IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie ściany wschodniej
Autor Wiadomość
andryś


Motocykl: IFA
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

Zauważyłem później w pozdrowieniach ;D Ale zobaczyć szczypiora zawsze jest miło :thumbup:
_________________
IFA BK350 1956 x 2,DKW LUXUS 200 SPEZIAL 1930, DKW SB200 1936,DKW SB200 1937,HD softail haritage EVO i trochę części do dkw SB250
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 09 Cze, 2021   

Mój Iż wczoraj się na mnie zemścił za przegapienie 1-go spotkania ściany wschodniej i .. kopnął mnie w nogę. Bezczelny rusek. Dziś przykuśtykałem do pracy a po pracy sprawdzam zapłon. Ale аллюзию понял.

Tak sobie teraz myślę po wczorajszej krótkiej przejażdżce i drobnych poprawkach, że i tak Planeta nie była w pełni gotowa na ostatnią niedzielę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Instynkt stadny sie we mnie odezwal. ;D Proponuje wspolna jazde w najblizsza niedziele. Chetni jezdzcy wschodnich rubiezy, odezwijcie sie Tutaj, telefonicznie ( moj nr we wczesniejszych wpisach), a fizycznie bede dzisiaj na klasykach miedzy 20 a 20.30.
Przepraszam za brak polskich znaków.
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Czw 07 Paź, 2021   

Ja tym razem odpadam. W tą niedzielę niestety nie dam rady. Ale inny termin jak najbardziej.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 08 Paź, 2021   

Przepraszam, ale muszę odwołać moją propozycję wspólnej jazdy. Instynkt stadny musi ustąpić instynktowi przetrwania. Umknęło mi, że w tą niedzielę moja żona ma urodziny. Jeszcze raz przepraszam.
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   

Czołem Waszmości!
Co byście powiedzieli na jazdę śladami "drewnianoszablej" szlachty? Dla ułatwienia dodam, że zaczelibyśmy w Wojciechowie. W najbliższą niedzielę, 8 maja. Planuję jakiś 200km.
Kupą Mości Iżowcy!
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Sro 04 Maj, 2022   

Ten termin mam już zajęty. :(
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Nie 08 Maj, 2022   

Zrobiłeś trasę?
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 08 Maj, 2022   

Zrobiłem. 6 godzin jazdy, teraz z powrotem usiłuję zasłużyć na miano "homo erectus" i preparuję relację z trasy.

[ Dodano: Pon 09 Maj, 2022 ]
Jako, że nic mnie nie obligowało do bycia gdziekolwiek o określonej porze, ruszyłem z domu koło południa i od razu zboczyłem z zaplanowanej trasy by zahaczyć o Lubelskie Powitanie Sezonu, frekwencja dopisała, Cały parking przy stadionie szczelnie wypełniony jedno, dwu i trójśladami.

Oldtimerów niewiele, chyba jeszcze grzeją stare kości w garażach, albo i dopiero te kości zbierają do kupy.







Spójrzcie na minę trójkołowca z drugiego planu, nie wróży nic dobrego :D
Szybki rekonesans i w drogę.
Tylko opuściłem miasto deszcz postanowił sprawdzić jak bardzo jestem zdeterminowany. Wystarczająco by dal mi spokój, na razie.
Na początek chyba najlepiej znana pamiątka, Wieża Ariańska w Wojciechowie.
Juz z daleka daje znac o sobie, kozak na horyzoncie.

Zwróćcie uwagę na ciekawe pobocze ;D
I w całej okazałości.


Teraz kierunek Piaski. Po drodze w Kozicach Górnych, przy drodze stoi krzyż. Jest to miejsce śmierci Lalka, niezłomnego, ostatniego partyzanta.


W Piaskach mamy ruiny światyni, co prawda kalwińskiej, ale prawdopodobnie stoi ona w miejscu nieistniejącego zboru ariańskiego.

Jeszcze niedawno były to piękne zakrzaczone ruiny, a teraz mamy cukierasa na przystrzyżonym trawniku.
Ale w drogę, przez Gardzienice gdzie napotykamy malownicze ruiny gorzelni.

Od razu rodzi się pytanie jak to możliwe, ze w Polsce wytwórnia spirytusu popadła w ruinę. Odpowiedzią może być sąsiedztwo - Ośrodek Praktyk :?: Teatralnych Gardzienice, kultura wyższa.
I z tym pytaniem w głowie ruszam do miejscowości Suchodoły, a tam czekają ruiny kaplicy Braci polskich.



Oprócz ostrzeżenia o ryzyku zawalenia, przydałaby się informacja co to za budowla, bo dla niewtajemniczonego wygląda jak kolejna opuszczona, wapienna obora.
Ale jazda dalej, po drodze napotykam coś takiego

resztki wiatraka. W ogóle wiatraków jest sporo, różnych i w różnym stanie. I jest pomysł by Iza czasowo przemianować na Rosynanta i zmierzyć się z tymi wiatrakami.
Szukając ostatniego punktu wycieczki musiałem zasięgnąć języka, oczywiście okazało się, że cel jest tuż obok, w środku lasu, dojazd droga z lachami kopnego piachu, ostatnie metry pieszo, mega klimatycznie. Grobisko ariańskie, grób piramidalny, czop, Arianka, Wieża ariańska w Krynicy. Rodzynek, wisienka na trasie wycieczki. Dobra, starczy.





Pora wracać, dotąd się nie spieszyłem, a tu blisko 19-sta, a nie miałem ochoty wracać po ciemku, dlatego złamałem zasadę unikania głównych dróg i poleciałem 17 i 12-ską. Na koniec wpadłem w ścianę deszczu. A na zupełny koniec, z balkonu przywitał mnie pies.
" Koniec i bomba. Kto czytał ten" ... niech żałuje, że nie pojechał. :)
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Dzięki za relację. Trasę zapisuje na moją mapę motocyklową.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Jancur napisał/a:
niech zaluje, ze nie pojechal

Dokładnie - dla mnie trochę za daleko.
Okazuje się że nawet w najbliższej okolicy są miejsca tajemnicze i mało uczęszczane.
Ta piramida - BOMBA. Bał bym się w nocy do niej wejść... :no:
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Przykre, że musiałeś Jancur samotnie wyruszyć na szlak, ale termin majowego bazaru nie wróżył frekwencji. Piaski, Gardzienice, ... nazwy znane mi z ze zlotu NSU w 2020-tym.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
sławek


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022   

Okolice jakby znajome :hmm:
Co nieco o wieży.
https://www.google.com/am...-polsce-5700726
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2022   

11.09.2022 w Puławach mają mieć miejsce Spotkania Klasycznej Motoryzacji. Nie wiem jaki charakter ma ta impreza, ale można by ja wykorzystać jako początek Spotkania Ściany Wschodniej. Rozejrzeć się po placu, po czym pojeździć po okolicy bliższej i dalszej.
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2022   

Można spotkać się wcześniej. W ten weekend jest Zlot WSK w Świdniku. Ja zamierzam pojawić się w sobotę około 11:00.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2022   

Akurat ja w ten weekend jestem zajęty. W sobotę nie ruszę się z domu :no: , natomiast w niedzielę zamierzam pojeździć, ale pod presją konieczności powrotu wczesnym popołudniem. Gdyby coś, to mam czas od 10 do 17-tej. :thumbup: Oczywiście propozycja spotkana 11-tego to osobny temat.
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2022   

Trzydniowy deszcz rozprawił się z pomysłem SŚW, to rozczarowanie postanowiłem osłodzić sobie popołudniową rundką po znanych drogach niższej kategorii. I tak dotarłem do Celejowa gdzie w końcu nawiedziłem papiernię

To był punkt "zawrotny" ;) .Podążając do domu postanowiłem zweryfikować pojawiające się w co raz większej ilości doniesienia o wysypie grzybów, zajechałem więc do ciemnego lasu

To co znalazłem potwierdziło to o czym słyszałem


Na takie grzybobranie to nie z kosą tylko z dynamitem.
Chociaż w pierwszej chwili trochę zmroziło mnie skojarzenie z "Wojną światów"

Nie zdradzam miejsc w których znajduję najwięcej i najładniejsze grzyby, więc i Wam nie ujawnię gdzie znalazłem tego rodzynka, tzn rydz-ynka.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2022   

Pięknie. Mam tylko jedno "ale" - dlaczego Hyde Park a nie dział Klub podróżnika? W każdym razie nadawaj dalej! Może kiedyś uda się w końcu dołączyć.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2022   

Jancur napisał/a:
Nie zdradzam

Eee, tak się nie bawię. Można było choć zrobić z tego Nałęczowa zagadkę :mrgreen:
 
 
LukS


Motocykl: AWO Sport
Posty: 96
Skąd: Staszów
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2022   

https://wiezecisnien.eu/wieze-cisnien/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Spotkanie w Nowym Stawie
Pierwsza jazda nowego iżowca
Archi88 W trasie 5 Pon 09 Maj, 2011
KOZA
Brak nowych postów Północne spotkanie Iżowców
spotkajmy się na pólnocy Polski
nickeledon Imprezy 15 Pią 24 Cze, 2011
nickeledon
Brak nowych postów IX spotkanie AWO maniaków i nie tylko
20-22 lipca 2018
hckosmo Imprezy 19 Sro 25 Lip, 2018
nickeledon
Brak nowych postów Zapraszam na "Spotkanie Motocyklowe"
BartekG Imprezy 9 Nie 08 Kwi, 2007
BUBA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna