IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niu dizajn ;)
Autor Wiadomość
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   Niu dizajn ;)

Co niektórzy wiedzą , że oprócz Iża pozsiadam również ''czwórkę '' , która to nawet raz udawała Iża na pikniku w Bolkowie :hihi:
Tą WSK skręciłem sobie po to , aby pojechać nią tylko do Świdnika . Dojechałem ,wrócilem i nakręciłem około 14 tyś km i nadal jeździ bezawaryjnie .
Ogólnie bardzo lubię te sprzęty (pierwszym moim motórem była właśnie czwóra ), uchodzą za dość awaryjne i na wioskach królowały ''trójki'' ,ale ja zawsze lubiłem to , co społecznie było niechciane ;)

Wygląd mojej'' wiesi'' , stylizowałem na lata wcześniejsze niżeli została wyprodukowana (1979), te nowsze jakoś mi nie ''podchodziły'' :) Do pelni szczęścia brakowało mi wahacza od Gazel i (takie były w pierwszych rocznikach ) z pełną osłoną łańcucha i prostej kierownicy na wysokich podstawkach .
W między czasie taką właśnie kupiłem (1974 ) i teraz jestem w trakcie przekładania ramy , ale nie od tym teraz :)

Do tych czas wyglądała tak :



Jako że wymarzyłem sobie ,że chcę pośmigać WSK po Alpach ,postanowiłem przestylizować ja na młodszą i taką która teoretycznie da sobie radę :)

I tak otrzymała nowe błotniki , boczki, bak i cały przód od Kosa .
Znajduje się tam koło o sporo większym bębnie niżeli w ''zwykłej'' WSK , teraz hamulec będzie na pewno skuteczniejszy ,ale czy wyda w Alpach ? Nie wiem :)

Tak to wygląda :




Mam jeszcze kupę roboty przy niej .
Będzie inne siedzenie , przednia lampa (ma być pomarańczowa ) wraz z nową instalacją , koła też będą zmienione ( są w trakcie malowania ) .

Zastanawiam się też nad górnym wydechem ,ale wtedy gdzie graty zaczepię ? :)

Silnik , na którym jeżdżę od początku ,jest tymczasowy i poskręcany dosłownie ze śmieci :)
Teraz będzie oryginalny od tej ramy , ale będzie w nim zmieniona skrzynia biegów .
Młodsze WSK mają krótkie pierwsze 3 biegi a czwarty to prawie nadbieg i często brakuje rozpędu ,aby sprawnie poruszać sie pod górkę . Starsze natomiast , moc mają lepiej ''rozłożoną'' i taką właśnie planuję tu wpakować :)

No i wielkie podziękowania dla niezastąpionego Adama , który zregenerował mi pzród :)
Chyba się nie obrazi jak fotki wstawię :)




Mam nadzieję że wyrobię się z tematem do lata .
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

To już nie będziesz woził zapasowego silnika w plecaku? Pamiętaj jak Alpy tobą pomiotły :D Wiesia to nie Puch ;D

PS
Wygląda, że masz zdalnie sterowane krasnoludki co to za Ciebie całą robotę odwalają.
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

Spoko ,kto nie ryzykuje-ten nie żyje !
Musi być zdalnie , inaczej prace nie postępowały by w ogóle , poza tym malowanie i tak nie jest moją mocną stroną i tak czy inaczej zlecił bym to komuś :)

P.S. Być może znowu wybieram z motyką na słonce
Zapraszam do wspólnej wyprawy , może obaj przekonamy się czy Puszek jest nocny , nie tylko w gębie ..... ;)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

motolis napisał/a:
czy Puszek jest mocny , nie tylko w gębie


Jestem spokojny, w tym roku oblatał Alpy obciążony przez zwei persons i nie wrócił na tarczy:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna