IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] OC dla naszych Iży
Autor Wiadomość
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Ciekawi mnie, czy konieczność zapisu do partii dotyczy również pojazdów zarejestrowanych jako zabytkowe na żółte blachy.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

grigorius napisał/a:
Ciekawi mnie, czy konieczność zapisu do partii dotyczy również pojazdów zarejestrowanych jako zabytkowe na żółte blachy.


Jeżeli chcesz zniżkę na pojazd historyczny to potrzeba w każdym przypadku, nie ma wyjątków.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

http://www.capri.pl/scpl/pzu: "Zniżka promocyjna 'Pojazdy Zabytkowe' jest formą wsparcia naszego środowiska. Podstawowe założenie jest takie, że jest ona udzielana właścicielom pojazdów będących w stanie godnie reprezentować zabytkową motoryzację. To jest istotne kryterium, jakie jest zawarte w naszej umowie z PZU."
Kłania się "Folwark zwierzęcy" George'a Orwella: wszyscy posiadacze weteranów są równi, ... ale ci od marki xxx są równiejsi. Gdyby jeszcze chodziło o stowarzyszenie posiadaczy pojazdów polskiej produkcji to była by jakaś przesłanka do rezygnacji z zysków przez "narodowego ubezpieczyciela" (... a tak naprawdę giełdowej spółki z przeważającym acz nie większościowym kapitałem skarbu państwa). Na marginesie - spróbujcie znaleźć na stronie www PZU cokolwiek o zasadach przyznawania wspomnianych zniżek.

A nie można było po prostu stwierdzić, że wszystkie pojazdy starsze niż ... z zasady użytkowane sporadycznie (pod ewentualnym oświadczeniem, że nie są używane do działalności zarobkowej, itp.) i powodujące z tego powodu mniejsze ryzyko wypłaty odszkodowania OC, podlegają z automatu zniżce takiej to a takiej?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Czy wszystko jasne. Na teraz kluczowa jest informacja, jaki jest koszt pozyskania takiej legitymacji i późniejsze jej "utrzymywanie" co roczne. Może okazać się, że w przypadku posiadania jednego lub dwóch pojazdów gra nie będzie warta świeczki. Zniżka w OC pójdzie w opłaty na rzecz klubu.
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

grigorius napisał/a:
Może okazać się, że w przypadku posiadania jednego lub dwóch pojazdów gra nie będzie warta świeczki.

Ależ skąd, "grupa interesów" nieźle o siebie zadbała: "Zniżka dotyczy z założenia starych Fordów, ale przysługuje również na samochody innych marek będących w posiadaniu uprawnionego członka Stowarzyszenia, jeżeli dany samochód spełnia wszystkie określone poniżej wymogi."
Czyli zakładając kolekcję trzeba tylko mieć w niej jednego Forda i zapłacić haracz stowarzyszeniu mającemu "chody" w pewnych instytucjach.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Przez rosnące koszty i poprawność prawną, zapisałem się do WTS Sparta Wrocław (żużel), już rok temu. Mając dwa pojazdy na białych i dwa na żółtych, dodatkowa składka członkowska w wysokości 60zł, jest dla mnie do przełknięcia.

Trzeba pamiętać, że przy kolizji z naszej winy, tracimy tradycyjnie ulgi na wszystkie pojazdy na okres dwóch lat. :(
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   

Aktualizacja.
Nie trzeba zapisywać się do partii !!! Bynajmniej nie muszą posiadacze pojazdów zabytkowych wpisanych do rejestru. Mając "żółtą blachę" uzyskujemy dodatkowe 70 % zniżki, agent robi tylko skan dowodu rejestracyjnego. Posiadacze zabytkowych Iży z 1951 roku z czarną tablicą muszą się jednak obejść smakiem. I tym sposobem japonia z lat 80 z żółtkiem będzie mieć zniżkę, a mój Iż nie <_<
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Cuda Panowie. Dostałem propozycję z PZU ubezpieczenia OC Pucha na rok 2017 i na dzień dobry mam zaproponowaną składkę "weterańską" jako standard. Szok, bez żadnego czapkowania :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez nickeledon Pią 30 Gru, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

No a gdzie 300% podwyżka, motocykli nie będzie dotyczyć? Dobra wiadomość :)
_________________
jarcco
 
 
Fuxin


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Makow podhalanski
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Przed chwila ubespieczalem mojego iza 49 i niestety - skladka weteranska tylko dla czlonkow klubu . System rzeczywiscie puszcza ale w takim przypadku , gdy dostaniemy skladke weteranska , a urzednik nie sprawdzi naszego czlonkowstwa klubu , to placimy te czterdziesci kilka zlotych , a urzednik pokrywa reszte . Tak tlumaczono mi w pzu makow podhalanski . Ciekawa ta sytuacja , bo niech ktos mi wytlumaczy w czym jest lepszy motocykl , ktorego wlasciciel jest gdzies zapisany ? Czy ten motocykl jest szybszy, ladniejszy , wiekszy , jakis hiper super ? Stara zasada - jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniadze
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Fuxin napisał/a:
Czy ten motocykl jest szybszy, ladniejszy , wiekszy , jakis hiper super ?


Tak. :)
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

nickeledon napisał/a:
Tak. :)

i wart 142 zł, które wczoraj zapłaciłem za OC :grin:
PZU
_________________
Iż 49 1956r.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Hawryluk Sro 23 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Łukasz Hawryluk napisał/a:

i wart 142 zł, które wczoraj zapłaciłem za OC :grin:


Tydzień temu w Warcie mój 49 kosztował mnie 135zł - to tak informacyjnie piszę, żeby był pogląd jak obecnie kształtują się składki w różnych towarzystwach ubezp.
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Ja dziś zapłaciłem 48zł za granatowego, oczywiście PZU i członkostwo PZMot
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
Fuxin


Motocykl: Iż-49
Posty: 10
Skąd: Makow podhalanski
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Mysle , ze mimo wszystko warto sie zapisac do pzmot . Podstawowa skladka do cos kolo 79 zl na rok . W moim przypadku 2 motocykle + samochod - rachunek jest prosty :)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Dla odrobiny korzyści nie zapiszę się do organizacji, w której nie chcę być. To mi pachnie nagonkami do zapisywania się do ZSMP czy TPZR ze słusznie minionego okresu.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 24 Sie, 2017   

Żeby nie wróciły takie straszne czasy...

 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Jak to corocznie bywa, i do mnie przyszła "ubezpieczeniowa zmora".
Otwarcie przesyłki z ubezpieczalni o mały włos nie skończyło się wizytą ekipy wyposażonej w resuscytator :hypno:
Pierwsza propozycja ubezpieczyciela opiewała na 268 złociszów :?: :S
Na kolejnych kartkach, kojejne super drogie, choć okrojone z punktów oferty.
Wszystko mimo posiadania kompletu zniżek.

Nie ma co. Zostałem zmuszony do odwiedzenia stacjonarnego punktu ubezpieczeniowego (coś w stylu CUK-U ).

Na miejscu, swobodna rozmowa z panią, z drugiej strony komputera.
Efekt; Bez zbytniej kombinacji , cytowania paragrafów czy jakiejkolwiek kombinacji,
po uwzględnieniu przynależnych zniżek, dodatkowej (?) zniżki jako pojazd zabytkowy (czy weteran szos - nie pamiętam) wyszło 43 zł. :]

Najlepsze przyszło kilka dni temu. Kolejna koperta z ubezpieczalni, kolejne pisemka i druki...
A w nich?....
Nota uznaniowa dotycząca dopiero co wznowionego ubezpieczenia z drukiem zwrotu !? nadpłaconej złotówki (zwrot 1zł)

:rotfl:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3825
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

katok napisał/a:
Bez zbytniej kombinacji


Żółte czy białe blachy?
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Jakie, to mam z tyłu w Planecie? ;)
Najlepsze, coraz mniej spotykane... czarne :rotfl:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nie oddamy naszych Iży!
tybusz Hyde Park 3 Nie 14 Mar, 2010
KOZA
Brak nowych postów Motobazary u naszych sąsiadów
hrabia_T Hyde Park 1 Pon 25 Lip, 2011
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów Ceny naszych maszyn w 1996 r.
Wafelek Hyde Park 7 Pią 15 Lut, 2008
KOZA
Brak nowych postów Właściwe powietrze w oponach naszych Iży
Zainteresowani - proszę się wpisywać
aelfric Hyde Park 8 Pią 01 Kwi, 2016
radarator


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna