IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik herbaciarza
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   Kącik herbaciarza

Niech pospólstwo zobaczy czym się jeździć powinno na emeryturze :chillout: xD


[ Dodano: Pon 23 Lis, 2020 ]
PS i te wskazania, w punkt ech...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

:hihi:
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

nickeledon napisał/a:
czym się jeździć powinno

Iżem oczywiście. To forum Iża i zaraz z niego wylecisz. ;D
 
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Głosujmy.
Kto jest za a nawet przeciw? ;D
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Tak z ciekawości zapytam. Kto porusza się tylko Iżem? :) No kto?
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Rok do tyłu mógłbym krzyczeć że ja ale już nie...
 
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

tomboj napisał/a:
Kto porusza się tylko Iżem?

Wiekszosć z nas ma po kilka motocykli różnych marek. Ale na forum Iża, docelowym, życiowym motocyklem i do grobowej deski jest Iż!!! xD
 
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

No tak, a tych, co uznali ze jednak np. BSA, juz na forum nie ma.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

A jest forum BSA?
 
 
 
Adam M.


Motocykl: Triumph
Posty: 274
Skąd: Mississauga
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

O to chodzi że nie ma, a użytkowników jest zbyt mało żeby tworzyć dla nich osobne forum. Miałem pomysł żeby utworzyć na którymś z istniejących for motocyklowych angielski kącik z herbatą serwowaną z dwoma kroplami mleka, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby w miarę szybko znaleźli się chętni.

Sam jestem na takim forum starych anglików, prowadzonym przez Szweda, ale z największą grupą użytkowników amerykańskich (oprócz tego reszta świata) i działa to b.dobrze. W Polsce angielskich motocykli jest niestety niewiele, a chciałbym, żeby było ich więcej bo mają swoje plusy jako motocykle z jajami. Poza tym nie pozwalają ich właścicielom rozleniwić się, co dobrze robią japończyki.
 
 
motolis


Motocykl: Iż-56
Posty: 739
Skąd: Szwecja k.Wałcza
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Dobra. Żarty żartami, ale muszę się przyznać, że moim marzeniem jest mieć i jeździć Nortonem Commando 850. :letssin:

Wątpię, żebym się kiedykolwiek takiego dorobił, ale skoro forum anglików w Polsce marnie działa, to nie będę się spieszył. ;)
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

Niech będzie....
Żadnego inego motocykla niż Iż u mnie w garażu nie uświadczy się.
Jakoś tak wyszło, że nic co zachodnie lub japońskie jeszcze nie zadomowiło się w moim garażu. :hmm:
 
 
 
skrzydlaty


Motocykl: NSU
Posty: 214
Skąd: Lublin/Janów Lubelski
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

radarator napisał/a:
No tak, a tych, co uznali ze jednak np. BSA, juz na forum nie ma.

Skąd to przypuszczenie?

Moim zdaniem 'rozmydlamy' fajny wątek o nortonie - proponuję przenieść ostatnie dywagacje do nowego tematu: Czy tylko Iż i dlaczego niekoniecznie?
 
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

Miałem właśnie prosić admina o stworzenie nowego wątku i przeniesienie kilku ostatnich wpisów z mojej relacji.

[ Komentarz dodany przez: mcfrag: Wto 24 Lis, 2020 ]
Zrobione.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

Ja mam na myśli konkretną osobę, spotkałem go na Rotorze wśród Besiarzy a kiedyś miał zielonego Iża i sporo udzielał się na forum.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

O! To teraz można sobie pogadać :)
motolis napisał/a:
zaraz z niego wylecisz

Powiedział ten, który na widok Trajamfa ślini się jak Reksio do szynki w puszce.

motolis napisał/a:
mieć i jeździć Nortonem Commando 850.

O, przepraszam nie wiedziałem, nastąpiła jakaś ewolucja :)

A tak po prawdzie to w tych stanach, czy na wyspach to jeździli tym co mieli, że mieli Vincenty, Nortony i takie tam różne Besy to na nich ganiali. Mieliby Iże jak my :) to jeździli by Iżami, no ale nie każdy może.
 
 
Darek
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 442
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

nickeledon napisał/a:
Mieliby Iże jak my to jeździli by Iżami, no ale nie każdy może.

I to się nazywa realistyczne podejście do tematu. :thumbup: Biorąc pod uwagę naszą sytuację historyczno - polityczną, to wstydzić się nie mamy czego. Z tego co mieliśmy do dyspozycji i w realiach jakie były, i tak uważam, że udało się swego czasu Polskę "zmotocyklować". A, że inni mieli motorki ładniejsze, szybsze i nowocześniejsze? No cóż, oglądamy czasem na ekranach modelki i aktorki, a kochamy swoje żony. :lmao:
_________________
Denerwować się to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
 
 
Adam M.


Motocykl: Triumph
Posty: 274
Skąd: Mississauga
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

Eee tam, kto mocno chciał, to miał angielskie motocykle w PRL:




Plac Teatralny Wwa, 72r. Ja aż tak mocno nie chciałem, no to nie miałem. Zresztą anglik w tych czasach wymagał niezłego samozaparcia i musiało wiele lat upłynąć, żebym był na niego gotowy. :)

Co do Iza, to przekonał mnie do motocykli w wieku chyba 12 lat. Był to chyba Iz 49 z osobnymi siedzeniami i płaskimi błotnikami. Pojechałem na nim jako pasażer do najbliższego miasteczka w wakacje po jakieś zakupy. Mżyło i Iż stawał co kilka km w celu pogrzebania w skrzynce prądów, ale powrót, kiedy przestało padać, był nie tylko szybki ale b. przyjemny. No i klamka zapadła.
 
 
mobydick


Motocykl: Planeta
Posty: 109
Skąd: Peterborough England
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

At first glance a Norton Dominator but closer inspection shows a Triumph motor, a Triton, Triumph/Norton. Very popular conversion in the UK in the 1960/70's. The Triumph motor considered better, stronger and easier to tune than the Norton engine. I always preferred Norton!
_________________
1954 IZH 49, 1980 Motobecane 51V
 
 
Adam M.


Motocykl: Triumph
Posty: 274
Skąd: Mississauga
Wysłany: Wto 24 Lis, 2020   

You are right John, it was much better engine, later design by Bert Hopwood who tried to eliminate Triumoh design flaws. I never understood this trend to install Triumph engine in Norton frames until a friend told me about cheap Norton singles ( ES2 ? ) and abundance of pre unit Triumph engines available at breakers during late sixties and early seventies.

Masz racje John, silnik Nortona byl lepszym silnikiem niz Triumph, skonstruowany pozniej przez Berta Hopwood starajacego sie o wyeliminowanie problemow konstrukcyjnych silnika Triumph. Nigdy nie rozumialem tego trendu intalacji silnika Triumph w nortonowskiej ramie, dopuki kolega nie powiedzial mi o tanich singlach Nortona i duzej ilosci rowniez tanich silnikow Triumph starszego modelu gdzie silnik byl rozdzielny ze skrzynia do kupienia ze zlomow motocyklowych w koncowce lat szescdziesiaatych i poczatku siedemdziesiatych.
Tu widac ktory jezyk jest bardzej efektywny. :)

[ Dodano: Wto 24 Lis, 2020 ]
Aha, mam pytanie do nickeledon o usprawnienia jakie robiles w ukladzie olejenia BSA zeby osiagnac tak ladne cisnienie na wolnych na goracym silniku? Widze ze problem lekkiego zalamania cisnienia po jezdzie z szybkosciami autostradowymi jest ci dobrze znany:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kącik modelarza
Spiker Hyde Park 0 Sro 28 Cze, 2023
Spiker


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna