IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] takie coś
Autor Wiadomość
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   [Iż] takie coś

Witam, chciałbym się podzielić z wami moim odkryciem.
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Cześć. Mam taką samą w oryginalnym zestawie narzędziowym iża 56 z 1958 roku. I to oczywiście nie olejarka, a benzyniarka.
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Super a więc w iż 56 też występowały, pytanko mam czy jest tego samego koloru ? moja podchodzi pod piaskowy średnio to widać na zdjęciu ale tak jest .
Ostatnio zmieniony przez tfujdiler Pią 15 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

To jest typowa benzyniarka do wożenia luzem, w narzędziówce. W tym celu zmniejszono i pozbawiono kantów zwykłą, prostokątną szprycę, znaną z Iża 49 i 350. Da się ją zamontować w standardowym, postdekawowskim uchwycie, ale przez mocno zaokrągloną rufę nie będzie w nim siedzieć przesadnie stabilnie - wąsy podstawy trzymające boki nie mają co w niej trzymać.

tfujdiler napisał/a:
Super a więc w iż 59 też występowały

Występowały w wszystkich rocznikach Iża 56 ale nie we wszystkich motocyklach. W 49, 350 i NZ - szczerze wątpię.

tfujdiler napisał/a:
moja podchodzi pod piaskowy średnio to widać na zdjęciu ale tak jest

Mnie to wygląda na kadmowanie lub inną podobną powłokę galwaniczną.
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

mcfrag nie zrozum mnie źle, nie jestem żadnym znawcom, ale Twoja wersja się troszkę kupy nie trzyma. Mianowicie wszystkie podzespoły każdego z motocykli IZH są zaznaczone w katalogach. Owalna oliwiarka nie występuje w żadnym z nich czy nie wydaje Ci się to trochę podejrzane iż nawet najmniejsze śrubki oraz ich podkładki są w katalogach a pominięto jak ją nazwałeś "typową benzyniarka do wożenia luzem" ? Nie dziwi Cię również fakt iż tak "typowa" benzyniarka jeśli wgl znajdziesz ją w googlach to nie jest opisana jako benzyniarka z iż 56 ?
Ostatnio zmieniony przez tfujdiler Pią 15 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Pominowszy temat benzyniarki.
Jaki znowu iż 59?
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Ja mam swoją w katalogu i mi się wszystko "kupy trzyma", katalog 56 ma przedruki często wprost z wcześniejszych modeli. Jak zauważyłem niekiedy nie aktualizowano ich na bieżąco po wprowadzeniu jakiejś optymalizacji.

Szkoda się doktoryzować na temat owalnej benzyniarki, mam ją zakupioną razem z motocyklem więc wiem o czym piszę, tak myślę.
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Poprawione mój błąd, możemy wrócić do tematu ?
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

tfujdiler napisał/a:
Nie dziwi Cię również fakt iż tak "typowa" benzyniarka jeśli wgl znajdziesz ją w googlach to nie jest opisana jako benzyniarka z iż 56 ?

Sugerujsz, że to jeżdziło w takej konfiguracji? :)

Benzyniarka w Iżu 56 jest pokazana w katalogu części. Jak sądzisz, gdzie ją wożono?

tfujdiler napisał/a:
każdego z motocykli IZH

IŻ. Pish po naszhemu, proszhe..
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

tomaszek_le
https://retrodetal.ru/product/902-56/
http://www.motolib.info/m...ix-chasteiy.pdf - ostatnia strona
https://bit.ly/2OkhPct
tutaj z kolei zupełnie inna podłużna w kształcie rękojeści śrubokręta.

Myślę że warto Tomasz rozwiązanie zagadki jest dosyć ciekawe, dowiesz się czegoś o swojej benzyniarce. Aha podeślij jeśli możesz zdjęcie z tego katalogu oraz okładkę katalogu. Wiesz tak na szybko znalazłem trzy ale jej tam nie ma ;D
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

tfujdiler napisał/a:
Myślę że warto Tomasz rozwiązanie zagadki jest dosyć ciekawe, dowiesz się czegoś o swojej benzyniarce. Aha podeślij jeśli możesz zdjęcie z tego katalogu oraz okładkę katalogu. Wiesz tak na szybko znalazłem trzy ale jej tam nie ma ;D

To nie zagadka dla mnie, naprawdę, znam katalogi które pokazałeś. Jak przeczytasz uważnie mój poprzedni komentarz znajdziesz tam odpowiedź.

Mam inną zagadkę: znajdź w katalogu tłumiki z mojego motocykla. Jeżeli ich tam nie będzie czy to oznacza, że nie są oryginalne? To nie specyfikacje BMW tylko Iże...
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Dwa pierwsze linki to ten sam katalog, zresztą innego nie było. Ostatnia kniga pokazuje nie benzyniarkę, tylko towotnicę (fonetycznie: masłoszpric). To nie to samo.

To, że kształt jest inny, ma mniejsze znaczenie niż fakt, że w ogóle benzyniarkę wymieniano jako element składowy iża 56.

Powtórzę jeszcze raz moje pytania: Czy sądzisz, że Twoja szpryca pasuje do mocowania z 49/350/NZ? A może miała inne mocowanie? Drugie: gdzie według Ciebie wożono szprycę w Iżu 56? :)
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

mcfrag Nie mam pojęcia jak ją wożono ;) jednak zadanie domowe odrobiłem rozmawiałem z człowiekiem z Iżewska, który takową sprzedał za 7000 rubli. W Iżewsku znają temat tych benzyniarek i Powiem wam Panowie, że to prawdziwa perełka. Beznzyniarki w tym kształcie najprawdopodobniej pochodzą ze starych poniemieckich zapasów magazynów DKW :)
Oliwiarka wyszła razem z lampką model ФП-7 ze szkiełkiem celuloidowym, z Twojej strony dowiedziałem się iż takowa była montowana w IŻ 350 oraz IŻ 49. Tak że to tylko potwierdziło wersję rosyjskiego kolegi że w pierwszej kolejności do iży 350 poszły stare niemieckie zapasy :mrgreen:
W żadnym wypadku nie jest to przedmiot dodawany do każdego iża i w żadnym wypadku typowy to ceniony fant w Rosji.
 
 
tomaszek_le
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Jak twój znajomy autochton wytłumaczy fakt, że sprzedawano ją w Polsce w latach 50tych w zestawie narzędziowym do 56? Myślę, że ma jeszcze jedną i chce ją sprzedać. :)

Ale w temacie wypowiedzą się pewnie autorytety DKW.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

tfujdiler napisał/a:
Beznzyniarki w tym kształcie najprawdopodobniej pochodzą ze starych poniemieckich zapasów magazynów DKW

O, to super, DKW ma bardzo dobre katalogi części. W iżu jesteś dobry, poszukaj takiej szprycy w niemcach. :)

tfujdiler napisał/a:
jednak zadanie domowe odrobiłem rozmawiałem z człowiekiem z Iżewska, który takową sprzedał za 7000 rubli.

Ja znam jednego człowieka spod Wołowa, on by tak tanio nie pogonił. :)
A poważniej - skoro gość był z Iżewska i sprzedał za 7000 rubli - to musi być święty Graal. Nie mam więcej pytań.
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

Też mam taką, kupiłem ją niedawno razem z moim sztywniakiem. Wiem że nie jest z tego motocykla i z chęcią się zamienię na oryginał.

 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 15 Lis, 2019   

andrew766 spoko sprawdzę jutro bo sam nie wiem czy przypadkiem oryginału nie mam :mrgreen:
mcfrag święty nie święty za dobrą kasę się sprzedaje :) w sumie nasze stany są lepsze więc pójdą zdecydowanie drożej :) kolega jacker 2000 miał taką trochę zarosła rdzą ale tylko powierzchownie no i nie miała zakrętki ze szpilką.
https://forum.guns.ru/forummessage/288/2447995-0.html
Przy okazji chciałem zapytać no bo większość części wygląda jak gdyby ktoś je zdemontował z nowego iża, np kulisa zmiany biegów ma niemal kompletne chromowanie i jest minimalnie przytarta od zmieniania ale nawet nie przetarło chromu tak że nie długo musiał pojeździć ten Iż
Czy oryginalna wiązka elektryczna jest coś warta ? wiem że jest ale jak to cenić ?
Ile ogniw powinien mieć łańcuch ?
Czy spotkaliście się z przezroczystym przełącznikiem świateł ?
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

tfujdiler napisał/a:
W Iżewsku znają temat tych benzyniarek i Powiem wam Panowie, że to prawdziwa perełka.
W Iżewsku jak i w całej Rosji znają się na tym jak zdzierać kasę, natomiast o przynależności "perełek" nie mają zielonego pojęcia.
Jak pytałem w Iżewsku o Zakład nr "74" to nie wiedzieli, że coś takiego było.
Jak pytałem o ilość wyprodukowanych 350-tek w 51r to też nie potrafili tego jednoznacznie określić. Takich przykładów mogę tu wymienić sporo, ale nie w tym rzecz.
tfujdiler napisał/a:
... święty nie święty za dobrą kasę się sprzedaje :) w sumie nasze stany są lepsze więc pójdą zdecydowanie drożej :)
No, tym to mnie rozbawiłeś. Jak szukałem parę lat temu do mojej 350-tki fantów u ruskich to cenami mnie zabili. Z drugiej strony, sam bardzo dobrze na nich zarobiłem robiąc parę zestawów, z powyższego proponuję Ci jelenia szukać tam za 7000 rubli. Aaa, masz zakrętkę to trochę więcej.
tfujdiler napisał/a:
andrew766 spoko sprawdzę jutro bo sam nie wiem czy przypadkiem oryginału nie mam :mrgreen:
Będzie prawdziwa okazja - CENOWA!
tfujdiler napisał/a:
Czy oryginalna wiązka elektryczna jest coś warta ? wiem że jest ale jak to cenić ?
Hmmm - kabelki i prądy, jak ja to lubię, dam 2zł :)
andrew766 napisał/a:
... kupiłem ją niedawno razem z moim sztywniakiem.
Andrzej, nie potrafię się doczekać tematu w odpowiednim dziale :)

PS.
Tfujdiler, czytając Twoje posty mam wrażenie, że jesteś typowym handlarzyną, mało istotne co sprzedajesz - istotne za ile!
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
tfujdiler


Motocykl: jeszcze nie mam
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

fred8012 kolego jesteś co najmniej komiczny niczego nie sprzedaję jeśli nie zauważyłeś. Mam gdzieś za ile kupowałeś części jeśli nie kupowałeś takiej benzyniarki to pojęcia nie masz o czym mówisz. Czytając Ciebie stwierdzam że jesteś po prostu zazdrosny, niczym nie handluję gdybyś nie mierzył wszystkich swoją miarą zapewne byś to zrozumiał :)
No i faktycznie w Iżewsku nie mają zielonego pojęcia bo Ty je masz.
Skoro bardzo dobrze zarobiłeś na takich rzeczach no to kolego skubałeś grupowiczów, tanio kupowałeś drogo sprzedawałeś dobrze zarobiłeś i kto tutaj jest handlarzyną w dodatku nędzną :)
Misiu kolorowy nie muszę szukać "jelenia" bo te rzeczy nie są na sprzedaż a jeśli kiedykolwiek będą to "Jeleń" sam przyjdzie bo są w idealnych stanach.
Aha za 2 zł Jasiu to możesz co najwyżej bułkę sobie w sklepie kupić :lmao:
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

tfujdiler napisał/a:
... niczym nie handluję ...
tfujdiler napisał/a:
bo te rzeczy nie są na sprzedaż

To w takim razie po co pytasz o wartość ?
Przypomnę Ci:
tfujdiler napisał/a:
Czy oryginalna wiązka elektryczna jest coś warta ? wiem że jest ale jak to cenić ?


tfujdiler napisał/a:
No i faktycznie w Iżewsku nie mają zielonego pojęcia bo Ty je masz.
Widzę, że po trzech dniach od zarejestrowania się tutaj i ośmiu wizytach jesteś w stanie określić mój poziom wiedzy w tematach iżowych - Brawo Ty! :)
tfujdiler napisał/a:
jeśli nie kupowałeś takiej benzyniarki to pojęcia nie masz o czym mówisz
No, nie kupowałem takiej, bo nie jest do Iża, więc jak dla mnie nie ma żadnej wartości.
tfujdiler napisał/a:
Skoro bardzo dobrze zarobiłeś na takich rzeczach no to kolego skubałeś grupowiczów, tanio kupowałeś drogo sprzedawałeś dobrze zarobiłeś i kto tutaj jest handlarzyną w dodatku nędzną
A gdzie ja napisałem, że sprzedawałem jakieś części, dla jasności przypomnę Ci co napisałem - " robiąc parę zestawów".
tfujdiler napisał/a:
Misiu kolorowy nie muszę szukać "jelenia" bo te rzeczy nie są na sprzedaż a jeśli kiedykolwiek będą to "Jeleń" sam przyjdzie bo są w idealnych stanach.
Jeżeli sprzedawca nie wie co sprzedaje, a kupujący co kupuje to wtedy są dwa "jelenie" :)
tfujdiler napisał/a:
fred8012 kolego jesteś co najmniej komiczny niczego nie sprzedaję jeśli nie zauważyłeś
Takich jak Ty było już tu sporo - próbowali wyczaić co mają i ile jest to warte, a za jakiś czas śladu po nich nie było.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Takie samoróby lubię...
KOZA Hyde Park 13 Wto 26 Sie, 2008
Brak nowych postów Takie Iżowe urządzenie
Gaca Hyde Park 4 Sro 15 Wrz, 2010
katok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna