IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Bardzo fajnie, że podzieliłeś się tą wiedzą. Teraz potrzebujący będą mieli gotowca.

[ Dodano: Pon 01 Lut, 2016 ]
PS. Z Twoich wcześniejszych wpisów sądziłem, że masz problem w ubezpieczalni, a nie w WK. :hmm:
 
 
Albert


Motocykl: Iż-49
Posty: 38
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Ubezpieczalnie ominąłem w sposób, jaki przedstawiłem kilka postów wyżej ale żyjemy w tak pięknym kraju, że trzeba walczyć. Z każdym urzędnikiem, jakiego spotkamy na drodze.

Dla potrzebujących kopię tego pisma wysyłam bez pobrania. :mrgreen:
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016   

Dostałem z PZU list ze wznowieniem umowy na 104 złote samo OC. Po Forum krążyła legenda o jakimś niższym OC co skłoniło mnie do udania się do agencji :-) . I w agencji była taka rozmowa :
Agent: a wie pan co musi być spełnione żeby było 70 % zniżki ?
Jaśnie hrabia : no np że motocykl ma ponad 40 lat i jest historyczny.
Agent : i co jeszcze ( i tu się głupio śmieje) .
Jaśnie hrabia : no nic tylko to i tyle.
Agent : hahah i jeszcze legitymacja z PZMot bo mnie system o jej numer spyta. ale coś tam pomyślał i mówi a zobaczymy wpisze to w ten komputerek .
I jakie było jego zdziwienie i mina bezcenna jak ten ich dziadowski system nie poprosił o numer legitymacji członka . A mówie wam nikt nie będzie hrabiego nazywał członkiem ...
I ze 104 zrobiło się 31 złotych . Jak to mawia Suchy i od dzisiaj hrabia nie dajcie się złupić.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

W dniu dzisiejszym "przerobiłem" standardową propozycję PZU ze 105 zł w tym roku po wszystkich zniżkach na 33 zł dla mojego angola na białych blachach, bez żadnej łaski :chillout:
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Ja wypowiedziałem właśnie umowę OC w PZU 90zł, za mojego polaka, i zawarłem nową za 39zł. Z łaską :chillout:
_________________
jarcco
 
 
andrew766
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 432
Skąd: Malczyce
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

A można wiedzieć gdzie , bo mi się kończy umowa na moją WSK 125 cm 68 r i nowo opiewa na 100 zł i to podobno jest najtańsza oferta , dodam że mam maksymalne zniżki
_________________
IŻ 49 1955r , IŻ350 1950r
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

Ja w PZU Wrocław ulica Armii Krajowej zdaje sie nr 4 .
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 31 Mar, 2016   

jarcco napisał/a:
za 39zł


Wiadomo, Trójmiasto, sami wariaci, to i składka musi być odpowiednio wyższa :)
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

Zacytuję:

"Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych (z 22 maja 2003 roku) zwalnia z obowiązku posiadania ciągłości OC wyłącznie właścicieli "pojazdów historycznych" (art. 27.). Zgodnie z obowiązującą wykładnią termin ten dotyczy pojazdów zabytkowych (w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym), pojazdów mającym co najmniej 40 lat, lub pojazdów mających co najmniej 25 lat, które zostały uznane przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazdy unikatowe lub mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Oznacza to, że prawo do zawarcia polisy OC na krócej niż rok (a co za tym idzie, brak konieczności posiadania ciągłości ubezpieczenia) mają wyłącznie pojazdy na tzw. "żółtych" tablicach rejestracyjnych, lub te wyprodukowane przed 1976 rokiem. Trzeba jednak pamiętać, że również w ich przypadku obowiązuje zasada automatycznego przedłużenia polisy OC (chyba, że pojazd zmienił właściciela). Jeśli więc nasz 40-letni klasyk spędza większość czasu w garażu lub fundujemy mu właśnie - ciągnący się miesiącami - remont, musimy wypowiedzieć dotychczasową polisę OC.

W innym przypadku z obowiązku opłacania ubezpieczenia OC od pojazdów mechanicznych (poniżej 3,5 tony) zwalnia wyłącznie ich wyrejestrowanie. To możliwe jest jednak tylko w kilku, ściśle określonych, przypadkach (złomowanie, trwała utrata, kradzież, sprzedaż za granicę) i wiąże się z koniecznością skompletowania dokumentów potwierdzających złomowanie czy rejestrację auta za granicą. Trzeba też wiedzieć, że za wyjątkiem pojazdów historycznych (żółte tablice), odzyskanych o kradzieży oraz rolniczych (ciągnik, przyczepa) raz wyrejestrowanego pojazdu nie da się ponownie zarejestrować! Czasowe wycofanie z ruchu (zwalniające z obowiązku ubezpieczenia OC) możliwe jest tylko w przypadku pojazdów o masie powyżej 3,5 tony (ciężarówki i autobusy)"
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Panowie, jest źle. Dzisiaj dokonałem opłaty OC za iża 56 i jakież było moje zdziwienie, gdy panienka zaśpiewała całe 43 złote polskie. W maju było to jeszcze 30, podobno w zeszłym miesiącu zmieniły się stawki.

Macie wiedzę jak to jest u Was?
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
matthew100


Motocykl: Planeta
Posty: 239
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Hmm. Chyba muszę udać się do agencji. Dopiero teraz zobaczyłem ten temat, a place za mojego Iża coś koło 100 zł. Tylko co dokładnie powiedzieć Pani za biurkiem, że pojazd ma ponad 40 lat? To jej wystarczy, czy trzeba mieć jeszcze coś? Motór jest na białych blachach.
_________________
Iż Planeta 63' + BP 65
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

matthew100 napisał/a:
Tylko co dokładnie powiedzieć Pani za biurkiem

Poczytaj, wszystko jest dokładnie przemaglowane.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Ja płaciłem 33 zł w czerwcu.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Przed chwilą agent powiedział mi "30 zł za OC i ewentualnie +8 zł za ubezpieczenie zniżek". Natomiast wcześniej na blankiecie przysłanym poczta przeczytałem propozycję "228 zł za pakiet standardowy", czyli: OC (129 zł), Pomoc w Drodze Komfort, Auto NNW, Auto Ochrona zniżek OC. Oczywiście wybieram opcję 38 zł ;) . W poniedziałek będę miał polisę do podpisania to potwierdzę ostateczną kwotę.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 15 Lip, 2016   

tybusz napisał/a:
Macie wiedzę jak to jest u Was?

Komisja Nadzoru Finansowego nakazała ubezpieczycielom pod rygorem sążnistych kar podniesienie stawek za ubezpieczenia obowiązkowe posiadaczy pojazdów. Wszystkie towarzystwa podnosiły stawki od października 2015 do teraz. Ceny OC poszły o 30-60% w KAŻDYM towarzystwie.

Nie zmienia to faktu, że każde tow.ubezp. ma swoje budżety zniżek i póki je ma, to stara się utrzymać jak najbardziej preferencyjne stawki, bo doskonale wiedzą, że skok cenowy o np.40% może klienta zabić.

W Twoim przypadku jest kilkanaście złotych różnicy, ale w przypadku samochodów często zdarza się, że ktoś płacił 600zł za OC, a teraz ma do zapłaty 1200zł.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 15 Lip, 2016   

tybusz napisał/a:
Macie wiedzę jak to jest u Was?

Na K-125 przysłali mi blankiet za gołe OC na 33zł. Tydzień później ubezpieczałem 350-tego, bo miałem wypowiedzianą polisę i w PZU było 39zł.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Dodam od siebie. Warszawa, telefon na infolinię.

PZU: Konieczne członkostwo w PZM lub jakieś innej formacji.
Ja: Proszę podać podstawę prawną, lub jakiś paragraf w warunkach na maila.
PZU: Proszę poczekać, przełączenie na szczebel wyżej, referowanie sprawy, proszę poczekać.
PZU: Po konsultacji z dyrekcją: :S jest to wewnętrzne ustalenie z PZMotem. Paragrafu nie otrzymam i nie będzie mi on nawet przytoczony. Bo nie. xD
Wkur... :X dzwonię do rzecznika praw ubezpieczonych.

Po całej opowieści wiemy o co chodzi, ale nic z tym nie można zrobić tak sobie wymyślili i koniec. Powiedział, że nawet jak zrobię napinkę to odpiszą, że są inni ubezpieczyciele i mogę wybrać sobie lepszego.

Zostaję więc przy 122 zetach ale za rok podejmę rękawicę u ajenta.

Jeszcze jedno pytanie :?:
Jeżeli Coś się stanie (wypadek itp) ubezpieczający wyszukuje wszelkich nieprawidłowości żeby wywinąć się od wypłaty odszkodowania .Czy ktoś z Was --Którzy niestety mieli wypadek , mieli jakieś problemy z tej strony -zniżka na weterana
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
matthew100


Motocykl: Planeta
Posty: 239
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

Przyszedł właśnie blankiet do opłaty w wysokości 160 zł. Mam wszystkie zniżki i to opłata za samo OC. Miesiąc temu rejestrując samochód pytałem się Pani za biurkiem dlaczego tak dużo i że jako pojazd historyczny powinno być mniej. W odpowiedzi dostałem maila:

"... zniżka jest tylko za pojazdy zabytkowe czyli takie, na które jest wyrobiona karta z:

- Automobil Klub Polski
- Club Antycznych Automobili i Rajdów (caar)
- Polski Związek Motorowy
- Stowarzyszenie capri.pl
- Klub Poj. Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych
Zniżka wynosi 70% "
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

matthew100 napisał/a:
"... zniżka jest tylko za pojazdy zabytkowe czyli takie, na które jest wyrobiona karta z: [...]"

Tak to zawsze tłumaczono, a najciekawsze, że nikt nie był w stanie powiedzieć dlaczego właśnie te a nie inne organizacje miały takie fory ...
Zawsze mnie ciekawiło na czym polega ta mityczna "współpraca" wyselekcjonowanych organizacji z PZU i co zawierają te owiane tajemnicą "umowy". Organizacje ogólnomotoryzacyjne to jedno, ale dlaczego akurat ... Fordy Capri zostały tak wyróżnione???? Ci przynajmniej starają się mgliście wyjaśnać ideę: http://www.capri.pl/scpl/pzu
W PZU przeważa kapitał państwowy. Pozostają tylko domysły ...
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 24 Paź, 2016   

Z nieskrywanym smutkiem muszę potwierdzić te niemiłe informacje. 70%-centowa zniżka na ładne oczy już w PZU nie przechodzi. Agenci zbyt lekką ręką rozdawali te rabaty i teraz wróciło stare, czyli tylko z legitymacją. Co prawda dałoby się kolanem przepchnąć ubezpieczenie na zabytka, ale w przypadku spowodowania szkody z naszej winy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. Na chwilę obecną za Iża ze zniżkami 60% OC wynosi 135 zł, po uwzględnieniu dodatkowych 70% byłoby 39 zł, chyba nadszedł czas aby się zapisać do jakiejś partii :X
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna