IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Badania techniczne
Autor Wiadomość
zmijka-kerim
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   [Iż] Badania techniczne

Witam,mój iz został wyrejestrowany około 10 lat ,w celu ponownej rejestracji mam zrobić poszerzone badania techniczne z czym się zgodzę ale motorek musi posiadać kierunkowskazy tak mi powiedział diagnosta ,czy ktos się z tym problemem spotkał i jak wy robiliście przeglądy swoim rumakom,bo ja niemam zamiaru w to się bawić ile kosztują takie badania?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Chyba chodzi o dodatkowa kartke ktora dołączasz do wniosku o rejestracje, takie badanie jest drozsze od zwyklego o chyba 5zł, tak mi sie wydaje, albo mówimy o innych sprawach... Co do kierunkowskazów to raczej nie ma takiego obowiazku, światło stop (czerwone) i lusterko na kierownicy to tak, ale kierunki :?: Daj w łape, albo dobrze zagadaj, dobra bajera i przechodzisz.



Ja robilem tak ze na przegląd prowadzilem motor bo mi jescze nie jezdzil, ale zrobilem tylko elektryke. Gośc mi nie chcial podpisac, bo nie mialem tabliczki znamionowej i tylnego siodła (w dowodzie byly dwa miejsca) ale zagadałem ze dane z tabliczki mu podyktuje, siodło jest sciagniete, musialem je jakos zabezpieczyc i jest w piwnicy... i jeszcze smutna minka: Panie jutro mam wolne i chcialbym pojsc do urzedu komunikacji i zarejestrowac, a bez tego papierka nie uda mi sie to zrobic, sam pan widzi swiatełka są, a to ze przeszedł przeglad to nikt wcale nie musi wiedziec, bo i tak motor bede prowadzil do domu :wink:



Na drugi dzien czekałem w kolejce w UK 8)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Weterany nie muszą mieć kierunkowskazów.

Pojedz do innego diagnosty. Mi kiedyś też koleś powiedział że mój dniepr '86r powinien mieć kierunki (miał rację) to pojechałem do malutkiej bidnej stacji to mnie jeszcze w dupe całowali że przyjechałem i tam mieć nie musiał. Poszerzone badania techniczne to chyba takie jak byś chciał na zabytka zarejestować i to kosztuje ok 130zł, przynajmniej parę lat temu tak kosztowało

A wyrejestrowany pojazd można już normalnie zarejestrować?

Bo jeszcze nie dawno nie można było, chyba że żółte blachy chcesz robiś
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Jeżeli motocykl jest wyrejestrowany, można zarejestrować bez większych problemów, tylko dochodzi przegląd zerowy ( pierwszy ) .

Co do kierunkowskazów to według przepisów motocykl powinnien być wyposażony we wszystko co w danym roku produkcji było dopuszczone. Tzn. jeżeli motocykl nie był fabrycznie produkowany z kierunkami to nie trzeba .
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Chyba niezupełnie, Wojtas, oznaczałoby to, że 49tki mogłyby śmigać bez stopu. A to raczej nie przejdzie.



Powołujwsz się na przepisy. Zacytuj coś.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Przejdzie jak zarejestrujesz jako zabytek.

A z tymi kierunkami To Wojt@s ma chyba rację, ale nie wiem czy nie ma do tego ograniczeń typu: pojazdy po roku np. 1985, powinny być w nie wypsażone...
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Frag coś takiego słyszałem jak rejestrowałęm K-750 pare lat temu, koleś mi nawet coś w jakieś książeczce pokazał. Znak stopu, pozycje itp są objęte wymaganiami do dopuszczenia motocykla do ruchu, a kierunków tam nie widze jakoś.
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

:D Mam iża 49 z rejestracją na zabytkowy z 1956 ale światło stop ma być . Jeżeli chodzi o starsze zabytki to mogą być dopuszczone do ruchu tylko w dzień (oświetlenie karbidowe)















Pisownię poprawiłem. Błażej
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Jeśli chodzi o rejestrację pojazdu jako zabytka to jeszcze 6 lat temu było tak że jeżeli pojazd nie posiadał światła stopu po wyjściu z fabryki czy np. pasów bezpieczeństwa, to tak mógł być zarejestrowany i jeździć bez.



Fk ja jestem w identycznej sytuacji tylko chyba wcześniej troszkę żeśmy rejestrowali, może coś niedawno się zmieniło, ale wątpię.]



Każde odstępstwo to utrata stopnia orginalności. Fakt że nasi lokalni konserwatorzy słabo się znają.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Co do lokalnych konserwatorów to oni nie odróżnią kaśki od dniepra mt-8, emki od irbita m-61;] Więc ja nawet nie chce wiedzieć jak by nazwali moją Jeżyne:P powiększona WSK-a/ Właściwie to trudno się coś wypowiedzieć, musimy znaleźć jakieś dokumenty na temat rejestracji zabytka i tyle.
 
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Jutro popytam Wójka diagnosty:D może uda mi się zdobyć jakieś inforamcje



Ps. sorki za Wójka:)
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Jak coś o rejestracji na zabytka to na osobny temat jak jeszcze nie było, bo tu dużo do opisania.
 
 
spowiednik_10


Motocykl: Iż-49
Posty: 41
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

Koledzy jeśli chodzi o rejestrację zabytka na żółtych blachach to mogę wam wszystko opisać.

W tamtym roku rejestrowałem tak MZ 250/1

ale to jest naprawdę drogi szmasm (???)

140 zł za sam przyjazd i porobienie zdjęć

później opis i wciągniecie do rejestru zabytków

znów 400zł przegląd 120zł (zaznaczam że nie musiałem mieć kierunków).

Sama rejestracja około 150zł, żółta tablica 20zł, 5zł znaczek skarbowy

i nie wiem, czy to było wszystko. Musiałbym posprawdzać w papierach

ale chodzenia jest trochę.

Marek





Pisownię poprawiłem. Błażej
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

troche dużo cie to wyniosło ja płaciłem za rzeczoznawce 230zł, a białą karte sam robiłem
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

:arrow: spowiednik_10:

STOP musiałeś mieć czy nie?
 
 
zmijka-kerim
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

Jest super ,po odwiedzeniu wydziału komunikacji okazało się że mój iż jest ciągle zarejestrowany,dziś podbiłem badania techniczne za 64 zł i ubezpieczyłem na rok w PZU za 41 zł,jutro pójdę przerejstrować koszt 118 zł bo mam czarną tablice.Dzisiejszy dzień uważam za szczęśliwy i pozdrawiam wszystkich. :P
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 11 Sty, 2007   

PZU tylko 41zł? To ile ty masz znizek? Ja jestem młodzian i place normale stówke wiecej :roll:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
zmijka-kerim
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

60 %,w generalii wyszłoby ponad 70 zł innych nieznam.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

Tak mało w pzu?? ja ostatnio płaciłem ponad 100, może dlatego że mam 19 lat, czemu tak mało ,Cie skasowali???
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Pią 12 Sty, 2007   

ja też zapłaciłem 40 zł, mam 60 % zniżek :D
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu
Pomoc w uzupełnieniu niejasnych rubryk
lukulus Ogólne 15 Sro 15 Gru, 2010
granat
Brak nowych postów [350] Dane techniczne
Proszę o pomoc
krzysztofzok Ogólne 2 Pią 06 Kwi, 2012
krzysztofzok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna