IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zatwardziały konserwatyzm
Autor Wiadomość
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

sebastian79 napisał/a:
Wydaj mi się że jeśli motor jest mój, został kupiony za moje pieniądze to mogę robić z nim co mi się podoba.

No jasne, że tak (z wyjątkiem pojazdu na żółtych tablicach, wówczas konserwator zabytków może mieć zastrzeżenia). My na forum tylko radzimy, niczego nie wymuszamy.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
sebastian79


Motocykl: Iż-49
Posty: 47
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

Spoko, tylko że te twoje konkretne rady brzmią tak jakoś jak nakaz. Co z tego że ktoś przejechał kawał drogi na oryginalnej prądnicy bez awarii, a ja znam ludzi którzy na oryginalnej prądnicy nie dojechali do celu. I teraz czy ci pierwsi mieli szczęście czy ci drudzy mili pecha? Tak czy siak już nie jeden stwierdził że wieje komuną. A tak przy okazji, co z tymi ledami, jak się na tą zmianę zapatrujesz?
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 13 Sty, 2017   

Panowie każdy robi jak chce, lubię oryginalność i wiem że wrócę z czasem do oryginalnej prądnicy. Kupę lat mam założoną od emziety i nie narzekam. Ale jednak wrócę do oryginału. Osobiście nie przeszkadza mi to że jeden ma oryginał a drugi nie, grunt by się cieszyć tym co się ma. Kiedyś też byłem lekkim ortodoxem a teraz mam to no właśnie! Grunt by się cieszyć swoją masziną.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

regers napisał/a:
Na tym forum to fakt komuna przez wielkie K.

sebastian79 napisał/a:
Tak czy siak już nie jeden stwierdził że wieje komuną.

Zróbcie sobie rachunek sumienia i odpowiedzcie sobie z czego ta wasza komuna wychodzi, bo dla mnie to ta wasza komuna ma inną nazwę - brak wiedzy i chęci do poznania zasady działania iżowych prądów.
Na tym Forum są tylko trzy osoby, które rozłożyły prądy na czynniki pierwsze i mają o tym pojęcie, resztę Forumowiczów można podzielić na grupy:
- Ci, którzy mają ogólne pojęcie jak to działa, są zaradni i potrafią sobie radzić jakoś z prądami.
- Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia jak to działa, ale mają jaja i pytają - i chwała im za to.
- Oraz Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia jak to działa, nie pytają (czyt. nie mają jaj), a twierdzą (bo tak im się wydaje), że wiedzą jak to działa.
Z tych dwóch ostatnich grup wywodzą się "Ci komuniści", wiem co piszę bo sam przechodziłem przez te wszystkie grupy i też miałem kiedyś podobne zdanie. Ponadto z "wiedzą i umiejętnościami" Forumowiczów miałem i mam kontakt ( 50% motocykli tu na Forum jeździ na prądach, które wyszły z moich rąk) i wiem jak ta "wiedza" wygląda. Większość ludzi nie potrafi rozróżnić typu prądnic oraz współgrać ich odpowiednim regulatorem nie mówiąc już o prawidłowym połączeniu tego.
Poza tym czy znacie zasadę działania Vapera, jak nawali i sobie z usterką nie poradzicie to co, też będziecie wołać "komuna"? Dzisiejsze społeczeństwo jest wygodne i leniwe, łatwiej wymienić cały podzespół niż go naprawić.
Ja nie mówię Nie dla elektroniki, ja mówię Nie dla Vapera w Iżach, ponieważ:
franz napisał/a:
zapłon sie mieści w obudowie wiec go założę i będzie 12v ladnie i schludnie
Nie ma takiej możliwości poupychania tego w taki sposób, aby było to nie zauważalne dla drugiej osoby posiadającej taki sam motocykl mowa tu o 350-tce i 49-tce oraz nie niszcząc oryginalnych podzespołów. Jak do tej pory podzespoły Vapera nie są idealnie dopasowane do podzespołów Iży, czyli ładnie i schludnie bez niszczenia oryginalnych części nie będzie. Vaper to bolesna alternatywa dla motocykli do których trudno już zdobyć "oryginalne prądy" czego nie można powiedzieć o Iżach.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

A leń to też od razu komunista?
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
A leń to też od razu komunista?


Przyjmijmy że prądy z MZ podchodzą pod oryginał ;)
 
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
A leń to też od razu komunista?
Sam mi odpowiedz, bo jeżeli ja jestem "komunistą", a odnoszę takie wrażenie po wcześniejszych postach kolegów to co wspólnego mam z leniem. Hmm... już wiem - "Jestem tylko człowiekiem (dla niektórych komunistą) i czasami też mi cię nie chce."
Poza tym nigdzie nie napisałem, że leń to komunista. Napisałem, że "lenie" twierdzą, że to"komuna" bo nie rozumieją zasady działania wiekowego układu, a czy rozumieją zasadę działania współczesnego wyrobu?
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Chyba chodzi o to ,że niektórzy mają na półkach oryginalne prądy ,ale jeżdżą na MZ-owych a z lenistwa nie biorą się za naprawę właściwych :)
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

O! Odchodzicie od tematu.
Komunista, Leń..in.. temat robi się polityczny :O
A jak ktoś wie jak to wszystko działa, wie jak podłączyć, a skorzystał z pomocy dobrego człowieka który lepiej wie jak to wyregulować ? To będzie kapitalista czy socjalista? :)
_________________
jarcco
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

jarcco napisał/a:
Komunista, Leń..in.. temat robi się polityczny :O
Jeszcze do tego dochodzi Czeski Vaper i DDR-owska MZ-ta ;)
jarcco napisał/a:
A jak ktoś wie jak to wszystko działa, wie jak podłączyć, a skorzystał z pomocy dobrego człowieka który lepiej wie jak to wyregulować ? To będzie kapitalista czy socjalista? :)
To człowiek godny posiadania Iża, ponieważ sam w miarę swojej wiedzy i umiejętności próbował i dążył do tego aby swój motocykl poskładać na oryginalnych podzespołach z góry nie przekreślając ich, a że zapytał - "Kto pyta nie błądzi" :)
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Czyli ja komunista, Jarek kapitalista, Paweł parówkowy skrytożerca, a Fred ? :D
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
Czyli ja komunista, Jarek kapitalista, Paweł parówkowy skrytożerca, a Fred ? :D
Przecież już zostałem okrzyknięty Komunistą, tylko, że Ty jesteś przez małe "k", a ja przez duże :mrgreen: Aż strach pomyśleć przez jakie "k" będzie/jest Gaca :D
PS. ...a Ci z "Gibraltaru" to też komuniści i to do kwadratu ;) , bo przekabacili całą Europę.

jarcco napisał/a:
O! Odchodzicie od tematu.
Tak, odchodzimy, dlatego poczekam(y) na Franza - mam nadzieję, że pokaże jak ładnie i schludnie nie niszcząc oryginalnych części zamontować Vapera.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Pozwoliłem sobie wydzielić wątek socjologiczno-filozoficzny, bo nijak nie przystawał do tematu.

Proszę wszystkich, żeby w dziale Warsztat pisać rzeczowo i koncentrować się na technice. Inaczej zamienimy go w śmietnik.
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Hehe no tak! Panowie po co te nerwy, każdy ma swój łeb i różne koncepcje. Z tą komuną to żartowałem. :lmao:
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

He he , wiedziałem że Frag długo nie wytrzyma :D
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

I komuna.....
I cenzura.....
Jak ja uwielbiam ten forumowy socjalizm.... ;)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Tytuły szlacheckie rozdane, to można wrócić do meritum sprawy. Możecie teraz śmiało tu walić o wyższości współczesnych prądów nad ciemnotą średniowiecza i proszę się nie krępować.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
Czyli ja komunista, Jarek kapitalista, Paweł parówkowy skrytożerca, a Fred ? :D

A ja, a ja? Myślę że conajmniej "wtaroj sort" :letssin:

Żeby podsycić żar zaryzykuję stwierdzenie, że wszyscy jesteśmy krypto-komuchami, bo zachwycamy się wyrobami CCCP w dobie wycofywania post-sowieckiego sprzętu nawet z izb tradycji jednostek. Ja przynajmniej mam Iża z rocznika po Stalinie :rotfl: .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
Tytuły szlacheckie rozdane
Chyba zostaliśmy pozbawieni tych tytułów przez "komunistę namber łan":
regers napisał/a:
Z tą komuną to żartowałem.
Regers do tablicy.
- czyją gębę masz tam w Avatarze :mrgreen:
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
franz


Motocykl: Iż-49
Posty: 11
Skąd: irlandia
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017   

ojjjojjoj sie podziało . nie chce siać tu jakiejś nienawiści w 10 poście i w ogóle .uwielbiam motocykle z epoki komuny bo nawet prawie nowe bmw nie daje mi takiej frajdy jak iż czy ural , i właśnie dla tego postanowiłem założyć elektronika :) , i moje pytanie było czy ktoś to ma jezdni na tym itp itd . To jest mój motocykl za moja kasę i mogę robić co che jak i ja tak i wy ,nie jest zarejestrowany na zabydka itp ,jeżeli był bu to motocykl którego praktycznie nie ma na rynku to bym na 100 % zostawił oryginał ,ale niestety izow pełno do okola .a wiec panowie nie ma komunistów i socjalistów jesteśmy motocyklistami i lanczy nas ta sama pasja ,a ze czasem zdania sa podzielone to trzeba to uszanować , można doradzić ale narzucanie swojego zdania nie jest na miejscu , wiec panowie zdam relacje z moich prac dla potomnych i jeżeli będę miał jakieś problemy w przyszłości z tym zapłonem to na pewno napisze ave sałata .Franz.
Ostatnio zmieniony przez franz Wto 17 Sty, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna