IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[350] Iż 350 - gdzie można dostać części?
Autor Wiadomość
Arek
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   [350] Iż 350 - gdzie można dostać części?

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Ostatnio na bazarze szukałem części do Iża 350 (beskutecznie). Czy ktoś wie gdzie można załatwić części do tego Iża? Obiło mi się o uszy, że ten sam silnik montowany był do Iża 49. To prawda? Części od 49 będą pasowały do 350 (chodzi mi głównie o cylinder i głowicę)? Pozdrawiam.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Będą. Silnik jest identyczny, nie licząc paru oznaczeń na korpusie i filtra powietrza. Czyżby nowy 350 na forum? Jeżeli tak, proszę o fotki :wink:
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Ja mam 1 silniczek do 350 niestety z cylindrem od 56 i jakiś pajac zmazał na lewej kapie napis z tego co wiem miał go przy dkw i zrobił to dla niepoznaki, i zauważyłem że jest on bardziej masywny, grubszy odlew a udało mi się go kupić z osprzętem gaźnik prądnica puszka bez cewki za 100zł 2 lata temu na Łodzi.
 
 
 
Grzegorz


Motocykl: Iż-49
Posty: 60
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Silniki raczej sie nie różnią, częsci brak, ostatnio na Allegro ktoś sprzedał trapez za 800zł.

Powiedzmy że też mam iża 350 z pewnymi brakami. Może ktoś z was ma katalog części do iża 350?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Jako osoba która lubi wyłapywac wszelkie róznice specjalnie dla Ciebie podam Ci chyba wszystkie różnice:



Silnik "350" wyglada tak:



http://imageshack.us



Wszystkie czesci pasuja ze soba zamienie z innych modeli, ale roznice polegaja na odlewach.



Cylinder ma prostokatne kanały przelotowe, co za tym idzie ma inne zaslepki (rózni sie w tym miejscu troszeczke orzebrowaniem, czyli nie ma takiego pelnego rzebra nad zaslepką).



Głowica ma wiecej pełnych rzeber, świece i odpręznik wkreca sie tak jakby w tunel wywiercony w rzebrach :wink:



Skoro cylineder ma kanały prostokątne to i kartery tez takie cos powinny posiadac.



Kolejna róznica to dekiel boczny od strony sprzegła, ma on po prostu napis IZ 350, i tylko to go rózni od późniejszych modeli "49"



http://imageshack.us



Róznica polega rowniez w tym co wymienił Frag, iż 350 ma okragły siatkowy filt powietrza. Moim zdaniem ladniejszy, bo przypomina DKW

:wink: Ale to nie wszystkie roznice ukladu zasilajacego. Komora plywakowa ma inny odlew, na dole ma taki jakby kołniezyk jak na zdjeciu.



http://imageshack.us



To sa juz raczej wszystkie róznice, mówie raczej bo taki specjalista ze mnie nie jest.



Naprawde masz Iża 350? To ja bym prosil o pomiary pewnych czesci. 8)



Jako osoba, która lubi wyłapywać błędy...

GACA!!! Ty flejtuchu!!! Ostatni raz coś takiego puszczam. Następnym razem do Koszalina!!! I po ŻEBRACH ci nakładę!!!
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Własnie, możliwośc edycji postu to dobra sprawa, ja nie bede edytował tego co tam nabazgrolił Błazej na czerwono... HAHA, niech sie ludzie smieją, MOD warsztatu nawalił byk za bykiem. Bede musial Błażejowi kupi czerwony długopis, bo przeze mnie mu sie wyczerpał 8)



A teraz w temacie:



To zdjecie powyżej z silnikami jest gówno warte, dlaczego tak twierdze? Poniewaz silnik na zdjeciu odpowiadajacy Iżowi 350 ma głowice odpowiadajacą iżowi 49 ze środkowych i koncowych lat produkcji. Prawidlowa głowica jest poprawej stronie na górze i na dole (rózni sie tylko tymi 4 kółkami na plaskim fragmencie pod świecą zapłonową).



To samo jest z cylindrem, ma owalne kanały przelotowe (widac to po załamaniu światła widocznym przy DKWoskim silniku) dalczego te silniki maja polamane zaślepki, tylko ten od tzw. Saharki ma ladne zaslepki, choc takich nie powinien miec, bo saharki nie mialy zaślepek i mialy tylko wzdłuż naciecie.



Gażniki w tych silnikach izowych to rowniez śmiech na sali, co to kurna jest za komora pływakowa, taka mała? Powinna przynajmniej odpowiadac rozmiarami komorom z silników obok.



Nie będę wspominał juz o napisie Iż 350 czy rysunku saturna na kapie sprzęgłowej bo ich po prostu nie widac (jest lekki zarys planety, ale co z napisem).



Jeżeli ktoś nie widzi tych odstawowych rzeczy to okulary chyba potrzebne. Łapanie szczegółów na fotkach róznego rodzaju po prostu bardzo lubie, tak jak jak Błażej lubi "łapac" za język :wink: To jest moje takie male zboczenie z czasów kompletowania i remontowania SHL M04.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Jak, gdzie i za ile kupuje się Iża?
wydzielone z wątku o Zielonym Junaku
Błażej Ogólne 12 Pią 02 Mar, 2012
jarcco
Brak nowych postów IŻ-em też można...
agrupa W trasie 15 Sro 10 Cze, 2009
Drakula
Brak nowych postów Co można znaleźć na złomie
patyk Hyde Park 13 Pią 22 Gru, 2006
edig
Brak nowych postów Co można znaleźć na pobliskich złomach
Czyli jakie klamoty wytargałeś do swojego jeża
regers Hyde Park 14 Sro 13 Lip, 2011
Mrówa
Brak nowych postów Jak można jeździć motocyklem po śniegu :)
DKW NZ 350 z 1943r. i narty
awtowelo Hyde Park 5 Sro 23 Sty, 2019
awtowelo
Brak nowych postów [Iż] Części na Ukrainie
BartekG Ogólne 1 Czw 08 Lut, 2007
panz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna