IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006   

Ale to dobrze ze jest troche osob co sie zajmuja takim rzeczami, jesli cos ciekawego wiecie to napiszcie, podzielcie sie ciekawymi zmianami
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2006   

Poprostu sie pytajcie:). Cóz mam powiedziec? jak narazie wtym temacie wszystko powiedziano o co sie pytano?.
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

Witam wszystkich!!! :D

Bardzo się ciesze że poruszyliście taki temat na forum, sporo się dowiedziałem w tej kwesti!!!

Ale powiem Wam, ze byłem teraz w piatek płacić OC za mojego Iża i pytałem się jak to teraz wyglada, że chciałbym skorzystać z tych nowych przepisów ale koleś mnie dosłownie wyśmiał (nie powiem, ale nieżle mnie to wkur...!!! :x ), musiałem zapłacić normalnie choć teraz jestem w trakcie remontu i nie jeźdze już od dłuższego czasu na IŻu!!!

Takie rozwiązanie bardzo by mi pasowało (mam na myśli nowe przepisy) z racji tego że mam bardzo mało czasu na prace przy Jeżyku i ten cały remont sie przeciąga a płacić OC trzeba żeby była ciągłość!!



Tego że można uzyskać zniszke jeżeli jest się członkiem jakiegoś "legalnego" klubu tego też nie wiedziałem ale teraz te wszystkie informacje wykorzystam!!!! Wielkie dzięki za informacje!!! :lol:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

Wracając do tematu to nie ma takiego czegos w przepisach w ustawie jak to ze musi byc człowiek członkiem jakiegos klubu zeby dostac papier i wtedy nizsze ubezpieczenie. To co firmy ubezpieczeniowe mówią to sa poporstu bzdury,Na twoja prosbe napożniej jeden dzień przed zawarciem kolejnej umowy masz prawo do wypowiedzenia umowy, bo jak nie wypowiesz to siłą rzeczy w ramch przepisów automatycznie przedłuza sie. Możesz wypowiedziec umowe i zarejestrowac sobie na okres od 30 dni do poniżej 12 miesiecy, jesli sie skonczy twoje ubezpieczenie to nie musisz nic przedłużać, rejestrujesz wtedy kiedy chcesz i wyjeżdzasz i tyle. I to tyle i Panowie nie dajcie sie zrobic w konia bo to oni oszukują. Ja wypowiem umowe jak tylko bede przed tym terminem, nie bede za darmo tyle pieniedzy płącił. Motor stoi juz chyab ze 3 lata remont w tym roku lub w przyszłym a ja bede tyle pieniedzy płacił. Absolutnie!!!!!!!
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

No tak, tyle że jeśli nie wykupisz nigdzie ubezpieczenia to znajdzie cię Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który prowadzi od zeszłego roku rejestr wszystkich umów ubezpieczeń komunikacyjnych i nie dość, że zapłacisz karę to jeszcze będziesz musiał i tak gdzieś wykupić OC.
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

No wiadomo ze gdzies wykupie, chcialem tylko zaznaczyc ze to ze oni nie chce ubezpieczac na krotkoterminowy okres jest nie zgodne z przepisami, i jak chcesz podam ci przepisy ktore to reguluja do ktory wszystki firmy ubezpieczeniowe musza sie stosowac. Jesli tylko skoncze moja szkołe (obronie prac) to ja sie tym zajme na dobre w mojej agencji ubezpieczeniowej jesli trzeba bedzie to nawet przez Dyrektora jesli nie beda chcieli mi ubezpieczyc na krotkoterminowy okres, Zobacze czy na tyle sil i czasu mi starczy ale na dzien dzisiejszy mam w planie zrobic to!!!!!!!!!!!!!!!! A co do tego ze ktos bedzie mnie scigal to odrazu ci mowie ze nie maja prawa, bo jest to pojazd historyczny i moze byc ubezpieczany wtedy kiedy chcesz nim wyjechac. Jak znajde jutro chwile czasu to ci napisze, przepis ktory to reguluje.
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

No to kilka art z ustawy na ten temat:)



Art. 27. 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej „umową ubezpieczenia krótkoterminowego”, można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;

2) zarejestrowany czasowo;

3) zarejestrowany za granicą;

4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b;

5) pojazdem historycznym



i UWAGA podaje za ustawa definicje slowa pojazdu historycznego w ujecu wyzej wymienionej ustawy:

Art. 2. 1. Określenia użyte w ustawie oznaczają:

.....................

11) pojazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji



albo inaczej:)



To co nas interesuje:



10) POjazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dot. ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach

c) pojazd mający co najmniej 40 lat

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę za pojazd unikatowy(...)



Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany zawrzeć umowęobowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałwe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.



I teraz



Umowę ubezpieczenia Oc posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy , zwanej dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego" można zawrzeć jeśli pojazd jest:



5) pojazdem historycznym



Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego w odniesieniu do pojazdów historycznych, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.



Juz wszystko wiadomo:)
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Właśnie teraz była mowy na ten temat w RADIOMOTORBIKE, wiec słowa JACORA są jak najbardziej prawdziwe i sprawdzone...

Jutro jade do PZU bo polecieli ze mna ostatnio w ciula, a tak nie może być :x
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Ja tylko dodam że: Art 29.1 Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowe ubezpieczenia Oc posiadaczy pojazdów mechanicznych:

2) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów o ktorych mowa w art.2 pkt 10 lit b, oraz pojazdów historycznych.(a pojazd historyczny to juz wiemy co to jest)

Czyli ubezpieczasz go wtedy kiedy wprowadzasz do ruchu i to tyle.

Gdyby ktos mial problem to Ustawa ta jest z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (dz.U. z 2003r. Nr.124, poz.1152 z poźn.zm.

I to co Jacor wymienił to nic innego jak to ze można ubezpieczać motory nasze wtedy kiedy sie chce a nie na cały rok, tak jak bebloczą w Pzu !!!!!!!!
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006   

Przepraszam nie mylmy samego PZU z innymi Zakąłdami ubezpieczen:). No ale porosiłbym o sprecyzowanie lub dodoanie do twojego poprzedniego postu tego art 2itd:) to tez wazne:). Ale nik nigdy nie przeczył ze pojazd historyczny nie moze byc ubezpieczony krótkoterminowo. problem jest wtedy gdy pojazd nie podpada pod przepisy "pojazd historyczny". I w tym cały PROBLEM!!!!!!
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006   

Jak to nie podpada pod przepisy dotyczące pojazdu historycznego, przciez jest napisane co okresl sie mianem pojazdu historycznego, a przeciez wszyscy na tym forum mamy spełnione te wymagania (punkt 10 ) i to jest wlasnie to co gadaja agenci ubezpieczeniowy oczywiscie działając niezgodnie z ustawą. Tu wiecej nie ma co dodawac jest co to jest pojazd historyczny, jakim przepisami jest objety i tyle. (i mozesz sobie ubezpieczyc kiedy chcesz od 30 dni do ponizej 12 miesiecy, a takze wypowiedziec umowe na jeden dzien przed nastpnym ubezpieczeniem)I Kazdy zakład ubezpieczniowy musi sie stosowac do ustawy bo to nie Pzu ustala te umowy!!!!
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006   

No tak racja ale:) Nie opłaca sie na motocykle brac ubezpieczenia krótkoterminowego. Ubezpieczenie krótkoterminowe na 1 miesiac ze wsztskimi znizkami to 20zł( minimalna kwota jaka agent moze przyjac) a na rok to ubezpieczenie kosztuje 41zł. No tak wiekszośc ma pojazdy chistoryczne ale nie zapominajmy ze sa posiadacze Planet które napeno nie mają 40 lat:(. Ci maja przerabane. Z reszta penie wiekszość z nas ma i inen spzrety troszke mlodsze. niestety oni nie maja tyle szczescia :( Muszą płacic:(.



A tu macie pewną ciekawostkę ( opłacalne szczególnie dla posiadaczy pojazdów historycznych -raczej samochodów):



http://www.fotosik.pl/pok...qcae064wbe.html

i druga strona:

http://www.fotosik.pl/pok...5udqeu3yfa.html



Niestety wiem tylko tyle co jest tam napisane ale sie z czasem dowiem:) Kierownictwo tez nic na ten temat nie wie. Dokument dostałem od KLIENTA!!!!!!!!!!

[/url]
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006   

[quote="jacor"]No tak racja ale:) Nie opłaca sie na motocykle brac ubezpieczenia krótkoterminowego. Ubezpieczenie krótkoterminowe na 1 miesiac ze wsztskimi znizkami to 20zł( minimalna kwota jaka agent moze przyjac) a na rok to ubezpieczenie kosztuje 41zł. No tak wiekszośc ma pojazdy chistoryczne ale nie zapominajmy ze sa posiadacze Planet które napeno nie mają 40 lat:(. Ci maja przerabane. Z reszta penie wiekszość z nas ma i inen spzrety troszke mlodsze. niestety oni nie maja tyle szczescia :( Muszą płacic:(.







Nie zgodze sie :) ponieważ dotyczy np. to mojej wski z 1977r, jest opinia rzeczoznawcy i zgodnie z przepisami jest to pojazd historyczny, wiec podlega tym samym przepisom co 40 letnie w mysl tej ustawy to raz, dwa to chcialbym tyle placic ile ty mowisz 41 zł, za rok jak wiem stawki sie zminiły i z Nw kosztuje to 140 zł bez Nw chyba ze 110-120 zł na rok, i tu sie opłaca nie płącic na rok jesli remontujesz przez 3 lub wiece lat, albo masz jeszcze kilka motorów to łądne siano wychodzi. Meritum jest takie ze WSK tez opłące wtedy kiedy bede chciał :) Art.2.1 podpunkt d)...

Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 16 Maj, 2006   

Panowie mam małą prośbe!!! :wink:

Zna może ktoś jakieś linki do stron gdzie są te wszystkie przepisy i paragrafy, chodzi mi o jakąś taką oficjalną stronke żebym mógł sobie wszystko wydrukować i pójść na "wojne" do PZU, Ci ludzie naprawde zaczynaja mi grać na nerwach :x ...

I jak tu nie przeklinac, jak Oni do kurw... śmieją mi się w twarz i mówą że nic takiego nie ma...

Ale ja tego tak nie zostawie, pierdolon... urzędasy!!! :x Sorki jeżeli kogoś uraziłem ale już brak mi cierpliwości i opanowania dla tej bandy "darmozjadów"!!! :evil: "0" />
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

[quote="krzysztof772"]
jacor napisał:
No tak racja ale:) Nie opłaca sie na motocykle brac ubezpieczenia krótkoterminowego. Ubezpieczenie krótkoterminowe na 1 miesiac ze wsztskimi znizkami to 20zł( minimalna kwota jaka agent moze przyjac) a na rok to ubezpieczenie kosztuje 41zł. No tak wiekszośc ma pojazdy chistoryczne ale nie zapominajmy ze sa posiadacze Planet które napeno nie mają 40 lat:(. Ci maja przerabane. Z reszta penie wiekszość z nas ma i inen spzrety troszke mlodsze. niestety oni nie maja tyle szczescia :( Muszą płacic:(. Nie zgodze sie :) ponieważ dotyczy np. to mojej wski z 1977r, jest opinia rzeczoznawcy i zgodnie z przepisami jest to pojazd historyczny, wiec podlega tym samym przepisom co 40 letnie w mysl tej ustawy to raz, dwa to chcialbym tyle placic ile ty mowisz 41 zł, za rok jak wiem stawki sie zminiły i z Nw kosztuje to 140 zł bez Nw chyba ze 110-120 zł na rok, i tu sie opłaca nie płącic na rok jesli remontujesz przez 3 lub wiece lat, albo masz jeszcze kilka motorów to łądne siano wychodzi. Meritum jest takie ze WSK tez opłące wtedy kiedy bede chciał :) Art.2.1 podpunkt d)... Pozdrawiam
A po co ci NW?? Przeciez to nieobowiązkowe. Ja tego niewykupuje:). Po drugie kazdy póaci inaczej bio ma rózne znizki. Osoby ponizej 26roku maja na dodatek zwyzki:(. Ale jest jeden plus. Opłacajac sobie motocykl wyrabiasz sobie znizki na samochód:). I dlaej z uprem manniaka twierdze ze nie opąłca sie barc ubezpieczenia krótkoterminowego na motocykl. Najlepiej miec zaswiadczenie od rzeczoznawcy i wogóle nie płacić. jesli płacic to juz na cąły rok:). Wogóle to tzreba sie cieszyc ze narazie PZU ma stawki jakie ma. W warcie jest wogóle tragedia. Nie wspomne o samopomocy w której stawka wyjsciowa na motocykle to 500zł:( (PZU 120)- przecoiez przy takiej stawce to mozna sie pochlastac:(.
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

Podaje ci strone http://www.pzu.pl/?nodeid...10&show=details

To jest raz, dwa to to że jesli znajde chwile czasu to napisze tu w tym temacie podstawe prawna wszystko tak jak ma byc ty spiszesz na kartce i ich wtedy sie zapytasz :) , mysle ze pod koniec tego tygodnia ci napisze. Pozdrawiam
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

Jacor ten przepis doyczacy ubezpieczenia że jak płacisz na motor wyrabiasz sobie znizki na samochod od dawna nie funkcjonuje, z tego co ja sie orientuje to nie ma takiego przepisu(było to kiedys) ale chyba z 3 lata temu zniesli jesli mowim o ludziach ktorzy kupil motory teraz (mniej wiecje 3 lata temu) a jesli kupile juz dawno to jeszcze po stremu ci leci i nabywasz praw na samochód. Jesli chodzi o zaswiadczenie od rzeczoznawcy to jesli motor ma powyzej 40 lat to wogle jest niepotrzebne, ja wszystkiego sie dowiem w swoim czasie ja chce aby mi obliczyli ile zapłace za 2 miesiace ubezpieczenia krotkotermnowego bez Nw i ile z Nw?
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

Za miesiąc krótkoterminowego placisz w PZU od 25 zł wzwyż. Czyli za dwa placisz minimum 50 zł.

Zniżka nadal przechodzi z motocykla na samochód.

Zgodnie z ustawą każdy pojazd (również ten zarejestrowany jako zabytkowy) musi mieć ubezpieczenie w momencie wprowadzenia do ruchu.
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

Zniżka przechodzi????? Czy to nie jest tak jak napisałem czyli dotyczy tych co juz mają motory i caly czas je ubezpieczaja, tylko mi nie mowcie ze u was jest inaczej niz u mnie :) , u mnie znizki sie nabywa tylko na motor nie przechodzi to na samochod. A ciekawi mnie jak jest u Was :)
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 19 Maj, 2006   

Taryfy sa ogólnopolsjkie. Znizki nie przeczodzą z pojazdów innych niz bopdajże silnikowe czyli motorowery, przyczepki itp. Z motocykla przechodzi na samochód. Michał ma racje opłacenie 2 miesiecy krótkoterminowo wychodzi drożej niz zapłacic na cały rok:). Wyliczenia śa jak najbardziej prawidłowe i własnie pokazyją tę zalezność:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna