IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jawa mustang 50
Autor Wiadomość
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021   

Miałem już odpuścić pisanie skoro robie ten remont nie tak jak bóg przykazał ale zaryzykuje i podsyłam aktualizacje.
Przednie lagi wypiaskowane:


Rama, stopka i podnóżki kierowcy już gotowe do skręcania:


Tylny błotnik też już czeka:
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Marek607 napisał/a:
Miałem już odpuścić pisanie skoro robie ten remont nie tak jak bóg przykazał ale zaryzykuje i podsyłam aktualizacje.

Niedawno pisałeś: "Dyskusja trwa, wątek żyje co mnie cieszy." Zdecyduj się w końcu ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Marek, nie przejmuj się niczym, dawaj zdjęcia, bo masz dobre tempo!
 
 
 
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Drugi błotnik już pomalowany:


Amortyzatory przednie i półki też:


Rozebrałem tylne koło, wyczyściłem, spolerowałem i zabrałem się do zakładania nowej obręczy i szprych:


I tu mam problem i liczę na porade - okazało się że nowe szprychy mają kąt 90% a stare - około 120:


wstępnie dociągłem je, niby nie zawadza o dekiel ale nie wygląda to zbyt dobrze:


Wyginać też zbytnio się nie chcą w miejscu zgięcia, a nie chce znowu zrobić łuku.
Szukać gdzieś innych, od czego by pasowały?
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Szprychy możesz zamówić u Bartnika podając wymiary w tym kąt wygięcia
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Szefie, a nie dało rady delikatnie nagiąć? :shifty: Zostaw jak jest i jeż dalej z tematem.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

Suchy napisał/a:
Zostaw jak jest i jeż dalej

To są standardy forum Iżowego? Oj chyba dawno mnie tu nie było i teraz humanista wciela swoją kulturę techniczną :D Żadne odginanie już raz zagiętych szprych nie wchodzi w grę, odeślij sprzedawcy z odpowiednim komentarzem i zakup prawidłowe, już wiesz jakie. Swoją drogą to nowe gaźniki, cdi, rasowanie sinika a to co najistotniejsze to ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

A to moja wina, że jestem humanistą i mam taką niską kulturę techniczną? :shifty:
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

To jest twoja wina Suchy. Powinieneś być humanistą z szerokimi horyzontami i otwartym człowiekiem na technologię.

Żarówkę umiesz wymienić? Syfon w zlewie przepchać?
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

Nie umiem, ale spokojnie, pomagałem niedawno moim dwóm kolegom inżynierom przy montażu półek i nie wiedzieli, że wkręty PZ2 nie wkręca się bitem PH2 i nie rozróżniali też wierteł na SDS , dlatego się dziwi, co tak krzywo wierci w zwykłej wiertarce. :thumbup:
A dlaczego powinienem być? :hmm:

[ Dodano: Pią 24 Wrz, 2021 ]
Poza tym Marek607, ja bym zostawił oryginalne szprychy. Wytrzymały tyle lat więc chyba muszą być dobre. Ja np oryginalne wypiaskowałem i ocynkowałem w Junaku i od 14 roku, kiedy jeden czarodziej mi je wycentrował to nawet jednej nie zgubiłem. W NSU to samo, mam szprychy jeszcze od wujka Adiego.
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2021   

MIałem za łebka mustanga, i dobrze pamiętam jak we dwoje się latało, szła na koło jak wsciekła. :D
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Pon 04 Paź, 2021   

Projekt żyje, , ostatnimi czasy stanął przez sprawy życiowo-zawodowe :)
szprychy kupiłem z 4motor, doszły tydzień temu w sobotę i pasowały idealnie. Zakładałem je i centrowałem przez tydzień w wolnych chwilach.
Dodatkowo malowanie schowka wyszło średnio a baku fatalnie - w niektórych miejscach był ładny i gładki, ale w 90% jak skórka pomarańczy i blady jak ściana.
próbowałem coś uratować papierem ściernym ale niestety nie udało się.
Podobnie zresztą wyszło z uchwytami tylnej lampy - niby czarny kolor, równo rozłożony ale jakiś "płowy".
Zbiornik dostał już po części drugie piaskowanie, jutro je skończę i ponownie dostanie farbę tyle że już nie jako spray z puszki.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 04 Paź, 2021   

A nie lepiej zmatowić, wyprowadzić ten lakier jaki nie wyszedł na gładziutko i kłaśc drugą warstwę?
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 05 Paź, 2021   

Suchy napisał/a:
A nie lepiej zmatowić, wyprowadzić ten lakier jaki nie wyszedł na gładziutko i kłaśc drugą warstwę?

No właśnie ... jeszcze kilka podejść i przepiaskujesz na wylot ;) . Ale generalnie popieramy nastawienie na perfekcyjność. :thumbup:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 05 Paź, 2021   

Dlatego zamiast piaskowania wolę Scansol i szczotkę drucianą na wiertarce, zdziera do gołego, ale blachy nie niszczy.
 
 
 
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 05 Paź, 2021   

Suchy napisał/a:
Dlatego zamiast piaskowania wolę Scansol i szczotkę drucianą na wiertarce, zdziera do gołego, ale blachy nie niszczy.


Robiłem tak na początku ale wszystko w okolicy miałem ubrudzone resztkami farby, a i tak chciałem to wypiaskować.

Malowanie zakończone - kupiłem pistolet do malowania proszkowego, farbę w proszku i wykorzystałem starą kuchenkę elektryczną jako piec lakierniczy :mrgreen:

W końcu wyszło tak jak chciałem:


pobawiłem się też mocowaniem lampy i jeden zrobiłem na błysk, drugi bardziej matowy :



finalnie obydwa zrobiłem na mat.

Powoli go skręcam by pozbyć się części w całym biurze i w końcu zająć się silnikiem:

 
 
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Sro 06 Paź, 2021   

Po przyjrzeniu się z bliska wyszło że kolor stelaża od mocowania siedzenia i tylnego uchwytu mocno się różnią i średnio to wygląda:



Zdjąłem go, wypiaskowałem i pomalowałem. Nie chciałem go malować dwa razy więc położyłem grubo proszku by czasami gdzieś nie było za mało. Oj jaki człowiek głupi - faktycznie wszędzie było pomalowane, ale w wielu miejscach przesadziłem i cały uchwyt był w pęcherzykach.
Usunięcie tego to 3 godziny pracy - środek do usuwania farby, 15 minut czekania, drucianka i znowu środek - i tak z 4 czy 5 razy.

W końcu pomalowałem , już na dwa razy i wygląda ok:

 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 06 Paź, 2021   

Byle do przodu. Kibicuję Jawie.
 
 
 
Marek607


Motocykl: inny
Posty: 31
Skąd: Kutno
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Prace trwają, rozbieranie, czyszczenie, wymiana i tak sobie leci.
Zawsze zapomnę robić zdjęcia, chyba ze mam przerwę:

 
 
Dan22


Motocykl: WSK
Posty: 42
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 09 Paź, 2021   

Łańcuszek sprzęgłowy trzyma wymiar, czy wisi nadmiernie jak w zamiennikach bywa czasem?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów JAWA 350 typ 634.7
Knedel
Mateo Pozostałe 6 Pią 27 Maj, 2011
KOZA
Brak nowych postów Jawa 175 '58
BartekG Pozostałe 10 Pią 02 Lut, 2007
Matek
Brak nowych postów CZ 175, Jawa TS 350, CZ 350
Moja kolekcja
sethio Pozostałe 3 Czw 16 Sie, 2012
Spiker
Brak nowych postów Jawa 50 z osłonami
rastafarian37 Pozostałe 0 Sro 19 Sie, 2009
Brak nowych postów wfm, jawa 250-naprawa
albert80 Pozostałe 8 Pią 12 Sty, 2007
PęDZEL
Brak nowych postów Jawa CZ 175, typ 536, rok 1959
Matek Pozostałe 2 Nie 01 Kwi, 2007
Matek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna