IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Moto Guzzi Falcone Nuovo
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   Moto Guzzi Falcone Nuovo

Już trochę czasu rozmyślałem nad jakimś motocyklem, który będzie miał zalety Junaka bez wad. Wybór padł na MG Falcone Nuovo. Prosta konstrukcja, dobra pojemność 500, niska moc, duży moment obrotowy, wysoka trwałość. Egzemplarz trafiłem przypadkowo w muzeum . Pojazd po Policji, lakierniczo oczywiście do roboty, ale dokładnie zbadałem go jeżeli chodzi o zużycie mechaniczne. Przebieg na liczniku wydaje się być prawdziwy. Obecnie Guzzi jest już w moim garażu. Złożyłem po transporcie i analizując stan części nie widzę, żadnego zużycia. Nie chciał palić, nawet na popych, w garażu to samo. Plak nie pomógł, a wystarczyło wymienić za krótką święcę ja dłuższą... :hmm: Gutek pali z pierwszego, zbiera się jak szatan. Teraz czeka mnie szybkie lakierowanie i żółte blachy. Chyba warto było za cenę dwóch WSK. :shifty:
Ostatnio zmieniony przez Suchy Wto 24 Sty, 2023, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Gratki, fajny motocykl :thumbup:
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pią 07 Paź, 2022   

Który rocznik?
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

1971. Ogólnie, bardzo prosto i trwale skonstruowany. Za to ceny części na ebay rozwalają. :-D
 
 
 
zagier
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

Gratuluje super maszyna :thumbup:
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 08 Paź, 2022   

Jutro zaczynam rozbiórkę do lakierowania. Motocykl piękny jak kupa, ale może w czerwonym lakierze będzie lepiej. Poza tym, kupiłem go z przeznaczeniem do dalekiej turystyki, zatem w takiej konfiguracji motocykla i tak za bardzo będzie nie widać zza kufrów i owiewek. :hmm:
Ostatnio zmieniony przez Suchy Wto 24 Sty, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kylo


Motocykl: inny
Posty: 51
Skąd: Lubartów
Wysłany: Nie 09 Paź, 2022   

Śliczny !
Gratulacje :thumbup:
_________________
dwuzaworowy GS i filigranowa SR500
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

O mamma mia! Cud, miód, malina ten Gustlik, a pastafarianizm rośnie w siłę. Motocykl mechanicznie nie do zajeżdżenia, wół roboczy (jak każdy MG pre '80). Ciekawe kiedy zaczniesz przeklinać ten dzień w którym los na krótką chwilę połączył Cię z polskim wymysłem motoryzacji, przed którym wszyscy klęczą i mają ręce ciągle uj.. w smarze :) Tu Ty jesteś Panem, a Guzik tylko będzie spełniał twe najbardziej skryte fanaberie. Wspaniały wybór.

PS mi też udało się w tym roku przesiąść z herbaty na makaron, tylko ze względu na to, że podróżujemy w dwuosobowym składzie mój Gucio ma 2x500 :)

PS2 niech się szerzy ta zaraza...
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

Fajny Sokół! A junaka do palmiarni! :D
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

nickeledon napisał/a:
Ciekawe kiedy zaczniesz przeklinać ten dzień w którym los na krótką chwilę połączył Cię z polskim wymysłem motoryzacji, przed którym wszyscy klęczą i mają ręce ciągle uj.. w smarze :)

Tu nie mogę być obiektywny, bo wszystkie wytwory polskiej motoryzacji jakie nabyłem, były mocno po przejściach. :D Co dało mi wiele rozrywek warsztatowych. Niemniej, ciekawi mnie ludzka głupota, dlaczego tego Gutka z przebiegiem 10 tys nikt nie chciał poza mną w cenie dwóch WSK. Albo Junaka w stanie gruzu na łopacie. :hmm:
nickeledon napisał/a:
Tu Ty jesteś Panem, a Guzik tylko będzie spełniał twe najbardziej skryte fanaberie.

A jakie? xD
Ale tak poza tym, do tego Ursusa C-45 na dwóch kołach przekonało mnie najbardziej, że ma tak niski przebieg i dobry stan. Ale też, to, że ma wał na panewce, co gwarantuje spokój na dalszych wyjazdach. Bo niestety, wału regenerowanego na rolkach nie można być pewnym, że np za 2 tys km nie zacznie gwizdać. :hmm: Gdyby Makaroniarz był na rolkach, a np Junak ze swoimi wadami na panewce, to wolałbym np do Iranu jechać polskim Gównolepem. :hmm: Natomiast, gdybym miał kupić np tego: https://archiwum.Allegro.pl/oferta/moto-guzzi-nuovo-falcone-500-policyjny-i11703219316.html To raczej bym się wstrzymał, bo ceny części na ebay rozwalają moją polską kieszeń. :-D
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022   

Suchy napisał/a:
Niemniej, ciekawi mnie ludzka głupota, dlaczego tego Gutka z przebiegiem 10 tys nikt nie chciał poza mną w cenie dwóch WSK

Odp:
Suchy napisał/a:
bym się wstrzymał
:mrgreen:
Lepiej kupić polskiego ulepa za 50 tys.
Suchy napisał/a:
A jakie?

Skąd mnie to wiedzieć, przecież są skryte :D
Suchy napisał/a:
części na ebay rozwalają moją polską kieszeń

Trzeba szukać niekoniecznie najprostszych rozwiązań. Poza tym są drogie bo nikt ich nie kupuje, bu Gutki się nie psują (trzeba tylko kabelki mieć w dobrym stanie elektrycznym)
Za wiele tu do Falcona nie ma, ale zawsze można pytać.
http://moto-guzzi-pirner.de/de/agb.html
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022   

Suchy, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. Mógłbym taki mieć. :thumbup:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022   

A dlaczego? Mocy jak w Jawie, wygląd jak kupa na trawniku. :hmm: Części mniej niż do Sokoła 1000, za to ceny wyższe. :-D :thumbup: No nowoczesność, z lat 30, bo Makaron posiada koło samachowe na zewnątrz i pojedyncze siedzenie w latach 70. :rotfl: Zna ktoś jakiś motocykl poza Sajuzem, gdzie były w tym czasie pojedyncze siedzenia? :hmm:
 
 
 
Adam M.


Motocykl: Triumph
Posty: 274
Skąd: Mississauga
Wysłany: Pon 17 Paź, 2022   

Mysle ze pojedyncze siedzenie i tlumiki na jedna strone to slad sluzby tego egemplarza w policji / wojsku.
Natomiast to kolo zamachowe na zewnatrz to rzeczywiscie rzadka sprawa. Wyglad rzecz gustu, na pewno znajda sie tacy ktorym sie spodoba.
Mysle ze jedyne klopoty ktore moze sprawic to osprzet elektryczny ( przelaczniki ) i sama instalacja elektryczna, ktora trzeba przejrzac, oczyscic i nasmarowac wszystkie punkty polaczen, szczegolnie z masa i bedziesz mial spokoj na wiele lat jezdzenia.
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

Jakie są wrażenia w porównaniu z junakiem jeśli chodzi o drgania ?
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

Dobre pytanie, może Makaron mniej wibruje, ale muszę więcej pojeździć. Junak ma następującą cechę, że powyżej 90 km/h lubi wibrować i się rozkręcać. Obecnie Falcone jest na etapie składania po lakierowaniu.
 
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

No to koniecznie zwróć na to uwage i daj znać. Ja jeszcze nie jechałem w życiu junakiem który nie trzęsie. Jeden przy 70 drugi przy 90 ale każdy wibruje i dłuższa jazda jest męcząca dlatego nie wiem jak ci turyści to wytrzymują. Ja po 100km już robie sie bardzo zmączony ale może mało wytrzymały jestem.
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sob 22 Paź, 2022   

Gratuluję zakupu . Te motocykle na żywo wyglądają lepiej niż na fotkach :) . Widziałem takie dwa .Pierwszy raz u kumpla z Wałcza a drugi na zlocie Jaw i CZek w Kwidzynie . Poniżej fotka tego drugiego .
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 22 Paź, 2022   

Na mój gust na żywo Falcone wygląda ładnie jak pół d... zza krzaka. :] No ewentualnie zgnity ziemniak na polu. Ale temu gościowi ze zdjęcia zazdroszczę owiewki, bo ceny na ebay dziurawią polską kieszeń. Ale może kiedyś się szarpnę. U mnie składanie zmierza ku końcowi, ale , żeby nie było za dobrze, to w tylnym amortyzatorze odkręcił mi się tłok od trzpienia. Ale sam amorek jest nierozbieralny, tam gdzie normalnie u góry w WSK, Junak odkręca się nakrętkę z simeringiem, tam u mnie jest płaska blacha zgrzana/zagięta. Ale na szczęście z pomocą idą nam nasi azjatyccy przyjaciele i słowiańska technika która oferuje pasujące idealnie amortyzatory od Jawy, w cenie od 155 zł. :thumbup:
 
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pon 24 Paź, 2022   

Gratulacje!

Suchy napisał/a:
żeby nie było za dobrze, to w tylnym amortyzatorze odkręcił mi się tłok od trzpienia. Ale sam amorek jest nierozbieralny, tam gdzie normalnie u góry w WSK, Junak odkręca się nakrętkę z simeringiem, tam u mnie jest płaska blacha zgrzana/zagięta. Ale na szczęście z pomocą idą nam nasi azjatyccy przyjaciele i słowiańska technika która oferuje pasujące idealnie amortyzatory od Jawy, w cenie od 155 zł. :thumbup:

Da się to zregenerować choć wymaga nakładu cierpliwości i precyzyjnych robót u tokarza. Albo nacięcie gwintu na zewnątrz albo wewnątrz rury, zależnie ile miejsca i czy wejdzie nakrętka/wkręta zaślepiająca (z gwint). Jeśli materiału rury tam niewiele to można zrobić "kapsel" i zgrzać punktowo na bokach.

Taniej może być tak jak piszesz czyli kupić coś taniego zastępczego. Jednak już słyszałem recenzje o tych tańszych azjatyckich amortyzatorach. Gibonowi ponoć rozleciały się przy montażu. Jakoś(ć) "może udo się a może nie udo". Kupiłem do swojego ryżowego KZ nieco lepsze, które wyglądały uczciwiej niż te najtańsze. I co? Tuleje do zmiany sztywności sprężyn są z aluminium. Ustawiłem na dość sztywne i nie dotykam więcej od kiedy jedna pękła przy pierwszym obracaniu. :S

Do amortyzacji nie mam uwag. Działa ten sezon jak na razie po około 5,5-6 tys.km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pytanko o moto
film "Rytuał"
czyzykel Hyde Park 2 Pią 03 Lut, 2012
czyzykel
Brak nowych postów Moto Classic Wrocław
14-16 sierpnia 2015
smok Imprezy 5 Wto 29 Gru, 2015
tytus


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna