IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Na zachód od Lublina
Autor Wiadomość
tomboj
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 958
Skąd: Bełżyce
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   Na zachód od Lublina

Postanowiłem wyruszyć na popołudniową przejażdżkę szlakiem mniej znanym na zachód od Lublina. Moim celem było dawno nieodwiedzane wczesnośredniowiecznego Grodzisko Żmijowiska. Spodziewałem się trochę turystów. Byłem sam.
https://mnkd.pl/grodzisko-zmijowiska/

Jadąc do stacji kolejki wąskotorowej w Polanówce, przejeżdżam obok odrestaurowanego kilka lat temu Kościoła. Wygląda bardziej na jakąś budowle w rezydencji pałacowej. Stoi w szczerym polu, przy zbiegu trzech dróg.

Polanówka jest końcową stacją turystycznej Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Fajne miejsce na grilla.

Jadąc dalej w kierunku Niezabitowa mijam woźnice.

Stary młyn w Niezabitowie. Przed wojną własność moich przodków. Po wojnie upaństwowiony. Mimo kilkunastoletnich starań kuzynów o zwrot własności, z mizernym skutkiem, budynek niszczeje.

Kierując się w stronę Wąwolnicy, na liczniku Nortona stuknęło 2000 km.

W Wąwolnicy zajeżdżam do Wąwozu Lipinki. Moim zdaniem piękniejszy od słynnych wąwozów w Kazimierzu Dolnym. Przede wszystkim wstęp wolny i brak turystów.

Wracając już do domu zajechałem jeszcze w pewne miejsce niedaleko Nałęczowa w celu inspekcji. (Jancur :thumbup: )

Na koniec mapka mojej wyprawy.
_________________
ИЖ-49 55', Wózek BP-56, Norton ES2 54', Wózek Junak W03A 62', Yamaha Road Star 1700 07', Piaggio New Fly 125 16'
 
 
Jancur
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 355
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

No Stary! Nie wiem jakim cudem się rozminęliśmy. Chyba Iże i Nortony się nie przyciągają. Ja dziś zrobiłem szybką rundkę, od punktu do punktu. Motycz, Leszczyna, Dzierzkowice.
 
 
skrzydlaty


Motocykl: NSU
Posty: 221
Skąd: Lublin/Janów Lubelski
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

A ekipą LGW i okolice też byliśmy m.innymi w Dzierzkowicach
koło młyna wodnego i w Barakach k/Natalina


Junaki pod Młynem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna