IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
silnik k125
Autor Wiadomość
jawa638


Motocykl: Jawa
Posty: 3
Skąd: Wola Raniżowska
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   silnik k125

Witam. Wpadł mi dziś w ręce silnik z motocykla kowrowiec. Wstyd sie przyznać, nie mam bladego pojęcia o maszynach tego typu, prosiłbym o porady. Jaka jest dostępność części do tego modelu? Czy koszty remontu bardzo by mnie zrujnowały? Ile taki piecyk może być warty w stanie obecnym, a ile po remoncie (to raczej z ciekawości)? No i czego mi brakuje żeby można było go odpalić (głowica będzie, sprzęgła nawet 2 kompletne, stojany również)? Wszystko niestety trochę skorodowane. Wiem że brakuje mi gaźnika, a przeglądając forum znalazłem zdjęcia z puszką elektryki. Co sądzicie o zastąpieniu oryginalnego zapłonu układem CDI? Przepraszam za tą górę pytań, poniżej zdjęcia pacjenta.






(przepraszam za rozmiar zdjęć, nie doczytałem regulaminu, będę pamiętał na przyszłość)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   Re: silnik k125

jawa638 napisał/a:
Co sądzicie o zastąpieniu oryginalnego zapłonu układem CDI?

Prowokator czy co? :S
Masz TYLKO silnik i już myślisz o jego remoncie a nawet o przeróbkach? Ja bym sprzedał na części komuś kto ma K125. Sorki Tomku za szczerość. No, chyba, że chodzi o pracę dyplomową to wtedy inna sprawa.
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Pon 27 Mar, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Spiker napisał/a:
Prowokator czy co?


:mrgreen:
 
 
jawa638


Motocykl: Jawa
Posty: 3
Skąd: Wola Raniżowska
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Nie no, nikogo nie chcę prowokować, jeżeli komuś podniosłem ciśnienie to z góry przepraszam :mrgreen: . Po prostu fajnie mieć w garażu, w przystosowanym do tego stojaku silnik, który można w każdej chwili odpalić. Co do sprzedaży, prawdę powiedziawszy nie wiem nawet ile mogę za niego dostać, jeżeli są propozycje kupna to proszę pisać w pw, z propozycją ceny. Jednak póki co jestem nastawiony na zachowanie, w końcu to najstarszy silnik jaki posiadam.

Tak poza tematem, Spiker, jesteś z Rzeszowa? Chodzę tam do szkoły, czy można zobaczyć Cię w ruchu miejskim na jakimś ciekawym motocyklu?
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

Chodziło tylko o tę nieszczęsną elektronikę, która rozbudza na tym forum ogromne emocje. Dla jednej z frakcji jest to mocno kontrowersyjne usprawnienie. Każdy kto wyskakuje z takim pytaniem jest ttaktowany z podejrzliwością przez ortodoksów. Ot cała tajemnica.

Zobaczyć mnie w rzeszowskich korkach na zabytkowym motocyklu raczej trudno, jak już to wybieram pozamiejskie szlaki, najczęściej w weekendy. Chociaż świta mi pomysł bryknięcia się kilka razy do roboty w lepszą pogodę. Problem jest taki, że zazwycza wiozę całą ferajnę do szkół i przedszkoli, więc samochód jest prawie zawsze jedyną opcją. To nie te możliwości, które ma forumowa pracująca kawalerka.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
jawa638


Motocykl: Jawa
Posty: 3
Skąd: Wola Raniżowska
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

Wybacz, nie rozejrzałem się zbyt dokładnie, do WSK z podobną konstrukcją silnika ludzie bez mrugnięcia okiem ładują CDI, więc taki pomysł mi przyszedł. Więcej już nie będę :mrgreen:

Spiker, ty mieszkasz centralnie w Rzeszowie czy gdzieś w okolicy? Może mam na tyle blisko że w któryś pogodny dzień mógłbym zajrzeć obejrzeć kawałek radzieckiej motoryzacji, oczywiście za pozwoleniem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wał k125
elabogdan1 Hyde Park 0 Sob 18 Lut, 2017
elabogdan1
Brak nowych postów Sprzegło k125 moskwa m1a
pytanie o podkładki
piter1978 Hyde Park 0 Pon 10 Cze, 2019
piter1978
Brak nowych postów [Iż] Silnik do Iża
od jakiego jest modelu?
a6afn Ogólne 16 Pią 14 Gru, 2012
a6afn
Brak nowych postów Silnik S32 WFM
Jaki rocznik?
tybusz Hyde Park 11 Sob 15 Wrz, 2012
motomaciey
Brak nowych postów [Iż] Silnik Iż-350
czy do 49
wojownik3 Ogólne 16 Nie 15 Lut, 2015
Ozzy
Brak nowych postów [Iż] Silnik dwusuwowy
animowany schemat działania
Losketh Ogólne 1 Pią 26 Sie, 2011
grigorius


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna