IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Serdecznie
Autor Wiadomość
misiek9991

Motocykl: Iż-56
Wysłany: Pon 22 Paź, 2018   Witam Serdecznie

Witajcie! Nazywam się Michał Szkrawan, pochodzę spod Słupska ale od 7 lat mieszkam w Niemczech - Bawaria, niedaleko Monachium.

Mamy tu bardzo piękne trasy dla motocyklistów, więc postanowiłem dwa lata temu zrobić prawko na motocykl. Wraz z zaczęciem nauki teoretycznej zacząłem szukać klasyka, nie myśląc w ogóle o Iżu. Przyznam się szczerze ze nie wiedziałem o istnieniu tej marki, u nas na wiosce to WSK, SHL i tym podobne. ;D

Na aukcji znalazłem kremowego Iża 56 z 61 roku po renowacji. Jest naprawdę piękny, zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Jako, że człowiek pracujący jestem, nie miałem czasu go sprawdzić i zaufałem krótkiemu filmikowi i zdjęciom, które były naprawdę szczerze zrobione. Lecz jak motocykl zjechał do mojego kuzyna nie było już tak kolorowo. Okazało się, ze z zapłonem to lipa jest, wiec ogarnęliśmy elektroniczny. Instalacja się kruszyła w rękach, wiec wymienił ja na nową, zaczął jeździć. Zorientowałem się, ze 2 cuś kuleje - oczywiście jak już Iż był w DE.

Na szczęście mam tu mechanika miłośnika starych motocykli, który naprawdę zna się na rzeczy, choć to jego pierwszy Iż, którego miał na podnośniku. DKW zna ale o Iż nie słyszał nawet, ale mniejsza o tym. Pierwsza diagnoza padła na łańcuch i zębatki - pyk i wymienione ale problem pozostał, wiec jednak skrzynia. Zamówiłem na A.... i nie pamiętam, czy szła z Ukrainy czy z Polski ale jak już doszła i mi ja wujek dowiózł do mnie i założyliśmy ja, okazało się, że jest luz na wałku zdawczym czy gdzieś tam (nie wiem, nie znam się na tym, bo ja to prosty kucharz jestem) ale potrzebna podkładka, bo coś o coś tam obciera. Więc jak to ogarnęliśmy i już myślałem, że to już wszystko, okazało się, że tarcze sprzęgła są cienkie, jak kurz na kredensie. Więc tym razem Ebay.de i czekamy. Białoruś, ze 3 tygodnie przepięknego lata poszło jak (...) ale w końcu doszła paczka - tarcze i okładziny nowe pasujące. Jak już wszystko skręcił, jazda próbna 2 kilometry i lipa - za szybko startuje i zaczęło coś tam pukać czy stukać. Ogólnie skrzynia, jak i sezon letni się skończyły. :(

Ale miłość jest nadal, wiec nie poddaję się i działam dalej. Mam nadzieję, że forumowicze pomogą mi ogarnąć się na przyszły sezon.

Ostatnim czasem zakochałem się następny raz, tym razem padło na Hondę GB500 Clubman.

Pozdrawiam!

motolis

Wysłany: Sro 31 Paź, 2018   

Cześć !
Fajnie że jest jakiś Iż z forum , poza granicami Polski . Z tego co opisujesz , ten niemiecki pasjonat nie bardzo sie zna , skoro na wylatującą dwójkę wymienia łańcuch i zębatki . Najlepiej wyślij ten silnik do kogoś ,kto Ci go ogarnie .
Pozdrawiam !

golot

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   

hej

ale przygód :) ale z reguły te wszystkie remonty przed sprzedażą trak się kończą :)
Ty bierz silnik w łapy kilka dni urlopu i dawaj na mazury :) warto by było, byś choć troszkę wiedział co masz w silniku .

pozdro Golot

misiek9991

Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

Witajcie,
Mój mechanik zna się na rzeczy, lecz oni tu maja inna mentalność i inaczej podchodzą do spraw niż my Polacy :D
bardziej teoria niż praktyka ;D ,
Na razie będę próbował zorganizować sobie części i tu ogarnąć sprawę ze skrzynią wydaje mi się ze to będzie mniej zachodu kosztowało niż wysyłanie całego silnika, chyba za dużo się naoglądałem filmików na których kurierzy traktują paczki :X
Urlopu to ja mam jak kot napłakał :/ choć mazury kusząca propozycja :letssin: ale to Latem :P i nie grzebać przy moto :no: tylko polatać, pozwiedzać i pobawić się :rotfl:

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu