IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki podkarpackie
Autor Wiadomość
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 23 Sie, 2023   Zagadki podkarpackie

Nie chcę się podpinać pod dołujący jancurowy wątek o "ścianie wschodniej w ruinie". Wolę pokazywać to co ciekawe ale niekoniecznie przygnębiające (choć i mrocznych tematów nie wykluczam). Proponuję formę zagadek, bardziej lub mniej łatwych dla autochtonów, ale być może powodujących ciekawość i potrzebę poszukiwania informacji a może i odwiedzenia miejsca u pozostałych. Dla ułatwienia obszar ograniczony zawsze do województwa podkarpackiego. Dla mojego utrudnienia niech to będą zawsze fotki z przejażdżek motocyklowych. Standardowe pytanie brzmi "Gdzie to jest?". Nagrodą niech będzie satysfakcja ;) .

Na początek (1) coś łatwego:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
kylo


Motocykl: inny
Posty: 51
Skąd: Lubartów
Wysłany: Nie 27 Sie, 2023   

Zamek Krasickich w Dubiecku, nad Sanem.
Bardzo dobre jedzenie, przepiękny starodrzew w parku i okoliczne drogi do motocyklowej włóczęgi :)
_________________
dwuzaworowy GS i filigranowa SR500
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Nie 27 Sie, 2023   

Spiker, dziesiątki razy tamtędy przejeżdżałem i nigdy tam nie wstąpiłem, może dlatego, że nie lubię robić co chwilę przystanków i nie widziałem tego na żywo :lmao:
Może kiedyś tam zaglądnę jak wrócę na stałe na Podkarpacie.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 28 Sie, 2023   

kylo napisał/a:
Zamek Krasickich w Dubiecku, nad Sanem.
Bardzo dobre jedzenie, przepiękny starodrzew w parku i okoliczne drogi do motocyklowej włóczęgi :)

Brawo kylo! Punkt dla Ciebie.

No to teraz moja kolejna zagadka (2). Gdzie to jest?:

Kolejna o niewielkim stopniu trudności.

Inni też mogą zadawać swoje podkarpackie zagadki w tym wątku. Ja też chętnie sprawdzę, czy na pewno już wszędzie byłem. Ważne aby to były zdjęcia zrobione podczas wypraw motocyklowych, w miarę świeże i z charakterystycznymi elementami rozpoznawczymi.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pon 28 Sie, 2023   

Spiker napisał/a:
No to teraz moja kolejna zagadka (2). Gdzie to jest?:
Obrazek
Kolejna o niewielkim stopniu trudności.


Pruchnik - Korzenie, wieża widokowa

[ Dodano: Pon 28 Sie, 2023 ]
Spiker napisał/a:
Inni też mogą zadawać swoje podkarpackie zagadki w tym wątku. Ja też chętnie sprawdzę, czy na pewno już wszędzie byłem. Ważne aby to były zdjęcia zrobione podczas wypraw motocyklowych, w miarę świeże i z charakterystycznymi elementami rozpoznawczymi.

Świeże, prawie, sprzed 2,5roku :hihi:


Teraz już za samo podjechanie w pobliże trzeba się liczyć z postraszeniem i wezwaniem służb mundurowych. Monitoring jest. A jeszcze przed wojną można było tam wjechać na własną odpowiedzialność w zasadzie bez konsekwencji.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 28 Sie, 2023   

LukS napisał/a:
Pruchnik - Korzenie, wieża widokowa

Rozgrzewka przebiega jak widzę pomyślnie. :thumbup:

LukS napisał/a:
Świeże, prawie, sprzed 2,5roku :hihi:
Teraz już za samo podjechanie w pobliże trzeba się liczyć z postraszeniem i wezwaniem służb mundurowych. Monitoring jest. A jeszcze przed wojną można było tam wjechać na własną odpowiedzialność w zasadzie bez konsekwencji.

Ostro grasz :mrgreen: . Kto zjeżdża pod mosty? Domyślam się tylko, że to jakiś most nad Wisłoką (albo wiadukt nad linią kolejową) w okolicach Mielca (kibolskie bohomazy pomogły). Z opisu prawdopodobnie obecnie w okolicach zakładów lotniczych, lotniska, albo innego wrażliwego obiektu. Przyznaję, że północno-zachodni obszar województwa to moja pięta achillesowa - najmniej tam eksplorowałem dotychczas, no może poza głównymi traktami. Ale może ktoś wie?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pon 28 Sie, 2023   

Blisko ale nie za bardzo.
Może ktoś bliżej trafi?
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Skoro podwyższamy poziom trudności to ja też mam takie coś. Moja zagadka nr 3.



Przy głównej drodze wyjazdowej z miejscowości, ale obiekt łatwy do przegapienia, bo niewielki i nieco poniżej drogi. Czarny prostokąt kryje nazwę miejscowości. Specyficzny typ pomnika podpowiada kontekst. Jest i współczesne kontrowersyjne nawiązanie do tej tematyki. Teren jak widać pagórkowaty. Zdjęcia świeże bo z początku lipca 2023.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 354
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Próchnik? sorry. Próchnik
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Jancur napisał/a:
Próchnik? sorry. Próchnik

Zgadza się Pruchnik, droga wylotowa na Kańczugę (ul. Kańczudzka), po prawej stronie.

Co ciekawe jeszcze niedawno (2017) otoczenie wyglądało inaczej:
https://sztetl.org.pl/pl/media/32764-pomnik-ku-czci-ofiar-egzekucji?ref=city&nid=133
Czyżby przenosiny?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Foto nie z tego roku a z przed 2 lat, obiekt bardzo popada w ruine
Gdzie to jest?


Miałem się w tym roku wybrać tam Iżem ale jakoś wybierałem inne kierunki wycieczek.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Hrubesch
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Stary Dzików
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 354
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 29 Sie, 2023   

Stare Oleszyce, cerkiew na zdjęciu powyżej.

[ Dodano: Sro 30 Sie, 2023 ]
A ode mnie może to. Malo efektowne, ale widoczne z drogi.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Jancur napisał/a:
A ode mnie może to.

Dąbrówka Starzeńska k. Dynowa (kierunek na Birczę). Podobno "ruiny zamku" (zamku Kmitów z XV w, "Zamieszkany do 1945 r., potem został spalony i wysadzony przez UPA"), ale nie zaliczałbym tego obiektu do tematu "Polska w ruinie" ...

... ale za to kolejna moja zagadka (5) już na pewno zalicza się do tej grupy:


Zdjęcie świeżutkie, bo z wczoraj.

Komu z włodarzy przyszedł do głowy pomysł sprzedania stacji kolejowej? Pięknej, austriackiego wzoru (wzorce tyrolskie). Ano wymyślono swego czasu taki program "Dworzec na własność" idąc na łatwiznę i pozbywając się wymagającego troski majątku.. Ale może to uratuje budynek? Chociaż chyba nie, bo przez 10 lat od sprzedaży nie widać aby cokolwiek się działo ... no, może poza znalezieniem w zeszłym roku zwłok na terenie budynku. Na razie wstyd - najgorsze to, ze goście z lubelskiego będą mogli mówić, ze u nas też ruiny :hihi:
Dla ciekawych tematu : link
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Sro 30 Sie, 2023, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Taka stacja jest w Strzyżowie
https://goo.gl/maps/nzAY6KxcdAHQo5r59
Ale zdaje się nie w takim stanie. Przynajmniej do niedawna kiedy byłem tam w 2020r.

Poszperałem jeszcze i to raczej Łętownia
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C4%99townia_(przystanek_kolejowy)#/media/Plik:%C5%81%C4%99townia_-_dworzec_PKP-1.jpg

Odnośnie mojej zagadki. Jest to most, na rzece na W. ale nie na tej , którą podał Spiker.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Jancur napisał/a:
Stare Oleszyce, cerkiew na zdjęciu powyżej.

A dokładnie: Cerkiew Opieki Matki Bożej w Starych Oleszycach (link)

LukS napisał/a:
Taka stacja jest w Strzyżowie

Ta linia (Rzeszów-Jasło), ale nie ta stacja, chociaż bliźniacza. Przypominam, że moje fotki są z wczorajszej przejażdżki, więc świeże i oddają aktualny stan. Dodałem link do opracowania i kilka naprowadzających informacji ...

LukS napisał/a:
Poszperałem jeszcze i to raczej Łętownia

A to już inna linia (Przeworsk-Rozwadów), chociaż ta sama epoka i też bliźniacza galicyjska architektura kolejowa.
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Sro 30 Sie, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Zatem Czudec w który nie byłem już ze 20 lat
https://goo.gl/maps/e4NST5ynq1kiXZbt5
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

LukS napisał/a:
Zatem Czudec w który nie byłem już ze 20 lat

Tak. Brawo! Rzeczywiście od kiedy istnieją obwodnice Czudca i Strzyżowa ja też nie mam często chęci na przejazd "stara drogą" przez centra tych miejscowości. Ale jak się komuś nie śpieszy to polecam przystanki na przysłowiowe "lody" na zrewitalizowanych ryneczkach.

LukS napisał/a:
Odnośnie mojej zagadki. Jest to most, na rzece na W. ale nie na tej , którą podał Spiker.

Jestem bliski poddania się prawdę mówiąc, ale poszperam jeszcze. Zagadka trudna, bo nie dość, że to nie moje główne tereny eksploracyjne to jeszcze miejsce mało charakterystyczne i znane pewnie tylko miejscowym imprezowiczom czy wykonawcom graffiti, chociaż jak piszesz chronione ostatnio, więc tym bardziej nieznane i niedostępne dla przyjezdnych z dalszych stron. No i jest problem w wirtualnych poszukiwaniach, bo google street view pokazuje najczęściej tylko górę mostów. Coś mi się wydaje, że to granice województwa w kierunku na Staszów (Wisła), a obszarem chronionym może być elektrownia w Połańcu i most na Wiśle w tej miejscowości ... ale to juz świętokrzyskie przecież (przynajmniej z jednej strony). No i inwestycja świeża a most na fotce jakby stary.
P.S.: Przeszło mi nawet przez myśl zapisanie się na forum SNGM bo tam z pewnością tkwi odpowiedź ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 958
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

To moja zagadka. Gdzie to jest?
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 31 Sie, 2023   

tomboj napisał/a:
To moja zagadka. Gdzie to jest?

Wygląda jak typowa wisząca kładka piesza nad Sanem (tam zwłaszcza malują na taki zielony kolor). Na przykład w okolicach miejscowości Wybrzeże i Słonne k. Dubiecka. Otoczenie widoczne na zdjęciu mało charakterystyczne, ale to Wybrzeże raczej: (fotka)
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Konkursy i zagadki
Czyli zabawa dla motocyklistów stacjonarnych, choć nie tylko.
nickeledon Hyde Park 18 Wto 28 Sie, 2018
Darek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna