IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 04 Mar, 2006   [Iż] OC dla naszych Iży

Napisałem to poniewaz zmieniły sie opłaty w PZU, nie ma znizek dla motorów powyżej 25 lat. Ale zmieniły sie tez przepisy o ktorych dużo ludzi nie wiem że można inaczej opłacić nasze motory, uważam ze moze to byc z korzyscia dla nas. Przeczytaj ponieżej.

Niezależnie od taryfikatora i dobrej woli ubezpieczycieli. ustawa daje obligatoryjną możliwość wypowiedzenia ubezpieczenia pojazdu historycznego tzn, mającego 25 lat i posiadającego orzeczenie rzeczoznawcysamochodowego ze jest to pojazd historyczny lub pojazdu wyprodukowanego ponad 40 lat temu juz bez takiego orzeczenia rzeczoznawcy. Pojazd taki moze być ubezpieczany w sposób NIECIĄGŁY, jednak minimalny okres ubezpieczenia nie może być krótszy od 30 dni. Ubezpieczenia należy dokonać każdorazowo przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu. Czyli po wypowiedzeniu pojazd nasz moze stac np, pieć lat w garażu i przed wyjazdem należy go ubezpieczyć na niezbędny czas (minimum 30 dni). Należy sie jednak liczyć, ze ubezpieczyciel nie udzieli nam zadnych zniżek np, za bezwypadkową jazdę, w przypadku ubezpieczenia okresowego.

Nowy taryfikator obowiązuje w PZU od 1 stycznia, ja nie zdązyłem bo opłaciłem a gosciu u ktorego opłacam albo nie wiedział do konca o tych przepisach albo celowo mi nie powiedział, ale na przyszły rok już inaczej zrobie z iżem a z WSK już we wrzesniu.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 04 Mar, 2006   

oj Krzysiu dobre wieści przynosisz, prawie jak święty Mikołaj .To nam prawie obetnie opłaty o połowe:P tak to się opłaci od maja do października i spokój.Dzięki za newsa bardzo się nam to przyda 8)
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Mar, 2006   

tzn - to ile się płaci za pełny rok?
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 05 Mar, 2006   

Lechu ja płace za iża 141 zł (z Nw) za cały rok. A np bede go remontował w tym roku ale może nie skoncze a oc musze zapłacić. A tak po nowych przepisach sobie np za 2 lata skoncze remont i wtedy sobie zapłące przed wyjazdem, ta jak Wojt@s wspomniał od maja do października. Wiesz kwestia jest jeszcze jedna, bo spoko jak masz jeden motor a jak więcej to już ładne sianko na rok np za 3 motory 350 zł, juz mozesz w remont wpakować. Musze w najblizszych tygodniach porozmawiac z moim ubezpieczycielem ile bede płacił za te okresowe ubezpieczenie. Jak cos bede wiedział to napisze w tym poscie za jakis czas.

A powiem wam ze wpadłem na jeszcze jeden pomysł i w sumie moje mysli pokryły sie z myslami jednego redaktora, ale to sprobuje jutro napisac lub w poniedziałek.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

Wiesz Michał to zalezy od tego czy masz jeden motor, czy np remontujesz i jak to sie ma do cen sezonowych w opłatach. Ja jak tylko sie dowiem to napisze, musze go dorwac i sie zapytac, ale wydaje mi sie ze przy wiekszej liczbie motorow a ktos np, ma jeszcze samochod to juz wogle. Wszystko jak zliczysz to troszke wychodzi. Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

Ja tam mam zniżkę maksymalną, więc stąd moje pytanie :)

Mnie się opłaca bardziej płacić za cały rok
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

To powiedz lechu ile placisz jesli masz znizke całkowita :)
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 07 Mar, 2006   

ostatnio płaciłem z niecałe 30 PLN - ale to było w czerwu 2005, ale ja mam tylko jeden oficjalny motor (nieoficjalnie 2)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 07 Mar, 2006   

Sluchajcie, rok temu rejestrowałem "49" to baba w PZU powiedziała że nie ma rzadnych zniżek na pojazdy zabytkowe, jednym słowem mnie zrobiła w ch... bo kumpel opłacił dwa tygodnie później to dosta 50% zniżki na weterana.

Słyszałem, dokładnie nie wiem jak to sie nazywa, ale coś jakby ubezpieczenie na poczcie (jak bede wiedział to dam znać, a może wy już wiecie) daje ono tanią składke, podobno tanszą niż w PZU z maxymalnymi zniżkami, warto byłoby sie zastanowić:)

Wiecie coś wiecej to piszcie. :D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 07 Mar, 2006   

Lechu w PZU tyle płacisz? a ile lat juz opłacasz? Wiesz bo moze byc taka sytuacja ze masz maksymalna znizke bo kiedy ktos opłacał komarka i poźniej przeniósł na normalny motor to ma Git, a ci ktorzy wiesz teraz oplacają to ile lat musze opłącać zeby dojsc do takiej kwoty. A poza tym Lechu zapomnialem ci mowic ze teraz zapłącisz wiecej jak za normalny motor bo ja przeciez tez płąciłem mniej własnie mi sie przypomnialo ale ile nie pamietam bo papiery mam w garazu a garaz 50 km od chaty.

A to co wam miałem pisac: Np ja mam jeden motor niezarejestrowany ale mam papiery na niego, tak wiele osob ma ze maja motor, umowa jest ale jest wyrejestrowany bo trzeba opłacać Oc a to sie nie opłaca. Wiec teraz po nowych przepisach mozna zarejestrowac (rzeczoznawca) i motor moze stac w garazu bez opłacania OC, ja mysle ze tak zrobie i jak kupie inny motor sobie to tez tak zorbie (cena: rzeczoznawca 150 zł i rejestracja tez ze 150 zł, w urzedzie cos tam no powiedzmy ze wszystko wyniesie od 400 do 500 zł) a motor bede miał a nie bede musiał opłacać OC co roku, na kilka motorów to juz ładna kasa, a tak opłace sobie wtedy kiedy bede chciał wyjechac i tyle albo w danym roku wogle np nie wyjade bo bede remontował a motory będą MOJE. Moze byscie zapytali o rejestracje, rejestracji tez nie trzeba robic co roku jak sie nie jeździ. Np robie remont mojego iza, wiec ani nie opłacam Oc bo bede go remontował 3 lata ani nie bede robił przeglądu bo mi nie bedzie potrzebny i wszystko na temat.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

I co wy na moją propozycje????? Aby nasze motorki zarejestrowac, ubezpieczyć a poźniej remontowac, oplacic wtedy kiedy sie chce i wyjechac.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sob 11 Mar, 2006   

Ten rodzaj ubezpieczeń ma sens w przypadku osób które nie posiadają żadnych zniżek i dodatkowo mają zwyżki za wiek lub okres posiadania prawka albo dla fanów grzebania przy motocyklu latami :!: Ja wczoraj załatwiałem w PZU OC i zapłaciłem 51zł.Pełna stawka na moim terenie wynosi 120zł.Zniżki uzyskałem w prosty sposób czyli wziołem na współwł. posiadacza takowych :D To rozwiązanie byłoby dobre w przypadku uwzględniania zniżek bo dzisiaj skorzystają na nim najbardziej młodzi motocykliści ze świeżym prawkiem :D
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Ja wczoraj załatwiałem w PZU OC i zapłaciłem 51zł. Pełna stawka na moim terenie wynosi 120zł.

To rzeczywiscie nie duzo zapłaciłes, ale szkoda ze sie nie zapytales ile by sie płaciło okresowo? Ale moze mi sie uda dowiedziec.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Panowie byłem w PZu zapytac jak to wyglada z tym nowym ubezpieczeniem i prosze nie pytajcie bo oni nic nie wiedza to ja im tlumaczylem co i jak, powiedzialem kobiecie ze przyniose jej przepisy zeby sie zapoznala i ustosunkowal sie do tego, wiem ze ich zaskoczylem. To ze obcieli znizke dla weteranów to wiedza ale juz dalej to nie ale dzis mnie wkurzyli, jeszcze mi mowia ze nie moge wypowiedziec umowy Oc a oczywiscie moge bo dotyczy to weteranów i wlasnie tych nowych przepisów. Skseruje jej nowe przepisy i zobaczymy co dalej i napisze. Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Takie małe pytanie do Ciebie Krzysztof, bo chyba w temacie jesteś:



Jeżeli raz płaciłem w PZU, to czy teraz moge zapłacic ubezpieczenie gdzie indziej, tzn w innej firmie?? Tak o bez żadnych formalności??
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 20 Mar, 2006   

Wydaje mi sie ze tak, ale powiem ci ze oni to tak mieszają ale na pewno ci odpowiem bo chce sie dowiedziec odnosnie tych Weteranów i zapytam o to co pytasz. Ale napisze jak sie dowiem. Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

No okey, tych z PZU to pojebało już do reszty... przyszło powiadomienie o konczącym się OC i blankiet do ewentualnej wpłaty, i co?



145 PLN taka stawka, oczywiście juz ze zniżkami, niewiele ich ale 145 zł to czysty rozbój, no popierd...... tych ludzi, macie jakies firmy godne polecania, zeby ubezpieczyć Iża>??
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

gaca1985 napisał:
Takie małe pytanie do Ciebie Krzysztof, bo chyba w temacie jesteś: Jeżeli raz płaciłem w PZU, to czy teraz moge zapłacic ubezpieczenie gdzie indziej, tzn w innej firmie?? Tak o bez żadnych formalności??
Musisz wypowiedzieć umowę na piśmie przed upływem okresu ubezpieczenia. Inaczej będziesz miał ubezpieczenie w dwóch firmach a PZU wyśle ci wezwanie do zapłaty a jak nie zapłacisz to wyślą ci komornika :D
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Dokladnie tak jest jak napisal Michal bylem ostatnio i wlasnie tak kobita mi powiedziala, a co do tych nowych przepisów jeszcze nie umial sie ustosunkowac ci z Warszawy tez mi nie odpisuja, jutro zaniose ten artykuł albo w piatek zeby sie ustosunowali do tyc nowych przepisów. A co do tej ceny to tak jest, ale to chyba przyszlo ci z Nw? ja tez sie ździwiłem, ale juz wiem ze na bank mnie zrobili poniewaz jesli ma sie zlote to mozna oplaca przed wyjadzem min 30 dni a ja jeden mam na zóltych. Jak cos sie dowiem to napisze
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Coś mało kumatych masz tych ubezpieczycieli, z czystej ciekawości wszedłem na stronę PZU i wygląda to tak:

"Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy, bądź na czas krótszy, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

-pojazdem historycznym (na czas nie krótszy niż 30 dni).

dla niedowiarków link :D http://www.pzu.pl/?nodeid...10&show=details

A teraz definicja pojazdu historycznego w świetle obowiązujących przepisów czyli Dz.U. z 2003r. :!: nr 124 poz.1152 o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych,

Rozdział 1 - Przepisy ogólne, Art. 2 :

"11) pojazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu

drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami

dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego

rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający

szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;"

i dalej:

Art. 27. 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

5) pojazdem historycznym.

c.d.

5. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów historycznych, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.

i jeszcze

Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych;

Ot i wsio :D , pozwoliłem sobie uczynić pewne skróty żeby nie wprowadzać zamętu, i nie odchodzić od tematu co może nie do końca zostało osiągnięte :D więc odsyłam do lektury http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1152.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna