IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XIX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2017
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 22 Cze, 2017   XIX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2017

XIX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Militarnych Zagórz 11-13.08.2017

Zlot odbędzie się w Ośrodku Sportów Zimowych "Zakucie" w Zagórzu.
Organizator: Bieszczadzki Klub Pojazdów Zabytkowych Weteran, tel. 13 462 27 10 Komandor Adam Stawarczyk
www.zagorz.pl/weteran.php4
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
Ostatnio zmieniony przez Ozzy Czw 06 Lip, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

Ja będę - jak na razie nie ma u mnie żadnych kolizji czasowych z tą imprezą.
(Aha, podany link do informacji o imprezie nie działa..)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 23 Cze, 2017   

To strona UM Zagórza, jaszcze do niedawana działała.

Podczas XIX zlotu w Zagórzu odbędzie się IV Spotkanie Posiadaczy Motocykli i Samochodów marki DKW Auto Union, na które serdecznie wszystkich zapraszam w tym tez szanowną brać Iżową ;)
Ozzy tel. 726 44 99 09
dkwnz350.1@gmail.com
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Mocny


Motocykl: Iż-49
Posty: 30
Skąd: Łańcut
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017   

Planuję się wybrać w sobotę 12.08 rano z Łańcuta, na razie we dwóch rusami, jakby ktoś leciał od Rzeszowa, Przeworska można by się ustawić na wspólna jazdę. Na razie póki co to w ten piątek Radawa.
_________________
NSU 201 ZDL 34' K750 M '64, Iż 49 '56, Simson Sr2 '59, Honda Paneuropean 1100 '93
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017   

Nasze ekipa z Jarosławie rusza w piątek rano i jedziemy taką trasą.



Celowo jedziemy rano żeby na spokojnie wcześniej się rozbić z namiotami w najlepszej miejscówce, co niektórzy już w czwartek jadą :P
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Mocny


Motocykl: Iż-49
Posty: 30
Skąd: Łańcut
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017   

Akurat w piątek po południu wracam z rodziną z wakacji, pozostaje mi tylko sobota i niedziela.
_________________
NSU 201 ZDL 34' K750 M '64, Iż 49 '56, Simson Sr2 '59, Honda Paneuropean 1100 '93
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017   

Ja wybieram się do Radawy japonią. Jak forma w sobotę pozwoli, to chętnie podlecę do Zagórza. Podeślijcie link do informacji o tym Zlocie.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Mocny


Motocykl: Iż-49
Posty: 30
Skąd: Łańcut
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017   

kolego tomboj Zagórz jest w Sierpniu
_________________
NSU 201 ZDL 34' K750 M '64, Iż 49 '56, Simson Sr2 '59, Honda Paneuropean 1100 '93
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

tomboj napisał/a:
Ja wybieram się do Radawy japonią. Jak forma w sobotę pozwoli, to chętnie podlecę do Zagórza. Podeślijcie link do informacji o tym Zlocie.


Plakat będzie niebawem, wrzucę go jak tylko będę go miał.
Zlot w Zagórzu jest zawsze w drugi weekend sierpnia ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Nie przeczytałem pierwszego postu. Myślałem, ż to w ten weekend. :)
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Do spotkanie co raz bliżej więc zapraszam do wspólnego integrowania się i wspólnej turystki po Bieszczadach.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

O 7 rano w sobotę wyjeżdżamy z kumplem z Rzeszowa (standardowa trasa przez Wyżne, Niebylec, Domaradz, Brzozów, Sanok). Ja na Iżu. Jak ktoś chce dołączyć to dawać znać - np. na forum.

Czy ktoś wie o której rusza sobotni rajd z bazy w Zagórzu?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

A więc było tak ...

Tradycyjnie do Zagórza wybrałem się tylko na jeden dzień - sobotę. Zlot może klimatyczny, ale warunki łagodnie mówiąc spartańskie, no i nie mam już takiej potrzeby napicia się trunków z kolegami jak za młodzieńczych czasów, więc nie było sensu nocować. Zgodnie z planem o 7-mej wyjechałem spod domu wraz z kolegą na SHL-ce M11. Po drodze zabraliśmy jeszcze kumpla na wehrmahtowskiej DKW-ce i niebawem byliśmy na zlotowisku. Rano było jeszcze chłodno, więc jechało się komfortowo a Iż nie sprawiał większych problemów, poza dziwną przypadłością trudnego odpalania po dłuższym postoju (ale o tym później).


Zlotowisko w niezmiennym od lat miejscu - pod skoczniami narciarskimi w Zagórzu, zauważyłem tylko, że skocznie rozbudowano, odnowiono, i pokryto igielitem (dzięki temu przez cały prawie dzień ćwiczyli na nich młodzi skoczkowie). Zaletą tego miejsca jest nieduże oddalenie od cywilizowanych miejsc takich jak Biedronka, pizzeria i inne tego typu przybytki, gdzie można dojść nawet piechotą.


Po krótkim rozglądnięciu się w parku maszyn i przywitaniu ze stałymi bywalcami usłyszeliśmy sygnał do wyjazdu na rajd. Nastawiałem się na malownicze trasy wąskimi leśnymi duktami i przejazdy przez rzeczne brody jak w zeszłych latach, ale niestety tym razem zafundowano nam przejazd do Soliny, Bezmiechowej i Sanoka (wspominam tylko miejscowości, gdzie były dłuższe postoje. Jazda w 30-to stopniowym upale przy pełnym rynsztunku (bez wypinanej membrany) nie należała do najprzyjemniejszych, zwłaszcza, że tempo było wyjątkowo ślimacze, ale nie mogłem się przemóc, aby jechać w samym t-shircie jak połowa uczestników.





Rajd ... to trochę sformułowanie na wyrost. Ot 100 kilometrowa wspólne przejażdżka przeszło setki pojazdów, od rzeczywistych zabytków i klasyków motocyklowych, poprzez nieliczne zabytkowe i klasyczne samochody, sowieckie terenówki (GAZ, UAZ) aż po współczesne cruisery, a nawet całkiem nowe cabrio BMW - istna menażeria. Dwusuwy skutecznie wykonywały zasłonę dymną, zwłaszcza kilka koszowców męczących się pod górkę. Mój Iż też podobno nieźle dawał przy ekstremalnych podjazdach (a przecież mieszankę z czerwonym orlenowskim półsyntetykiem zrobiłem dokładnie na miarkę w korku). Generalnie nie dziwię się, że niektórzy zlotowicze wybierają alternatywne trasy w wąskich grupach.



Trasa nie była imponująca poza dwoma momentami 1) postój na szczycie szybowiska w Bezmiechowej z super widokami (polecam!) i ... możliwością zakupienia czegoś zimnego do picia (inne postoje były jakoś dziwnie oddalone od sklepów spożywczych); 2) postój na "rynku galicyjskim" w Sanoku (super klimatyczne miejsce, dobre tło na fotki).



Wracając do Zagórza od strony Sanoka było widać nad górami gęstniejące chmury i błyskawice. Prognozy zapowiadały burze w całej Polsce, więc nie było zdziwienia. Mocno zastanawiałem się, czy nie zawrócić na północ, aby uciec przed nadciągającą z południa nawałnicą. Niedługo po zaparkowaniu motocykli na zlotowisku począwszy od gradu solidnie lunęło i waliło gromami. Przeczekaliśmy tą jak się okazało krótką nawałnicę pod piwnymi parasolami, motocykle oczywiście zmokły. Niebawem słońce wysuszyło teren i z powodzeniem odbyły się zaplanowane zlotowe konkurencje zręczności jazdy motocyklem (odgryzanie umazanej keczupem kiełbasy, toczenie beczki, wolna jazda).


Trzeba przyznać, że wciąż można spotkać na tej imprezie ciekawe zabytkowe motocykle. Oprócz tych, które znam z widzenia od lat pojawiają się takie rodzynki jak BMW R-75, Sokół 600RT, BSA, Triumph, HD WLA czy dekawki ze zmieniającej się składem ekipy Ozzy-ego (podziwiam ludzi przybywających tutaj aż z Gdańska). Z Iży niestety tym razem była tylko moja Planeta.




Gdy powoli zaczęło się zmierzchać w niewielkim towarzystwie wyruszyłem w drogę powrotną do domu. Droga była już całkiem sucha, a przy tym było nieco chłodniej - czyli dosyć komfortowo po dziennych tropikach. Od Brzozowa jechałem już sam. Niestety ostatnie 20-30 km jechałem już w tężejących ciemnościach i coraz gorzej widziałem drogę przez moje przyciemniane gogle. Motocykl szedł elegancko, nie odstawiając zbytnio od innych współczesnych pojazdów (80-90 km/h). Dojechałem bez problemu, no może poza coraz bardziej obolałymi pośladkami - ta wąska i twarda kanapa sprawdza się tylko na krótkich dystansach. I tylko w nocy, kiedy zbudziła mnie potężna długotrwała ulewa za oknem pomyślałem o tych, którzy pozostali w Zagórzu pod namiotami ...

Coś czuję, że Ozzy napisze coś od siebie o tej imprezie do wiodącego czasopisma motocyklowego ...

Na marginesie. W trakcie rajdu ciągle męczyłem się z trudnym odpalaniem Planety po dłuższym postoju, podczas, gdy po krótkim okresie od zgaszenia palił "od kopa". Nie pomagały przelewania gaźnika, przedmuchiwania odprężnikiem, różne ustawienia dźwigni ssania. Wielokrotne kopanie w kopnik przy takim upale (i często publiczności) dodawały dyskomfortu. Muszę coś z tym jak najszybciej zrobić, przecież w zeszłym roku odpalanie było idealne. Jak już łapał to dosyć anemicznie, poczynając od pojedynczych wybuchów. Iskra jest dobra, zapłon niedawno ustawiany ... stawiam na gaźnik. Zobaczymy.
Inne zjawisko - w czasie jazdy górskiej przy hamowaniu silnikiem (na krótko oczywiście z wiadomych powodów) występowało dziwne rozbieganie się silnika. Jakieś sugestie?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Mocny


Motocykl: Iż-49
Posty: 30
Skąd: Łańcut
Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

.... nie było aż tak źle pod tymi namiotami. Po paro godzinnych opadach w nocy spodziewałem się że będzie gorzej, chociaż trafiło się kilku przemoczonych kolegów.
Fajnie się było spotkać po tylu latach, pozdrawiam.
_________________
NSU 201 ZDL 34' K750 M '64, Iż 49 '56, Simson Sr2 '59, Honda Paneuropean 1100 '93
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017   

Jak co roku było zajebiscie ;)
Kto nie był i nie widział, to niech przyjedzie za roko na jubileuszowy XX rajd do Zagórza to zobaczy jaki charakter ma ta impreza.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XXI Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2019
09-11.08.2019
Ozzy Imprezy 7 Wto 27 Sie, 2019
Suchy
Brak nowych postów XX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2018
10-12.08.2018
Ozzy Imprezy 8 Pią 07 Wrz, 2018
Ozzy
Brak nowych postów XXII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Zagórz 2021
06-08.08.2021
Ozzy Imprezy 14 Czw 19 Sie, 2021
Ozzy
Brak nowych postów XXIV Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2023
11-13.08.2023
Ozzy Imprezy 11 Czw 24 Sie, 2023
Ozzy
Brak nowych postów XVIII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2016
12-14 sierpnia 2016
Ozzy Imprezy 15 Pią 30 Gru, 2016
Ozzy
Brak nowych postów XVII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2015
7-9 sierpnia 2015
Ozzy Imprezy 22 Sro 19 Sie, 2015
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna