IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DKW LUXUS SPEZIAL 200
Autor Wiadomość
andryś

Motocykl: IFA
Wysłany: Pią 09 Paź, 2020   DKW LUXUS SPEZIAL 200

Jako że forum iża jest tym, które szczególne miejsce zajmuje w mym sercu i na każdym kroku pomaga postanowiłem i tutaj wrzucić temat renowacji mojej nowej zabawki. Jak widać będzie sporo do uzupełnienia i wymiany czy naprawy ;) Dekawka ta jest z 1930 roku. Motocykl ten polecił mi mój kolega jako dobrą bazę do remontu i fajny poręczny motocykl. Jak będzie to sie okaże.
Na dzisiaj już wiem że silnik jest nie oryginalny wraz z gaźnikiem. Do tego brakuje trochę biżuterii na kierownicy i kilku innych dupereli. Cały czas się waham czy zostawić ją w tym stanie co nie wątpliwie ma swój urok . Zwłaszcza patyna na tym ocynkowanym zbiorniczku robi robotę :rotfl:
Czy się nie szczypać i przeprowadzić gruntowny remont.

Właśnie się zorientowałem, że sam sobie pętlę zarzuciłem bo będzie teraz jeden kolega co co jakiś czas będize do mnie pisał, że nie ma co oglądać nowego do kawy :hihi: :rotfl:

nickeledon

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Pią 09 Paź, 2020   

andryś napisał/a:
sam sobie pętlę

I to nie wiesz nawet jaką :grin: Kto ci ten gruz polecił? Przecież tego nie warto nawet myć :no:

Suchy

A skąd wiesz, że silnik nie od tego?

kajot858

Suchy napisał/a:

DKW chyba nigdy nie montowało silników innych firm, a ten silnik wygląda jak jakiś stacjonarny (blaszana osłona cylindra, wentylator do chłodzenia i miniaturowy wydech) więc to może być motopompa, agregat prądotwórczy albo cokolwiek innego..
:thumbup: Wygląda dość ciekawie ale dużo braków.. :hmm:

andryś

Suchy napisał/a:

Silnik jest marki ILO WERKE Oni robili masę silników do narzędzi i ogólnie dla przemysłu i rolnictwa. Ale były również stosowane w motocyklach różnych mniejszych marek. Ale ten ewidentnie jest dołożony co nawet widać po osłonie aluminiowej, po jej kształcie i odlewie. Najważniejsze że rama nie jest pod to pocięta ;) Co do braków to część rzeczy będzie póki co w replice. Jakieś oryginały też są już dogadywane ale to w swoim czasie;)

Suchy

To może uda Ci się jednak sprzedać komuś innemu. :hmm:

andryś

Suchy czas pokaże ;)

nickeledon

Na razie to z napisu DKW LUXUS SPEZIAL 200 należy pozostawić DKW i to najlepiej pisane z małych liter dkw :D

Spiker

Motocykl: Planeta

Do zrobienia, tylko cierpliwości trzeba. Egzemplarz przeszedł swoje i ma jednak sporo braków (biżuteria kosztuje ;) ), ... ale pewnie dałeś niewiele skoro się skusiłeś.

To nie jest z pewnością sztuka do remontowania w ekspresowym tempie pokazywanym tutaj na forum przez niektórych ;) . Jest to raczej projekt do żmudnego i długotrwałego uzupełniania braków, z długim okresem wstępnym rozpoznawania teoretycznego. Szczęśliwie to jest w miarę popularna u nas marka DKW a nie jakiś egzotyk. Silnik jest moim zdaniem do dostania - i to może być paradoksalnie jedna z tańszych inwestycji w porównaniu z reszą. Przełom lat 20/30 (np. felgi i opony , itp.) to jeden poziom wyżej jeśli chodzi o trudność niż końcówka lat 30-tych, ale do przejścia.

Na forum DKW "Ozzy i przyjaciele" poprowadzą za rękę. Bedzie dobrze!

andryś

Wysłany: Sob 10 Paź, 2020   

Dotarł nowy stary silnik :P Rocznik 1929. Czas zabrać się za wymianę.Dół jest według numerów od schuttoffa, ale na razie można go zostawić.
Z czasem będę myślał co dalej.

Gdy stary silnik wylatuje z ramy to nowy już czeka. Ktoś przywiązał stary drutem i muszę jeszcze tylko odciąć go hahah

Po chwili można nacieszyć oko nowym silnikiem w ramie.

Odpowiedz do tematu