IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Autor Wiadomość
Paszapl09


Motocykl: Planeta
Posty: 20
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: Czw 26 Sty, 2017   [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)

Witam serdecznie mam teraz problem przy zbieraniu Planety do kupy. Mianowicie brakuje mi paru części których nigdy nie widziałem na oczy a tatko już nie pamięta jak wyglądały.
Potrzebna mi tylna lampa od IŻa Planety i ta taka śmieszna pokrywka co jest na przedniej lampie przy na stacyjce.
I jeszcze jak wyglądała oryginalna manetka do Planety jak ktoś ją ma to to kilka pytań do niego :
Czy da się ją rozebrać w całości i nałożyć na nią nową gumę (grip) ?
Czy ładnie u ciebie to działa? bo coś ojciec mi mówi że się zacinały .
No i to wszystko chyba że ktoś ma dojścia skąd można dorwać te takie świecące śruby do mocowania boczków w Plancie.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 27 Sty, 2017   Re: Kwestja oryginalności części (planeta)

Paszapl09 napisał/a:
Potrzebna mi tylna lampa od IŻa Planety i ta taka śmieszna pokrywka co jest na przedniej lampie przy na stacyjce.

Tylna lampa do Planety to prosty temat - byla taka sama jak w innych sowieckich motocyklach z tych lat (wczesne Urale i K-750) - duży blaszany żółwik ze światłem pozycyjnym świecące przez odblaskowe szkiełko i koniczynkowym szkiełkiem stop powyżej (do dostania nowe repliki), no i koniecznie wersja z otworem do oświetlania rejestracji oczywiście. Pełno tego ma bazarach (także nowe chińskie) jak również na aukcjach internetowych. Gumę czy nawet całą metalową podstawę też kupisz, więc da się uratować niekompletny egzemplarz. Takiej szukaj: http://Allegro.pl/lampa-t...6683181684.html

Śmieszna jak piszesz pokrywka to już rzadszy obiekt, ale równie uniwesalny wśród sowieckich motocykli z tych lat i do zdobycia z tych samych źródeł co powyżej (późne M-72, wczesne K-750). Używane mają jednak często uszkodzone ebonitowe zasuwki. Klasykmoto ma ich kopie: http://Allegro.pl/iz-k750...70.html#thumb/1
Swego czasu udało mi się kupić oryginalną nówkę sztukę blaszki z zasuwką na Allegro, więc jak widzisz temat nie jest beznadziejny. Uwaga! W Iżu 56 ten element był inny.

Paszapl09 napisał/a:
I jeszcze jak wyglądała oryginalna manetka [...]
Czy da się ją rozebrać w całości i nałożyć na nią nową gumę (grip) ?
Czy ładnie u ciebie to działa? bo coś ojciec mi mówi że się zacinały.

Manetka to pewnie rolgaz? Typowe rozwiazanie suwakowe - trudno opisać - lepiej pooglądaj fotki. (link) Był zdaje się taki sam we wszystkich wczesnych powojennych iżach więc jest w miarę osiągalny. Nie slyszalem aby komukolwiek z forum sprawiał problemy w eksploatacji. Gumę da się oczywiście wymienić. Nowe kopie sprzedaje Klasykmoto: https://klasykmoto.pl/?wpsc-product=kpl-rolgaz-manetka-iz-4956planetajupiter

Paszapl09 napisał/a:
No i to wszystko chyba że ktoś ma dojścia skąd można dorwać te takie świecące śruby do mocowania boczków w Plancie.

Kwestja :) "Dojścia skąd można dorwać" te chromowane śruby (na pewno nie świecące) to: Allegro, olx, ebay, bazary motocyklowe. Można ewentualnie dać tokarzowi do dorobienia (możliwa przeróbka typowej śruby w tym chromoniklowej jak dostaniesz z łbem 11). Nowych w takim wykonaniu nie dostaniesz.
Wymiary śruby: M7x24 (16 gwintu), łeb sześciokątny 11 o wysokości ok. 4,7. Łeb polerowany, bardzo lekko zaokrąglony. Oryginalnie chromowana. Do tego podkładka fi19xfi8x1,4 w ocynku. Potrzebujesz 8 kompletów.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [56] Planeta i 56 - wspólne części
piotr Ogólne 17 Sro 03 Lut, 2010
diablomichal
Brak nowych postów [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Wafelek Ogólne 23 Sro 27 Gru, 2006
tofman
Brak nowych postów [Planeta] Skąd się wzięła Planeta
Michał Ogólne 5 Sro 29 Lis, 2006
Wojt@s
Brak nowych postów [49] prośba o ocenę oryginalności iż 49
krzychu_opole Ogólne 24 Sro 15 Lut, 2017
Spiker
Brak nowych postów [350] Prośba o ocenę oryginalności
Iz 350
zabi Ogólne 33 Sro 04 Kwi, 2012
panz
Brak nowych postów [Planeta] Planeta 5 z 1997r.
Dlaczego tak mało o tym roczniku?
Michał Ogólne 27 Sro 13 Kwi, 2016
strazak-84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna