i AGD, zabawek, materiałów edukacyjnych oraz wyposażenia wnętrz dla dzieci z domów dziecka z Katowic.

Dla tego, jak reszta uczestników, oferujemy udostępnienie darczyńcom powierzchni reklamowej na naszym pojeździe. Więc jeśli ktoś chciałby wspomóc dzieci i wystawić reklamę na naszym skodillacu to zapraszam na PW, chętnie udzielę dodatkowych informacji, również na stronie rajdu jest kilka wskazówek dotyczących darowizn http://zlombol.pl/index.p...q-darczycy.html

Z favoritą walczymy już od końca kwietnia, relacje z remontów dodam później, bo już tego trochę się nazbierało ;)
ufff. :S
Tak więc C.D.N.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Miałem kiedyś taką, w kolorze błękitnego nieba, a teraz to złom :/ Dużo wrażeń życzę i czekam na relację!
 
 
rastuch


Motocykl: MZ
Posty: 163
Skąd: Poznań/Koło
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Powodzenia!! Też chciałbym uczestniczyć w czyms takim jednakże jak na razie sam pomysł zmuszony jestem odsuwać rokrocznie na dalszy plan.
W tamtym roku jeden z łemzeciarzy poleciał na jaskółce
Podrzucam wam link do fot tak dla zachęty i mobilizacji :D
https://picasaweb.google.com/103584108753533047005/Zlombol2015MZJaskoKa?feat=directlink
_________________
[MZ ES 250/2] [IWL BERLIN] [NSU 201 ZDB] [MZ ES 250/1] + inne
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

O widzę znajomego poldka z Wołowa. Chłopaki się bawią.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

Oryginalny sposób uczczenia ćwierczwiecza. Aż mi szkoda że to tak daleko za mną :)
Skodillak to niegdyś marzenie.
Podziwiam, kibicuję i liczę na ekstra relację!
_________________
jarcco
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sob 23 Lip, 2016   

Daleko od 25 lat ale ja mam blisko do :mrgreen: 2x i nysą jeździłem i ją naprawiałem wielokrotnie w rowie -- np. sprzęgło :)
jak patrzę na zdjęcia to zazdroszczę tych chwil i emocji :thumbup:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Dzięki za ciepłe słowa :thumbup:
Zostało już tylko 30dni do wyjazdu, więc czas się kurczy. Jednak auto jest już praktycznie na finiszu, jedynie trzeba dokończyć polerkę i nalepiać nalepki :)

Aktualnie w skodillacu zrobiliśmy:
-wymiana rozrządu + ustawienie zapłonu i regulacja zaworów
-nowa pompa paliwa z epoki
-wymieniony olej w silniku i skrzyni
-wymienione przewody hamulcowe
-wymienione tarcze, tłoczki i klocki z przodu
-wymienione tłoczki, szczęki, łożyska i linki ręcznego z tyłu
-nowy układ wydechowy
-nowe świece, przewody i palec rozdzielacza
-naprawione zostały lampy przeciwmgielne i ogrzewanie tylnej szyby
-dodaliśmy głośniki z tyłu
-naprawiony został licznik kilometrów, bo wcześniej jedynie pokazywał aktualną prędkość
-nowy termostat
-pozbyliśmy się również termostatu w filtrze powietrza i teraz ciągle podaje zimne, zamiast ciepłego powietrza
-przeczyszczony gaźnik i wymienione zużyte membrany

czekamy na alternator zapasowy, który został oddany do zakładu, przed wyjazdem zaglądniemy jeszcze do pompy wody oraz do siedzenia kierowcy, bo z niewyjaśnionych przyczyn wypadła blacha podtrzymująca gąbkę od dołu :S

Kilka zdjęć z przebiegu poszczególnych etapów :)
Pierwsze paczki z częściami, były wielkościowo niczym kostki siana :)

Tarcze jeszcze z czeską ulotką :)


Po myciu silnika, była tam już taka skorupa że mechanik nie chciał się podjąć roboty :hihi:

Dokładniejsze inspekcje ujawniły domowe sposoby naprawy cięgna tylnej klapy :puppyeyes: , jak na razie działa więc zostawiliśmy w spokoju.

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o klimatyzacji, przynajmniej dla kierowcy :lmao:

Kolejnym gadgetem był dodany Voltomierz na tablicę zegarów

Test na uszczelkę pod głowica z wynikiem POZYTYWNYM



C.D.N.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

SaS napisał/a:
w skodillacu zrobiliśmy:


To jaki to teraz złom, toć to nówka sztuka teraz będzie :letssin:
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Jak test wypada POZYTYWNIE to nie zawsze jest dobrze
;D
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

hrabia_T napisał/a:
Jak test wypada POZYTYWNIE to nie zawsze jest dobrze
;D


W tym wypadku chodziło, że jest wszystko ok :) Jakby była walnięta, to na zielono by się zabarwiło.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

SaS napisał/a:
Jakby była walnięta, to na zielono by się zabarwiło.

To nie daje 100% wiedzy na temat uszczelki. Pewne jest, że nie jest palnięta na kanałach płynuchłodzącego. Zawsze jeszcze może być palnięta na styku "garnków", a wtedy powyższy test również będzie pozytywny. Na szczęście Favoritka nie należała do tych popularnie katowanych pojazdów, więc z wysokim prawdopodobieństwem można zarekomendować dobry stan "szczelniwa" :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 26 Sie, 2016   

Gaca napisał/a:
może być palnięta na styku "garnków"


To należy dokonać pomiaru ciśnienia sprężania na każdym cylindrze, wtedy się okaże czy gdzieś nie dmucha.
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016   

4 dni do startu a my jeszcze w powijakach :rotfl: , chociaż jestem już w połowie spakowany, nie wiem jak koledzy, a będzie nas trzech, wyruszamy do Katowic w sobotę. :)

parę dni temu dorwałem tegoroczną ulotkę:

Od ostatniego postu w samochodzie niewiele się zmieniło, została wymieniona pompa wody na nową, oraz zabezpieczyliśmy korki przed zaginięciem :) (już raz zgubiłem od płynu wyrównawczego)


Dokończyliśmy również polerkę, niestety mam tylko fotkę z początkowych etapów, ale i tak wyszedł "kosmos"

Udało się też opanować temat gaźnika, okazało się, że zawór iglicowy wyrobił się przy pływaku, przez co był wyższy poziom paliwa. Dodatkowo dzisiaj została przeprowadzona regulacja na analizatorze spalin, w jednym z pozostałych wrocławskich zakładów "regulacji gaźników" u pani Stefanii. :)

Został jeszcze do ogarnięcia temat nalepek, już są podrukowane, jedynie trzeba je dociąć i nakleić, ale tym się zajmiemy już w piątek rano (mieliśmy we wtorek ale niestety plany się pokrzyżowały).
C.D.N.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016   

To nic tylko życzyć powodzenia i bezawaryjnej jazdy.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2016   

SaS napisał/a:
będzie nas trzech,


A w każdym z nas inna krew. Jestem pewien, że będzie "tam i z powrotem".
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

auto wstępnie oklejone, resztę nalepek dokleimy na starcie, przy rozdziale numerów startowych :)






Czas ruszać w drogę, jutro oficjalny start :) mam nadzieję, że chociaż do Katowic dojedziemy :rotfl:

Lepsze zdjęcia oklejonego dodam później, bo te z telefonu światło odbiły :)
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
Ostatnio zmieniony przez SaS Sob 24 Wrz, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2016   

Tak sobie teraz myślę widząc reklamę forum, że można było zrobić jakąś małą ściepę na kabandzię dla chłopaków :/
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

Na tej mapce można podglądać uczestników "Złombola" i kierunki jakie obrali jadąc do Palermo. Sas i załoga mają ikonkę wózka inwalidzkiego ;

Tutaj jedzie Maciek (link). Jak na razie dają radę! :thumbup:

_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

Na razie idzie dobrze. Teraz mamy nocleg w Graz. Predkosc przelotowa 90-95. Spalanie na autostradzie poniżej 7l! :mrgreen:

_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Chyba Was wczoraj widziałem w Tv24.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Złombol 2015
15-18 sierpnia 2015
Wręcemocny Imprezy 1 Nie 08 Lut, 2015
Archi88
Brak nowych postów Złombol 2017
czyli favoritem do krainy Basków :)
SaS Hyde Park 2 Pią 01 Wrz, 2017
jarcco
Brak nowych postów Branna 2016
Wyścigi motocykli zabytkowych
nickeledon W trasie 5 Sro 21 Wrz, 2016
nickeledon
Brak nowych postów Dinozaury Motoryzacji - Głobikowa 2016
24-26 czerwca 2016
Ozzy Imprezy 3 Pon 27 Cze, 2016
Ozzy
Brak nowych postów Szczęśliwego Nowego Roku 2016
jeż Hyde Park 3 Sob 02 Sty, 2016
roman
Brak nowych postów Mini Speed Day 2016 - Pszczółki
28 maja 2016
nickeledon Imprezy 5 Nie 29 Maj, 2016
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna