IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw kluczy nasadowych - jaki? PROXXON?
Autor Wiadomość
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 31 Sty, 2007   Zestaw kluczy nasadowych - jaki? PROXXON?

Witam,



Czego szukam:

Od pewnego czasu grzebie w necie w poszukiwaniu optymalnego dla mnie zestawu nasadek zapakowanych w jakąś zgrabną walizkę. Interesuje mnie zestawik, który będzie miał rozpiętość od małych rozmiarów rzędu 4-6 do 32, oczywiście sześciokątny, z grzechotkami, kardanem, jakimiś przedłużkami, do tego dobrze byłoby gdyby były dorzucone jakieś TORX.



Wybór marki:

Jakiej marki produkt byście proponowali? Dysponuję budżetem - takim jaki będzie potrzebny :wink: Realnie nie chciałbym dać więcej niż 400PLN, a najlepiej około 250-350PLN. Prawie już kupowałem klucze HONITONa, wcześniej napalałem się na LOPDEN LINE, ale ilość podróbek i brak 100% pewności, że ma się na pewno porządne klucze skłoniła mnie ostatnio do zainteresowania się produktami PROXXONa. Co proponujecie w temacie marki kluczy?



PROXXON:

Najbardziej pasowałby mi zestaw o numerze 23286, ale jest drogi więc również mógłby być zestawik 23040. U nas w kraju klucze te kosztują chore pieniądze, a za zachodnia granicą można je podobno kupić sporo taniej. Stąd moje pytanie, czy ktoś z was nie ma możliwości, dostępu do zrobienia takiego zakupu, ewentualnie samego zweryfikowania cen w Niemczech. To co by mnie interesowało to zestaw 23286, który podobno wyrywa się u Niemców za ok 88Euro, co daje około 350PLN w stosunku do 560PLN jakie trzebaby wydać w polskich sklepach - choć podobno w Castoramie są za 460.



Kurczak
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 31 Sty, 2007   

http://Allegro.pl/item159..._94_czesci.html

Ja ostatnio zakupiłem ten zestawik i mogę powiedzieć, że jest naprawdę ok. Niedrogo jak na takie klucze, a jakość naprawdę przyzwoita. Uważam, że nie ma co przepłacać za proxxona
_________________
Iż49
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

Mój ojciec używa głównie Stanleya, ale kupuje na raty (tzn. po jednej góra dwie sztuki.
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

BartekG napisał:
http://Allegro.pl/item159891848_honiton_zestaw_kluczy_nasadowych_94_czesci.html Ja ostatnio zakupiłem ten zestawik...
Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem i cały czas chodzi mi po głowie, bo za 250 PLN jest pełen zestaw. Do zwykłego dłubania pewnie wystarczy. Robiłeś jakieś cięższe prace tymi kluczami? Bo od czasu do czasu chciałbym zrobić jakąś małą dźwignię i np. odkręcić koło pasowe w samochodzie, zaciski, półoś i inne bardziej "dorąbane" elementy. Kurczak
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

Witam!

Robiłem - kluczykami tymi ostatnio naprawiałem auto - wymieniałem łożyska kół, demontowałem półoś, wahacz, wymieniałem pasek rozrządu i bez kitu jestem bardzo zadowolony. Kluczy jest dokładnie tyle, ile powinno być, sa bardzo dobre gatunkowo. Przy odkręcaniu śruby łożyska przedniego koła (auto z napędem na przód) zrobiłem przedłużkę z rury ponad metrowej i wieszałem się na niej - przedłużka klucza wytrzymała próbę bez zajęknięcia, co ostatecznie upewniło mnie, że mam na dłuższy czas spokój z zakupami kluczy :) Jak chcesz, to możemy się zgrać - zbadasz sobier kluczyki, daleko nie masz:)
_________________
Iż49
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

MIchał też mam może z dwa klucze Stanleya:) Tylko zobacz jakie wykonanie i jaka cena. Są super , naprawde chyba niezniszalne, tylko za drogie na moją kieszeń.
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

Nie wiem jak teraz, ale przecież nasza krajowa Kuźnia robiła bardzo dobre klucze. Ja mam zestaw takich płasko - oczkowych i jestem z nich bardzo zadowolony. A teraz na rynku jest kupę firm. Od najtańszych Drop&Forget, czyli jak to przetłumaczył mój znajomy: upuść i zapomnij. Poprzez nasze Kuźnię i zdaje się JOBI (ponoć niezłe), pojawił się teraz także nowy produkt: COVAL. A jak ktoś chce już prawdziwy hardcore, to polecam Facoma. Tylko najpierw trzeba będzie nerę sprzedać (przynajmniej w moim przypadku). Trzeba teraz posiedzieć w sieci i pooglądać sobie oferty.

Polecam stronkę:

http://www.pronar.com.pl/

To są na prawdę profesjonalne narzędzia.
 
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

Kliknąłem dzisaj na Allegro Honitony w zielonym pudełku za 247 PLN, które wcześniej obejrzałem u BartkaG, więc sprawa rozwiązana.



Kurczak
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Może nie nasadowe, ale też w temacie narzędzi. Jakie kto poleca suwmiarki lepszej jakości? Ja ostatnio myślałem nad zegarową VIS , czy tylko elektroniczne?
 
 
 
matthew100


Motocykl: Planeta
Posty: 239
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Suchy napisał/a:
Może nie nasadowe, ale też w temacie narzędzi. Jakie kto poleca suwmiarki lepszej jakości? Ja ostatnio myślałem nad zegarową VIS , czy tylko elektroniczne?


Lepszej jakości to tylko Mitutoyo lub Mahr, chociaż mi najlepiej leżą Mitutoyo. Używam CD-P15P.
Wzorcować co jakiś czas i masz pewność. Jeśli tańsze to wtedy noniuszowe, bo elektroniczne przekłamują przy łapaniu setek :)
Tak czy inaczej nic nie zastąpi średnicówki i mikromierza przy precyzyjnych pomiarach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49][50] Iż - ale jaki?
mcfrag Ogólne 17 Czw 17 Wrz, 2009
Maniek G
Brak nowych postów [Iż] Jaki to model?
Ogólne 16 Pon 12 Mar, 2007
slawmartorun
Brak nowych postów Jaki anglik?
i dlaczego?
Adam M. Hyde Park 73 Pon 26 Lip, 2021
Jacek635
Brak nowych postów Jaki to motocykl?
Rozpoznanie motocykla
bassey Hyde Park 9 Sro 15 Lut, 2017
mareq
Brak nowych postów Jaki skuter dla starszej Pani?
Michał Pozostałe 6 Nie 15 Kwi, 2007
Michał


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna