IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jawa 175 '58
Autor Wiadomość
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007   Jawa 175 '58

Witam!

Napatoczyła mi się taka jawka - za 1300zł, w oryginalnym lakierze, ładnym stanie, chodząca, kompletna, zarejestrowana - wsiadac i pomykać. Jako że niektórzy forumowicze maja podobne maszynki pytanie - warto brać? Jaka jest prędkość podróżna takiego pojazdu. nadaje sie dla dziewczyny? Awaryjne, jak z dostępnością części, zużyciem paliwa itd. Może warto udeżyć w czeski film :)
_________________
Iż49
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007   

Przede wszystkim proszę o jakieś foty!!!!! :P No chyba, że nie posiadasz. A jeżeli chodzi o dostępność części to bez problemu są dostępne. Czy nadaje się dla dziewczyny? Hmm... no cóż moja jeździ na mojej Jawie i radzi sobie bez problemy :D
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007   

Witam!

No to gut! Fotek nie mam, ale sprzecik wygląda na prawde super, zwłaszcza, że jest w oryginalnym lakierze.

Interesuje mnie kwestia prędkości przelotowej - idzie tym utrzymać prędkość 75-80 na trasie? Jaka jest prędkość maksymalna, no i przede wszystkim jak z awaryjnością - prądy są w miare pewne, ładowanie daje radę przy jeździe na światłach non stop? Może dziwne pytania, ale jeżeli miał bym wziąć ten motorek dla mojej panny, to wolał bym coś, co niebędzie zabierało mi mojego iżowego czasu :) (jak np MZ ty wszelkiego rodzaju, które są sprzętami mało kłopotliwymi, co wiem z praktyki)
_________________
Iż49
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007   

75 km/h na trasie?? Bez problemu:) Co do maksymalnej to moja pruje nieco powyżej setki (dane wg licznika). Ładowanie? Jakoś nie mam z tym problemu. Jeżeli dbasz to jest to motorek mało awaryjny i sprawia wiele frajdy. No ale jak to przy Jawie musisz mieć pewny akumulator żeby nie było niespodzianek :) Choć osobiście gdybym mógł to kupiłbym swojej lubej coś z zapłonem iskrownikowym...
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007   

Witam!

O to mi chodził - dzięki za odpowiedź. Pomyślę, policze i wyciągnę wnioski :)
_________________
Iż49
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

miałem 175 ponad 10 lat temu w wersji CZ, ładny prosty motór dla każdego





http://www.fotosik.pl
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

Jeśli mogę wtrącić i nieco uprzykrzyć życie :) Jak to w wersji CZ?? Nie kapuję. Po prostu nie miałeś Jawy tylko CZ-ę czyli pewnie z lat 60 kiedy to się fabryki Jawa i CZ po raz któryś tam rozwiodły :P



http://www.sesa-moto.cz/p...katalog/&nazev=?ezeta%20175%20typ%20450%20-%20Katalog%20náhradních%20díl?%20(Kýva?ka)&nid=02#



Dopisane: Coś nie wyszło Druga strona w katalogu. Twoja Cezeta jako żywo
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

a pokaż mi różnicę, przecież to o samo, sam masz w stopce jawa cz 175 prawda ?
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

No ja mam motor z 1959 roku kiedy Jawa i CZ produkowały razem motocykle, może mogłoby tam widnieć samo "Jawa" no ale jak mam na tabliczce znamionowej i w katalogu części "Jawa CZ" to tak napisałem. Kolega ma CZ-ę i na tabliczce brak napisu "Jawa", jest sam symbol "CZ". Różnice??? Dobra ale będę jechał z pamięci więc wymienię niewiele. Zbiornik paliwa, przy Twoim z boku z wytłoczeniem CZ a u mnie wytłoczenie Jawa CZ. Na spodzie zbiornika miejsce pod ramę przy CZ jest zaokrąglone, przy Jawie kanciate. CZ 175 posiada jedną rurę wydechową, Jawa CZ dwie a co za tym idzie cylindry różnią się, również mocowanie kolanka do cylindra jest inaczej rozwiązane. Ponadto silniki też się nieco różnią m in. różne wałki startera i drobne różnice w skrzynce biegów. W latach 60 CZ-y otrzymały podlużną, prostokątną lampę, których przy Jawach nigdy nie montowano. Były jeszcze różnice dotyczące puszek bocznych, konkretnie nieco inne "zamykania". No i jeszcze jedna różnica (ale na 100% nie jestem pewien) Jawa CZ ma ramę kwadratową a Cz-a okrągłą. Więcej nie pamiętam...



Konkretnie bardziej chdziło mi o to, że nie ma czegoś takiego jak WERSJA CZ. Ma się albo motocykl MARKI Jawa CZ, CZ lub Jawa...
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

z tą "wersją" wyraziłem się kolokwialnie, nie ma co komentować i brać tego do siebie

AMEN
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

Nie no spoko piotr :) To ja jakoś tak eeeeeeeee... zbyt ortodoksyjnie do tego podszedłem :wink: Peace!!! :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów JAWA 350 typ 634.7
Knedel
Mateo Pozostałe 6 Pią 27 Maj, 2011
KOZA
Brak nowych postów CZ 175, Jawa TS 350, CZ 350
Moja kolekcja
sethio Pozostałe 3 Czw 16 Sie, 2012
Spiker
Brak nowych postów Jawa 50 z osłonami
rastafarian37 Pozostałe 0 Sro 19 Sie, 2009
Brak nowych postów [Pytanie] Jawa z 59 r.
pawlaczyskis Pozostałe 14 Pią 08 Gru, 2006
Brak nowych postów Jawa mustang 50
Marek607 Pozostałe 74 Sob 18 Lis, 2023
Suchy
Brak nowych postów Jawa 350 problemy
Wojt@s Pozostałe 5 Nie 04 Lis, 2007


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna