IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
BMW GS 1150 Adventure
Autor Wiadomość
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   BMW GS 1150 Adventure

Ponieważ każdy facet ma coś na boku (jedni kobietę jakąś poza stałym związkiem, inni coś poza Junakiem), to i ja mam. ;)

Przyznam się, bo jak widzę dawni stali bywalcy tej strony www gdzieś znikają, zaglądają czasem, poczytają... Pewnie też mają coś na boku! ;)

Przyznam się, bo znając członków społeczności Iżowej, wiem że to naród najbardziej tolerancyjny i otwarty na "innych". Mam więc pewność, że nie najedzie mnie 30 Iży i nie stłucze mi gęby. ;)

Nabyłem drogą kupna sprzęta z innej epoki. Choć też rzecz jasna nie nowego.

Dlaczego? Nie wiem. Wiem - to chyba takie samo marzenie jak Iż z żółtą blachą, tylko z tych bardziej nierealnych. Ale żółta blacha 10 lat wstecz też wydawała się nierealna.

- Ale to przecież "niezabytek"?
- No właśnie! Żyję nadzieją, że za 11 lat nim będzie! ;)

To BMW GS 1150 Adventure. Na samotne wyprawy nieco dalej od komina dla mnie w sam raz. Oczywiście nie jest pozbawiony wad. Pierwszy tysiąc kilometrów, nawykły do bardziej sprawdzonej motoryzacji, gryzłem się z myślami ale zacząłem wsiąkać. Co będzie - czas pokaże. Teraz ćwiczę swoje umiejętności, aby sprostały temu "Adventure".

Jaka jest przewaga nad Iżem? Żadna. Może poza tym, że nigdy bym sobie nie pozwolił wcześniej na tyle upadków, co widać na filmie z mojego poligonu. :)



Aha! Żeby była jasność. Nie jest to karwasz twarz żadne pożegnane. Iż teraz będzie służył do jazdy na Iżopikniki. Niezręcznie jest tam bywać innym Junakiem. :)
_________________
jarcco
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Taa, takie racjonalizowanie zakupu to słyszałem w zeszłym roku jak jechałem z kumplem do Bawarii, ale przytargaliśmy Gucia. Cóż zabawki są po to, aby się nimi bawić, mam znajomego który ma bejcę tylko dla jednego urlopu w roku :)
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

jarcco, Bardzo dobry wybór.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Kawał żelaza. Czy mapa Mongolii już kupiona ? :-)
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
markamin


Motocykl: Jupiter
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

słuszny kawał zelaza :] .Wstyd sie przyznać ale u mnie jakos iż jest na boku a jezdze bigiem 750. Tzn uczę sie nim jezdzić.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

nickeledon napisał/a:
Taa, takie racjonalizowanie zakupu to słyszałem w zeszłym roku jak jechałem z kumplem do Bawarii

Nooo :) Jakieś racjonalne wytłumaczenie trzeba swojemu rozsądkowi przedstawić.
Sam wiesz Marek, jak zmienia się wówczas stosunek dystansu w czasie. Nie jest to już może taka sama zabawa, ale...

hrabia_T napisał/a:
Czy mapa Mongolii już kupiona ?


Mongolia :) Nie wiem czemu, ale słyszę to nie pierwszy raz. Póki co mapa Mongolii leży na półce w kategorii tych nierealnych ;)

Żelastwo jest pioruńsko ciężkie, siedzi się pioruńsko wysoko, i to tak że horyzont z siodła widać ponad dachami osobówek. Jak to żelastwo postanowi się położyć... to nic, postanowiło i będzie, i koniec i już :mrgreen:

regers napisał/a:
Bardzo dobry wybór.

Cieszę się na takie słowa od forumowego mistrza crossu. Fajnie jest zjechać czasem z czarnego :) Choć wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to... jednak jakąś możliwość daje ;)
_________________
jarcco
 
 
Piter


Motocykl: Iż-49
Posty: 54
Skąd: okolice Słupska
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Fajny sprzęcik :) A co ważne padnij - powstań i motocykl dalej jedzie bez strat :D
_________________
Iż-49
 
 
smok


Motocykl: Iż-49
Posty: 154
Skąd: Wiązów
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Nie jestem znawcą w tym temacie, ale upadków było by mniej gdyby nie te opony i nesesery. Opony typowo na asfalt, a walizki zakłócają utrzymanie równowagi.

Wiem już jak zachowuje się Iż na mitasach w głębokich kałużach o dnie błotnistym, nigdy więcej :no: Twoje opony są jeszcze mniej agresywne od mitasów. Wymień te dwa elementy i wtedy się zabaw na całego.

Odnośnie zakupu to szanuję twój wybór, ja zakupiłbym jakąś 500-tkę zabytkową za tą kasę :letssin:
 
 
markamin


Motocykl: Jupiter
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

Jak się zjedzie z czarnego i spodoba sie czyli trybisz to już jak choroba :rotfl: Pisz jakie robisz postępy. Tylko nie zrób takich błedów jak ja, ale to może pózniej. Myślę że gleby by było połowę mniej gdybyś miał inne opony. Trzymam kciuki!
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

jarcco, Opony to podstawa, pozycja za kierą też. Mała wskazówka jak masz teren błotnisty duzo błota, to staraj się być w pozycji maksymalnie do tyłu, i więcej gazu nawet bardziej niż więcej. Gwarancja że się nie wywrócisz jest pewna, strach i wolna jazda jest zgubliwa.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

Jednym słowem tragedia ;(
Myślałem, że tylko dolnośląskie lasy rżną na potęgę :hmm:
A sprzęcik zacny, wreszcie pojawił się bokser bez wózka ;D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna