IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zatwardziały konserwatyzm
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017   

Oj Franz, chyba w weekend się działo ;D bo ciężko Cię dziś rozczytać :O A tak na marginesie to bardziej tolerancyjnych i życzliwych człowieków niż na tutejszym forum to ze świecą szukać. Serio.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017   

Jak to kiedyś mówił ZuluGula:
"Polska język, trudna język..."

Człowieku popraw styl (składnię) ponieważ ciężko -bez tłumacza, zrozumieć co piszesz. O ortografii nawet nie chcę się wypowiadać. Moja córka w czwartej klasie robi mniej byków.
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Normalnie komuniści :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
jarcco
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

To teraz będzie dym :chillout:

 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

nickeledon napisał/a:
To teraz będzie dym :chillout:
Na Forum Triumpha :hihi:
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

I co? żadnej połajanki nie będzie? :X
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

Według mnie bardzo gustowne pudełko... Czego tu sie czepiać :)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Albert napisał/a:
Czego tu sie czepiać


Nowoczesności!
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Niech Ci będzie...
...ujowe, kolorowe, samoskładające.... :X
Prawilnie winno być - szare, zatłuszczone, kartonowe pudło.
Ewentualnie mógłby być szary zatłuszczone papier pakowy :chillout:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

katok napisał/a:
...ujowe, kolorowe, samoskładające....


Może to dlatego, że to na rynek EU, na Ukrainie to pewnie tak jest:

katok napisał/a:
szare, zatłuszczone, kartonowe pudło.
 
 
sebastian79


Motocykl: Iż-49
Posty: 47
Skąd: Zakopane
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

A czy po zamontowaniu tej nowoczesności, będziesz mógł "zaznać odczucia kierowcy" z epoki?
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 02 Lut, 2017   

Mam nadzieję poczuć to co czuli w tamtej epoce na TT Isle of Man :)
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017   

Cisza tu, to zadam zagadkę. Czyje to słowa:

"Szwankuje mi ładowanie, nie jestem pewny mojego mechanicznego reglera i powoli dojrzewam do wymiany na elektroniczny. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem- gdzie, jaki i za ile? Chciałbym żeby obyło se bez specjalnych kombinacji, czyli szukam reglera z plusem na masie, oczywiście 6V, no i Najlepiej gdyby zmieścił się w miejscu gdzie teraz tkwi oryginalny. Słyszałem o patentach z przecięciem płytki układu, podobno wtedy się mieści, ale chętnie pogadałbym z kimś, kto przerobił to w praktyce."

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2017 ]
:grin:
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Ja podpowiem że te słowa padły 11 maja 2006 roku ;)
_________________
jarcco
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Stanę w obronie autora tego zdania.
jarcco napisał/a:
słowa padły 11 maja 2006 roku ;)
...a więc 11 lat temu, cztery miesiące po tym jak powstało Forum. Ze statystyk wynika, że było wtedy osiemnastu użytkowników i 475 postów, ile w tym czasie było tematów dotyczących układu ładowania? Jeszcze do niedawna temat "kontrolki" był tematem tabu gdzie informacje były czysto teoretyczne.
nickeledon napisał/a:
Cisza tu, to zadam zagadkę. Czyje to słowa:
Marek, przy remoncie 49-tki naczytałem się takich tematów typu " brak ładowania, świeci mi się kontrolka itp... " i z góry przekreśliłem oryginalne prądy nie podejmując ani grama walki z tą materią. Dopiero przy remoncie 350-tki postanowiłem podjąć to wyzwanie i sądzę, że się opłacało, choć nie jestem z zawodu elektromechanikiem.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

fred8012 napisał/a:
nie jestem z zawodu elektromechanikiem.


Jak i ja, tylko ja jeszcze leń jestem :]
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

jarcco napisał/a:
a podpowiem że te słowa padły 11 maja 2006 roku

11 lat... kawał życia! Nawet dla mojego wiekowego iża to całkiem pokaźny szmat czasu. :)

fred8012 napisał/a:
...a więc 11 lat temu, cztery miesiące po tym jak powstało Forum. Ze statystyk wynika, że było wtedy osiemnastu użytkowników i 475 postów, ile w tym czasie było tematów dotyczących układu ładowania? Jeszcze do niedawna temat "kontrolki" był tematem tabu gdzie informacje były czysto teoretyczne.

Dzięki Fred, opisałeś dokładnie to, co wtedy czułem. W tamtych czasów puszka prądów była tajemnicza jak Enigma i nikt nawet nie śmiał marzyć, że kiedyś będziemy się z tego śmiać. A jednak - właśnie dzięki konsekwencji, ciekawości, uporowi no i forumowej pracy zespołowej (mówię ogólnie - wiadomo, komu zawdzięczamy wyjaśnienie kwestii elektrycznych), temat prądów oraz oczywiście wiele innych kwestii udało się odmitolgizować i dogłębnie wyjaśnić.

Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego Marek wstawił mój archiwalny post akurat do tego wątku. Wszak tym samym zanegował tezę, którą postawił w pierwszym poście. To w końcu "na tym forum kiedyś panował zatwardziały konserwatyzm" czy nie? :D
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

nickeledon napisał/a:
ja jeszcze leń jestem :]
Marek nie przesadzaj, po ilości Twoich tematów w dziale garażowym mam inne zdanie :)
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

mcfrag napisał/a:
Nie bardzo tylko rozumiem

Chciałem pokazać ewolucję człowieka ;) Przecież to luźny temat, a tytuł to trochę ironiczny miał być, nie będziemy się pałami okładać.

[ Dodano: Sob 04 Lut, 2017 ]
fred8012 napisał/a:
Marek, przy remoncie 49-tki naczytałem się takich tematów typu " brak ładowania, świeci mi się kontrolka itp... " i z góry przekreśliłem oryginalne prądy nie podejmując ani grama walki z tą materią.

Fred, jak ja zaczynałem swoją przygodę z motocyklizmem, to fanaberie typu elektroniczny regulator do Iża, Junaka czy MZ były w sferze marzeń. Siłą rzeczy musiałem się nauczyć jeździć na "oryginalnych prądach" (w Junaku nie musiałem, był iskrownik a komu światła wtedy potrzebne były) i w swoim pierwszym Iżu miałem całkiem sprawną oryginalną elektrownię. Zdarzało się, że nocą to Iże jechały na czele i zamykały stawkę ponieważ jako jedyne miały światła (myśl Junak), no czasami zdarzyło się AWO to też miało. Następnego Jeżaka jak zakupiłem to miał zainstalowaną elektrownię od MZ, z mechanicznym regulatorem w puszce prądów i tak (z wyjątkiem regulatora) zostało do dziś, prawie 25 lat. W moim przypadku więc ewolucja przebiegała odwrotnie niż to dziś wygląda.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

nickeledon napisał/a:
W moim przypadku więc ewolucja przebiegała odwrotnie niż to dziś wygląda.
Zgodzę się, dlatego ja nie neguję Twoich posunięć. Ja negatywnie oceniam te osoby, które mając oryginalny, kompletny i być może sprawny zestaw przekreślają go z powodu "blaszki" na rzecz nowoczesności, nie mając pojęcia na jakiej zasadzie działa "oryginalność", a tym bardziej "nowoczesność". Oczywiście ja nie mówię Nie dla "nowoczesności" bo sam mam w 49-tce ustrojstwo eliminujące kondensator, ale pozostawiłem sobie możliwość skorzystania z niego w każdej chwili.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna