IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XIV Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
Autor Wiadomość
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 03 Cze, 2022   XIV Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach

XIV WYSTAWA MOTOCYKLI I POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W SIEDLISKACH (k. Rzeszowa)
https://www.facebook.com/events/580996619939620/

Polecam serdecznie jako stały bywalec. W tym roku nie wczesną wiosną, więc i pogoda prawdopodobnie lepsza.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pią 03 Cze, 2022   

Wybieram się z kumplami do Cyziówki i Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej. Jeśli zdołam ich przekonać do zmiany trasy, to zajadę.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 06 Cze, 2022   

tomboj napisał/a:
Wybieram się z kumplami do Cyziówki i Muzeum silników stacjonarnych w Konieczkowej.

Zacne, godne odwiedzenia obiekty... z tym, że muzeum w Konieczkowej było akurat w ostatnią niedzielę na omawianej wystawie w Siedliskach w ramach pokazu wyjazdowego. Ktoś tam pewnie został na wystawie stałej, jednak szef Grzegorz z ekipą wyjazdową był z pewnością poza siedzibą.

OK, czas na krótkie sprawozdanie z 14-tej wystawy w Siedliskach. Zacznę od Iża - był jeden 350. Ale za to była spora ilość pokrewnych przedwojennych/wojennych DKW, zarówno wojskowych jak i cywilnych. Ozziego nie było. ;) Poza tym mnóstwo pięknych i ciekawych motocykli na których warto było zawiesić oko. Widać było, że organizatorzy postarali się, aby nie pokazywać wciąż tych samych motocykli co roku - aż dziwne ile w bliższej i dalszej okolicy tego jest, ile ludzie wciąż kupują i sprowadzają. Było kilka premier (np. wojenny Triumph (TWN) BD250W) i rzadkich w naszym kraju marek (np. przedwojenna Husqvarna czy Motosacoche). Kolega z forum NSU pokazał swojego 501T. Była spora grupa przedwojennych singli BMW (w tym nieczęsto widywany R2). Były nawet interesujące motocykle w finalnej fazie remontu (np. Sokół 600 RT). Wspomniałem już o tradycyjnej plenerowej ekspozycji silników stacjonarnych, odpalanych oczywiście jeden po drugim - ku uciesze zwłaszcza najstarszej części publiczności. No i jak zwykle podczas kilkugodzinnej imprezy na placu postojowym pojawiały się nie mniej interesujące co na wystawie motocykle odwiedzających, a to Zundapp KS 750, a to Sokół 600 RT. Wystawę odwiedził też mój NSU 351 OSL. ;)

Nie sposób pominąć tej całej jakże malowniczej grupy motocykli z okresu PRL - mi wpadła w oko piękna Pannonia, AWO T i S, poczciwa WSK z przyczepką towarową. Poza tym sporo klasyków z lat 60-80. Obrazu dopełniały nieliczne, ale piękne zabytkowe/klasyczne samochody. No i trzeba też wspomnieć o prezentacji rewolucyjnych, znanych w środowisku silników OHRV do Junaka przez ich konstruktora (i przyszłego producenta) - Wulkana (https://pl-pl.facebook.com/ohrv2/).

Ale nie sposób pominąć tych wszystkich pasjonatów, których w jednym czasie i w jednym miejscu można spotkać tylko tam - dla mnie sami znajomi, więc "ręka aż bolała" od przywitań. Dało się odczuć głód takich spotkań po dwóch latach pandemicznych ograniczeń. Pogoda przepiękna i z tego co słyszałem, chyba już zostanie ten termin czerwcowy zamiast poprzednio niepewnego pogodowo końca kwietnia. Sugerowałbym tylko nie wchodzenie w kolizję z innymi lokalnymi wydarzeniami (w ten sam weekend były w Rzeszowie duże zawody triathlonowe i był spory problem z dojechaniem do sąsiadujących od południa Siedlisk, sam musiałem nadrobić ze 20 km).

Podsumowując - moim zdaniem obowiązkowy punkt sezonu dla całego regionu i ciekawy punkt trasy dla przejeżdżających w pobliżu (całkiem niedaleko od głównej trasy na południe - w Bieszczady i na Słowację). Będę na tym forum informował o kolejnych edycjach.

Fotki juz za moment jak tylko je ściągnę z urządzenia i przygotuję.

[ Dodano: Pon 06 Cze, 2022 ]




























_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 344
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 06 Cze, 2022   

Chwali się, ze chciało Ci si e zda c relacje z imprezy o której informowałeś i zapraszałeś :thumbup: Zazwyczaj kończy się na jednym wpisie informującym.
Ostatnio zmieniony przez Jancur Pon 06 Cze, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Pon 06 Cze, 2022   

Odwiedziłem Podkarpacie. Niestety nie byłem na wystawach w Konieczkowej i w Siedliskach. Po wizycie w Cyziówce moi towarzysze podroży (miłośnicy współczesnej Japonii i HD) nie mieli już ochoty na starocia. Wybrali wizytę w Parku Historycznym w Bliźnie i Schron kolejowy Stępina. Może następnym razem.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Jancur napisał/a:
Chwali się, ze chciało Ci si e zda c relacje z imprezy o której informowałeś i zapraszałeś :thumbup: Zazwyczaj kończy się na jednym wpisie informującym.

Miałem dobre wzorce. Całkiem niedawno zapraszałeś na iżowy objazd po lubelszczyźnie ... na który ostatecznie pojechałeś sam, ale o sprawozdaniu i fotkach nie zapomniałeś.

tomboj napisał/a:
Może następnym razem.

Siedliska to w przyszłym roku dopiero - będę naciskał organizatorów, aby dali plakat/baner nieco wcześniej. A co do Konieczkowej i innych ciekawych punktów regionu to mogę służyć jako przewodnik, zarówno gdy przyjedziesz anglikiem czy tez tłustą japonią.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 954
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Wto 07 Cze, 2022   

Będę pamiętał.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów X Wystawa Motocykli I Pojazdów Zabytkowych W Siedliskach
30 kwietnia 2017
Ozzy Imprezy 6 Sob 17 Cze, 2017
Ozzy
Brak nowych postów IX Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
24 kwietnia 2016
Ozzy Imprezy 2 Pon 25 Kwi, 2016
Spiker
Brak nowych postów XI Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
29 kwietnia 2018 r.
Spiker Imprezy 1 Pią 27 Kwi, 2018
Ozzy
Brak nowych postów VIII Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach
26 kwietnia 2016
Ozzy Imprezy 11 Czw 30 Kwi, 2015
Spiker
Brak nowych postów XV Wystawa motocykli i pojazdów zabytkowych - Siedliska 2023
4 czerwca 2023
Ozzy Imprezy 1 Pon 05 Cze, 2023
Spiker
Brak nowych postów Wystawa Motocykli w Siedliskach k. Rzeszowa
28 kwietnia 2019
Spiker Imprezy 2 Wto 30 Kwi, 2019
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna