IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wiatka WP-150
Autor Wiadomość
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   Wiatka WP-150

Gdy pewnego razu wróciłem z roboty, zobaczyłem to cudo u mnie w garażu. Okazało się, że jeden z forumowiczów zakupił ją w Wałczu i zlecił mojemu bratu umieszczenie jej w mojej norze. ;)

Od razu mi się spodobała, więc zadzwoniłem i wypytałem jakie ma plany wobec tego sprzęta. Zostaje u mnie - odparł. No, szkoda - pomyślałem.

Na święta dałem trochę w palnik, zasnąłem i obudziłem się w nocy na kacu i od razu miałem w głowie sen, w którym rozmawiałem przez telefon i po pewnych ustaleniach stałem się jej właścicielem. Obudziłem się rano po raz drugi, podłączam telefon do ładowania z myślą, że opowiem mój sen temu, który mi się śnił. Włączam a tu niespodzianka - ponad 5 minut rozmowy wieczorową porą na nieświadomce! :lmao:

No i jestem szczęśliwym posiadaczem (prawie, jeszcze jedna kwestia jest do dociągnięcia) rosyjskiego skutera! :)




Nie miałem czasu się jej przyjrzeć ale sąsiad Paweł nalegał, żeby ją odpalić. Po wstrzyknięciu paliwa pod świecę zapaliła. Potem jeszcze jedna próba i gadała, ale trzeba było zatapiać pływak.

Cieszy mnie to, że w ogóle odpaliła. Na tym koniec. Może następnym razem się uda coś więcej się o jej stanie dowiedzieć.

 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Vespa cud malina, a ten transformator w instalacji to stabilizator napięcia i chyba raczej bez akumulatora to się nie powinno uruchamiać tego sprzęta. Dasz się karnąć? :letssin:
 
 
wadmed


Motocykl: AWO Sport
Posty: 10
Skąd: okolice Nadarzyna
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Kumpel miał taką kupił od pierwszego właściciela (swojego wujka) miał wszystkie papiery i jeszcze gwiazdę na przodzie :) - no ale ją sprzedał :no:
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 18 Sty, 2017   

Nie no... takim, to nawet nie wstyd po browary podjechać! ;-)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Jeszcze jak kolega się doposaży w akcesoryjny bagażnik to z dumą całą kratę z przodu będzie mógł wieżć :D

 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

radarator napisał/a:
Nie no...takim to nawet nie wstyd po browary podjechać ;-)

I podjechać z nimi do Olsztyna. :D

Cytat:
Jeszcze jak kolega się doposaży w akcesoryjny bagażnik

Na forum jest jeden gość, co dorabia elementy do przeróżnych sprzętów, to i pewnie mi taki bagażnik dorobi. Słyszałem że nawet ''Klasykmoto'' chce wyprzeć z rynku. ;)
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

motolis napisał/a:
jest jeden gość


Który to?
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Dowiesz się w swoim czasie :hihi:
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Łożeszty, a co to jest? Pierwsze widzę taki wynalazek.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

To motocykl ze snów! :hihi:

A na poważnie, to posłuży mi (jak już będę miał bagażnik) do wożenia worków na budowie. ;)
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Niezłe jeździdełko :)
Trochę informacji na temat tego motorka mógłby pewnie udzielić Ural80, ale ostatnio coś cicho siedzi. ;)
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Trzydzieści lat temu wstecz też miałem Wiatkę. Dość długo służyła, i to nawet bezawaryjnie. Mieliśmy ją chyba z 10 lat. Praliśmy w niej ubrania :)
_________________
jarcco
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Zostały Ci jakieś części ? Może dopasujemy ? ;)
 
 
 
marcello


Motocykl: M-72
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Gru, 2017   

Witam.
Też skusiłem się na Wiatkę WP-150.
Kupiłem ją w proszku od poprzednika, który rozbił się na skałach przylądka rekonstrukcji motocykla.
Pożytek z tego, że blachy są wypiaskowane i widać, że są w nadzwyczaj dobrym stanie. godzina lub dwie pracy z młotkiem i będą jak nówki.
Minus taki, że nie wiadomo czego brakuje - na oko już mam kilka drobiazgów do znalezienia, stąd moja obecność tutaj.
Skąd bierzesz części i ew czy masz jakieś nadwyżki?
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 738
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017   

Witaj .
Nie mam niczego poza nią . Mam ja od roku i czasem tylko przewietrzam sprzęta :)
 
 
 
marcello


Motocykl: M-72
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017   

Poszperałem, poszperałem i mam już kontakt na Ukrainie do gościa, który ma prawie wszystko to tego "Wiertolota" :) .
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017   

Rosjanie bez skrupułów przyznawali się, ze Wiatka była wzorowana na Vespie. Na filmie od ok. 1min 35 sek.
https://www.youtube.com/watch?v=uFAJHUx4ams
A od 4 min. 40 sek. Iże!!!
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
marcello


Motocykl: M-72
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017   

Zapytajmy czego ruskie nie kopiowały?

Iż to DKW, M72 to BMW, Wiatka to Vespa, Tuła to Goggo, Moskwicz to Opel, Buran to Columbia itp itd.

Mój profesor od matmy kupował ruskie książki matematyczne, bo kosztowały grosze a były przedrukami zachodnich prac naukowych.
Jest tylko jedno małe zastrzeżenie - ruska technologia i jakość wykonania zawsze były mizerne co w efekcie dało jedyne w swoim rodzaju "cuda" techniki, unikalne i z biegiem czasu coraz bardziej niepodobne do oryginału. A praca z nimi to pasmo nieustających WOW - czyli w oryginale "Ёб твою ...." :)

No i Kałasza zrobili po swojemu!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna