IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
CORDBALLON
Autor Wiadomość
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 04 Paź, 2023   CORDBALLON


www.cordballon.com
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Z jednej strony dobrze, że ktoś produkuje opony niedostępnych już wzorów i typów (np. fartuchowe), z drugiej mam mieszane uczucia co do oferowanych "marek" ...
- Zastanawiam się na przykład, czy ten ktoś wykupił markę i logo Degum, o wzorze użytkowym opon nie wspomnę. Jeśli tak, to nie mam pytań i można co najwyżej rozważać kwestie bezpieczeństwa i parametrów eksploatacyjnych tych nowych wyrobów.
- Śmieszna dla mnie jest natomiast "własna marka" pt. Ballon i Cord Ballon. Były co prawda takie napisy na przedwojennych oponach, ... ale oznaczały kształt i cechy konstrukcyjne opony. To jak znany Serek Fromage czy zespół Siostry Sisters ;) . A w logo marki skopiowano wzór graficzny z przedwojennych opon Stomil-u (charakterystyczne skrzyżowane flagi z Polskiej Opony Stomil). I jeszcze ten napis "Ribbentrop - - Molotov Pact" na tej oponie stylizowanej na sowiecką ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Spikerze, co do jodełki stosowanej w wojennych M72 to napisy:
"design in ussr; pact Ribbentrop- Molotov Pact.." itp..
są na oryginalnych oponach, które bardzo rzadko się trafiają na rynku wtórnym.

Nie rozumiem Spikerze twoich uszczypliwości w tej kwestii.

Warski wykonał partię tych opon i od ponad roku je rozprowadza w Polsce.
Sam taką nabyłem pół roku temu na koło zapasowe gdyż identyczne były produkowane w Moskowi.

Montowano je jako zapas w razie jazdy po gorszym terenie.
Osobiście porównywałem wygląd oryginalnej opony z nowym zamiennikiem i nie zauważyłem odstępstw. Napisy są bardzo ciekawe i fajnie, że odtworzono je w całości.
Rozumiem, że ty montujesz do NSU opony Michelin Anakee gdyż zwykłe Mitasy za bardzo udają przedwojenny bieżnik?
Replik również nie tolerujesz gdyż niektóre z nich maję te śmieszne napisy/ sygnatury jak w oryginale?[/b]
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Spiker napisał/a:
Zastanawiam się na przykład, czy ten ktoś wykupił markę i logo Degum, o wzorze użytkowym opon nie wspomnę.

Rozmawiałem z "właścicielem" na wiosennym wrocławskim bazarze i twierdził, że tak właśnie zrobił. Ma prawa do Deguma a Cord Ballon dlatego, że oryginalna firma produkująca kiedyś opony o tym bieżniku (Dunlop czy Goodyear, nie pamiętam) ciągle jest w biznesie.

Spiker napisał/a:
Z jednej strony dobrze, że ktoś produkuje opony niedostępnych już wzorów i typów

Produkuje Chińczyk. Jakość (dla mnie) wątpliwa, na pewno nie za te pieniądze. Do chodzenia kłusem na Rotorach pewnie wystarczy na lata, do normalnego orania raczej są lepsze opcje.

Komar napisał/a:
co do jodełki stosowanej w wojennych M72 to napisy: "design in ussr"

Projekt w ZSRR. Co to właściwie znaczy? :)

Komar napisał/a:
pact Ribbentrop- Molotov Pact.." są na oryginalnych oponach, które bardzo rzadko się trafiają na rynku wtórnym

Naprawdę? Komar, nie rób sobie jaj. :)

Na pytanie o te napisy Pan właściciel odpowiedział tak: "moja opona i mogę sobie na niej pisać co mi się podoba". Dla mnie to obciach i wiocha, do kompletu brakuje tylko młotka, sierpa i krzyżyka niespodzianego. Ale to w sumie nie moja opona, więc co ja mogę... :)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

Komar napisał/a:
Spikerze, co do jodełki stosowanej w wojennych M72 to napisy:
"design in ussr; pact Ribbentrop- Molotov Pact.." itp..
są na oryginalnych oponach, które bardzo rzadko się trafiają na rynku wtórnym.

Jeśli tak to zwracam honor. Opony rzadkie, więc nie miałem do porównania a chwalenie się przez oryginalnego producenta paktem R-M (w jakim celu?) i to po angielsku wydawało mi się nieprawdopodobne, zwłaszcza, że wspomniany pakt i ogólnie fakt wzajemnej współpracy był mocno gumkowany po czerwcu 1941 roku i założyłem raczej inwencję wytwórcy kopii dla uatrakcyjnienia wyrobu (taki Amerykanin będzie przeszczęśliwy). Prawdę mówiąc szukałem w sieci fotek oryginału, ale nie znalazłem - masz może do pokazania? Człowiek uczy się całe życie. A przy okazji i forumowicze się czegoś dowiedzą. :letssin:

Komar, nie jest moją intencją szydera czy rozwalanie komuś biznesu lecz podzielenie się pierwszymi wrażeniami na było nie było "wolnym forum wymiany myśli i poglądów". Zauważ, że w pierwszym zdaniu cieszę się na pojawienie nowego asortymentu i wzbogacenie rynku. A, że mam wątpliwości, które dla luźniejszej atmosfery przekazuję w nieco żartobliwej formie to chyba nic złego? ...

Update:
Wpis Fraga rozwiał sporo wątpliwości.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 05 Paź, 2023   

A to Was bardzo przepraszam.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 06 Paź, 2023   

Komar napisał/a:
A to Was bardzo przepraszam.

Nie ma potrzeby. Dyskutujemy przecież tylko.

Tak w nawiązaniu:
https://Allegro.pl/oferta/opona-kauczukowa-degum-d-37-3-75-19-19x3-75-dniepr-ural-k-750-nsu-14433984249
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

Na tej aukcji jest na zdjęciach bezpośrednie porównanie oryginału i kopii tej terenowej opony CCCP:
https://Allegro.pl/oferta/opona-19-3-75-m72-zis-14318396263

A tutaj podobne porównanie wyglądu fartuchówek:
https://Allegro.pl/oferta/opona-dkw-nsu-bmw-zundapp-cord-ballon-19-3-5-14311715140

Niech każdy sam oceni.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Zdzislaw
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 128
Skąd: Janikowo
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

Cena jak za dobra oponę tylną do współczesnego motocykla, a ta zawiera z 3x więcej gumy i innych rzeczy. Ciekawe jak z wytrzymałością.
_________________
XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'...
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 09 Lis, 2023   

Muszę się uderzyć w pierś i przyznać, że opona jest tylko i wyłącznie na pokaz lub do ostatecznej "jazdy" w terenie. Coś w rodzaju ostatniej deski ratunku. Jak się zakopiesz w piasku to można ją na chwilę założyć. Na asfalt się nie nadaje. Jest twarda i "plastikowa". Dodatkowo napisy są kretyńskie czego się wstydzę. Jest to fajny bajer dodający uroku motocyklowi. Szkoda tylko tych "DURNYCH NAPISÓW"!!

Kupiłem ją z uwagi na to, że w czasie wojny takie jodełki były montowane jako zapasowa opona, która miała pomóc w wygrzebaniu się z ciężkiego terenu. Na zdjęciach z epoki widać eMki jeżdżące na "zwykłych oponach" a na zapasie mające jodełkę.

Zdjęcie jednego z pierwszych egzemplarzy Emki z pierwszych dni produkcji. Zdjęcie pochodzi z sowieckich katalogów testujących przydatność konstrukcji 1941r.
Widać jeszcze szparunki na motocyklu.







_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
zimny


Motocykl: Iż-49
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 09 Lis, 2023   

cześć, napis jest "durnowaty" ale trochę pracy i go można usunąć. Bardziej istotne to czy ta opona jest bezpieczna - mieszanka gumy ale i czy są i jakie kordy w środku w oponie. Mniej obawiam sie opony DURO bez homologacji niż tego wyrobu. Może z czasem będzie więcej wiadomo. Sprzedawca ma też w ofercie znane i mniej lub bardziej lubiane "kartoflaki" 3,75x19.
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Czw 09 Lis, 2023   

Komar - zajebista pepesza! :lmao:
Taka na miarę naszych możliwości. :razz:
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Napisałem, że opona jest plastikowa. Śliska, twarda i mam wrażenie, że się rozpadnie przy większej prędkości.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Na niemieckim Ebayu te nowe "kartoflaki" Degum są oferowane z następującym opisem (tłumaczenie automatyczne):

Opony wykonane są z najwyższej jakości gumy, a ich trwałość zapewnia zastosowanie mocniejszego wzmocnienia w postaci 6 tkanin nylonowych = 6PR. Oznaczone są także indeksem nośności i prędkości = 70L. OPONY DOSTĘPNE Z HOMOLOGACJAMI DOT i E4!Dopuszczenie E4 jest wystarczające dla wszystkich krajów UE. ( https://www.kleinanzeigen...814764-306-3212 ) W "prawdziwym" Degumie D-37 było 4PR tylko: https://junak.org/wp-content/uploads/Katalog-Degum.pdf

Z tego co zauważyłem, te terenowe o ruskim bieżniku też mają oznaczenie 6PR oraz indeksy 69N czyli nośność 320 kg, prędkość 140km/h (!). Trzeba więc tylko poprosić o kopię świadectwa homologacji (tak, aby rodzina dostała odszkodowanie przynajmniej). ;)

Potwierdza się deklarowana rejestracja znaków towarowych w polskim UP ("jest produkowany pod zastrzeżonym polskim znakiem towarowym DEGUM i zarejestrowanym w Urzędzie Patentowym RP."): https://uprp.gov.pl/sites/default/files/bup/2022/Znaki%20towarowe/09_36-39//zt37_2022.pdf (strony 69 i 70)

Nie mam dużych doświadczeń w zakresie kierowania zaprzęgiem, ale chyba w motocyklu z wózkiem bocznym uślizg boczny tyłu zależy także od przyczepności koła wózka (bardziej w jedna stronę). Tak więc założenie na tylne koło zaprzęgu może nie jest aż tak groźne. (?) Nawiasem mówiąc, opony o takim bieżniku nie wyobrażam sobie w jeździe szosowej solówką, chociaż z drugiej strony całe pokolenie przejeździło na kartoflaku Degum założonym z tyłu.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 11 Lis, 2023   

Panowie, dyskusja byłaby o wiele ciekawsza bez używania słów ogólnie uważanych za niecenzuralne.

Język polski jest bardzo bogaty, więc starajmy się z nich korzystać, a nie tylko po najmniejszej linii.

Szanujmy się wzajemnie.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
zimny


Motocykl: Iż-49
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 12 Lis, 2023   

Spiker,
dzięki za dociekliwość i link z ebay-a
Mój jeż lubi kartofelki.
A propos jazdy na kartoflakach to trzeba sie przyzwyczaic na mokrym i nie cisnąc gwałtownie iżowych spowalniaczy. Za to w terenie jest miód malina.
Chociaż są lepsze opony na szosę to da się jeździć i na tych kostkach.
Ostatnio zmieniony przez zimny Sro 15 Lis, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023   

roman napisał/a:
Panowie, dyskusja byłaby o wiele ciekawsza bez używania słów ogólnie uważanych za niecenzuralne.

Jeśli chodzi Ci o moje wyrażenie ,,zajebiście,, to pragnę poinformować, że od dawna to słowo nie jest uznawane za niecenzuralne / niegrzeczne /wulgarne.

roman napisał/a:

Szanujmy się wzajemnie.

Nie inaczej.
 
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 14 Lis, 2023   

Słowo przytoczone przez Ciebie, według ortograficznego słownika języka polskiego jest uważane za wulgaryzm, przeważnie bez świadomości, że odbiorcy mogą poczuć się obrażeni.

Jedna z zasad obowiązujących na tym forum brzmi: "Nonszalancja językowa to ewidentny brak szacunku dla czytających"
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Moje zdanie na ten temat napisałem wyżej. Jak widać Ty podchodzisz to zagadnienia konserwatywnie i ok.

roman napisał/a:
przeważnie bez świadomośc

Czyli nie specjalnie. ;)

roman napisał/a:
że odbiorcy mogą poczuć się obrażeni.

Ale nie muszą.

Cytat:
Jedna z zasad obowiązujących na tym forum brzmi: "Nonszalancja językowa to ewidentny brak szacunku dla czytających"

W moim odczuciu coś takiego nie miało miejsca. Jeśli tak, niech admin zaatakuje. ;)

Jak już zauważyłeś, jestem tylko wioskowym głupkiem, lubię używać wulgaryzmów (nawet tych, które uważam za nieprzyzwoite i są za takie uznawane),bo podkreślają emocje. Taki już jestem - trudno.

Kolejna sprawa to powiem Ci w sekrecie, że 90% społeczności używa tych ohydnych wyrażeń, przynajmniej w moim otoczeniu .
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

"roman", niepotrzebnie wywołujesz dyskusję zwaną potocznie na formach internetowych "Gówno burzą".
Akurat na tym forum, znaczna większość ludzi wypowiada się dość dobrze co świadczy o użytkownikach.
Słowo "zajebiście" stało się słowem potocznym takim jak "fajny"czy "tir".
Język polski jest żywym organizmem, który na przełomie kilkuset lat dość mocno zmienił.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna