IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

To piszą ci z PZU:



Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy, bądź na czas krótszy, jeżeli pojazd mechaniczny jest:



zarejestrowany na stałe - a umowa zawierana jest np. przez komis samochodowy (na czas nie krótszy niż 30 dni),

zarejestrowany czasowo (na czas nie krótszy niż okres tej rejestracji i nie krótszy niż 30 dni).

pojazdem wolnobieżnym (na okres nie krótszy niż 3 miesiące),

pojazdem historycznym (na czas nie krótszy niż 30 dni).



Pojazd historyczny w mysl tej ustawy co ty podales Rodz 1, Art 2 punk. 11



11) pojazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;




Tylko ze to jest nie aktualne zobacz Prawo o Ruchu Drogowym lub tekst wyzej na tej stronie na czerwono.



Oczywiscie ze pisze na glowne stronie Pzu pojazd historyczny a teraz odowlujac sie do ustwy co to jest pojazd historyczny i zmiena sie wszystko. Cytuje z tej strony



"Uwaga: Widoczny niżej tekst jest nieaktualny. Od czasu jego opublikowania pojawił się inny akt prawny (lub kilka aktów), zmieniający w jakimś zakresie widoczny tu tekst lub uchylający ten akt. Nasz serwis internetowy nie zawiera tekstów ujednoliconych"



Ale dobrze ze znalazles to ja jakos nie moglem :) jedno wiem na bank ze jak jest powyzej 40 lat to na pewno mozna zarejestrowac na min 30 dni a co do tych co maja powyzej 25 lat i opinie rzeczoznawcy to nie wiem. Ale sie dowiem bo interesuje mnie, a wogle powtarzam sie ale gdybym 2 mies, wczesniej wiedzial to bym nie oplacil mojego iza tylko zapytal sie ile bedzie mnie kosztowało na min 30 dni a to mi nikt nie powiedzial ze tak mozna a poza tym pamietaj ze nowe przepisy weszly od tego roku 01.01.2006.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Gaca jesli chodzi o to co pytales to ten link co podal Panz jest dobry tam masz napisane wszystko o tym co pytales.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Hmmmmm nie zamieszczałbym tego wszystkiego gdyby było nieaktualne :D nie wierzysz to sprawdz http://isip.sejm.gov.pl/s...D20031152Lj.pdf nagłówek o nieaktualności jest tam z uwagi na brak (na w/w przeze mnie stronie) nowego brzmienia niektórych pkt. ustawy, akurat one nie dotyczą naszych Iży.Nie widziałem że skupisz się na tak mało istotnych szczegółach :D dla mnie łatwiej było kopiować teks ustawy z tej strony niż przepisywać z .pdf.

Prawo o ruchu drogowym Dz.U. 2005 nr 108 poz. 908 nie definiuje pojazdu historycznego a jedynie zabytkowy.

Aaaaaha ta ustawa obowiązuje od 1.I.2004r. w części nas interesującej, a zmiany o których piszesz mogą dotyczyć wewnętrzej polityki danej firmy ubezpieczeniowej.Jak widać do chwili obecnej żadna firma nie informowała swoich klientów o możliwościach zawarcia tego rodzaju umowy OC.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :D
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Musimy rozmawiac w tym temacie, i jak pisales mogle podac odrazu ta strone co podales w innym poscie dotyczaca:

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 czerwca 2005 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo o ruchu drogowym

Musze załatwic acrobata bo nie moge otworzyc to raz, a jesli ty juz otworzyles to wg, ciebie w mysl tej ustawy co spełnia ze pojazd jest zabytkowy ? A po za tym to troche zmienia postac rzeczy bo cytowałes:

Rozdział 1 - Przepisy ogólne, Art. 2:
"11) pojazd historyczny:

a jednak juz nie jest to historyczny lecz zabytkowy :) to teraz jakie wymagania sa co do pojazdu zabytkowego jak pojazd spełnia te wymagania.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Udało mi sie uchwycic ta ustawe rzeczywsicie jest ona z 1.01.2004 w Ustawie o Ubezpieczeniach Obowiazkowych.... z dnia 22 maja 2003 r, opublikowana w Dz.U z Roku 2003 Nr 124 poz.1152. Ustawa weszła w zycie z dniem 1.01.2004. Ustawa ta daje obligatoryjna mozliwosc wypowiedzenia ubezpieczenia pojazdu historycznego tzn. majacego 25 lat i posiadajacego orzeczenie rzeczoznawcy samoch. ze jest to pojadz historyczny lub pojazdu wyprod, ponad 40 lat temu bez takiego orzeczenia.



Wiesz co to wszystko oznacza teraz sie skapnelem ze oni nie znaja tych przepisów i jeszcze probuja nam bzdury gadac, przypomnialo mi sie ze w Automobiliscie podali ta ustawe :) . Ty mowisz ze ja mam slabo kumatych tych ubezpieczycieli idz do swoich i zapytaj o to co w temacie zobaczymy jacy kumaci sa na twoim terenie, i nie mowie tego zlosliwie tylko moze na twoim terenie beda bardziej rozgarnieci, Ty sie zapytasz swoich a ja swoich i nie chodzi tu tylko o podawanie przepisów ale wprowadzenie je w praktyke czyli zapytasz ile by cie kosztowalo ubezpiecznie nieciagle np, na 3 miesiace jestem ciekaw co oni mymysla u ciebie :) Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Wiesz czemu oni nie znają tych przepisów ? znajomość równa się mniejsze wpływy i co za tym idzie, mniejsza prowizja.Kasa rządzi światem :D .Jednak sprawdzę to u siebie i napiszę co i jak.
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 30 Mar, 2006   

No jestem ciekaw jak u ciebie sie sprawy maja :)
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

[quote="Michał.. Nawet na rower se wykupiłem OC bo kiedyś zahaczyłem kobicie lusterko w Lanosie i kasę ode mnie chciała.[/quote]



:lol: :lol: :lol:



Tylko wiesz jak masz jeden motor to spoko a jak masz kilka a do tego z 2 samochody itp to wiesz juz sa jakies tam piniądze.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

dlatego warto sobie kupić kilka iży i tylko zmieniać tablice rejestracyjną raz do jednego raz do drugiego:D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   

Panz sie dowie jak na jego terenie to wygląda i zobaczymy.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   

ogólnie opłaciłem juz motor w PZU:( aż w to nie wierze... ale maja najtaniej, rodzina zrobiła wywiad po całym miesćie i PZU jest najtansze, Compensa, Warta, Samopomoc i inne nie uwzględniaja pojemności mniejszej niż 900cm, jest to chore... bodaj takie przepisy weszły w życie w tym roku:(
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   

No nie przesadzajmy, wiesz jak to jest nieraz mozesz za nieduze piniadze wyciagnąc motor od kogos i sobie remontujesz a kase ta wkładasz w remont a nie w Oc, to ze ktos moze miec kilka motorów czy samochodów nie oznacza ze nie musi myslec :) i wydawac piniądze bandzie złodzieii bo im sie tak ubzdurało.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   

Ja naprzykład mam jeszcze Jawe 250 i SHL M04, obie nie zarejestrowane, a co do SHL to ona ma cieszyć oko własciciela:D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
erlik
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006   

Muszę wtrącić coś od siebie na temat OC.

Owszem PZU ma najniższe stawki na rynku (120 zł bez NW), owszem nie ma już zniżek na weterany, ale jest coś o czym nawet te ćwoki w PZU nie wszyscy wiedzą!!! :twisted:

Otóż jest zniżka na weterany (powyżej 25 lat) 50% ale pod warunkiem że należy sie oficjalnie do jakiegoś klubu zrzeszającego pojazdy. W praktyce chodzi o to żeby przy ubezpieczeniu pojazdu mieć kwit (koniecznie z jakąś pieczątką) że jest się członkiem jakiegoś klubu (klub ten musi mieć charakter formalny i musi być zarejstrowany). W każdym większym mieście jest jakiś AUTOMOBILKLUB albo coś podobnego (Liga Obrony Kraju itp.), jednakże żeby należeć do klubu trzeba opłacać składki (ok 50-250 rocznie) ale nie koniecznie :shock: Wystarczy zadzwonić do prezesa takiego klubu i przedstawić sprawę jasno że chcemy tylko zaświadczenie o przynależności żeby zaoszczędzić na OC (bez żadnych roszczeń w przyszłości). Oni się chętnie na to zgodzą bo i tak za każdego członka (nawet tylko na papierze) dostają kilka złotych od gminy albo powiatu (takie kluby są prawie zawsze jakoś sponsorowane przez gminy i powiaty). Tak więc zapisujemy się do klubu, bierzemy zaświadczenie i idziemy do PZU. Ja tak zrobilem i ze 120 zł zrobiło mi się 60 zł (oszczędzasz 15 litrów paliwa 8) ). Pozdrawiam.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006   

No to dzieki:) Zostałem Ćwokiem:) Pracuje jako agent w PZU:) i HDI Samopomoc:)
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006   

jacor erlik nie miał na myśli konkretnej osoby tylko faktem jest ze duzo z tych agentów to palanty, zresztą jak wszędzie. W kazdym zawodzie są ludzie i ludziszka:P
 
 
 
erlik
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006   

Sorry jeśli kogoś uraziłem ale sam też jestem agentem ubezpieczeniowym (choć jako taki nie pracuję). Po prostu przepisy zmieniają się szybciej niż się je publikuje :) Z doświadczenia wiem że czym agent jest młodszy starzem (i to jest paradoks) tym więcej wie o nowych ustawach i przepisach :) Starsi agenci popadają w rutynę bo tak jest wygodniej . Także moja rada jak ktoś ubezpiecza cokolwiek to najlepiej gadać z kimś zielonym (młodym i świeżym w branży) nawet jak się nie ma racji to "młodemu" można wcisnąć kit że tak trzeba i jeżeli nawet nie mamy racji on i tak tego nie zaneguje bo przecież nie przyzna się że nie wie o co nam chodzi :)

pozdro.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006   

Okazuje się że forum nie powinno się nazywać "Forum użytkowników motocykli Iż", tylko Forum agentów ubezpieczeniowych"



Ile osób jeszcze powie że pracuje w ubezpieczeniach??
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006   

Moze usciśle Forum osób pracujących w Zakładach ubezpieczęń:). Ogólnie to sie nie obraziłem:):) Tylko śmieszy mnie generalizowanie penych spraw imowienie wszyscy. Prostu sa ludzie i taborety. Niestety ja jestem w takim razie wtym starym zrutynalizowanym agentem( około 10 lat w biznesie) pomimoz e sam mam 25 lat:). No noc skonczmy ten watek:)
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2006   

Kobita ktora mnie obslugiwała cos wspominała o klubie,ale cos nie byla przekonana do konca to raz,.Dwa to my sie tu scieramy z michalem a wy nu nic nie mowiecie ze agenci sa na Forum :) )))), jak znajde troche weny to sprobuje sie popytac was panowie o kilka rzeczy. Pozdrawiam Agentów :) ))))))))))
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna