IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Co tak cicho dzisiaj na forum?
Autor Wiadomość
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Witam!

Ja robię podobnie. Mnie z kolei najbardziej wku... ludzie , korzystający z jakiegoś tam programiku do licytacji - ustawia licytację na 20 sekund przed końcem i z takim nie wygrasz. Albo to co piszesz - goście zupełnie bez sensu licytujący - walnie w srodku aukcji jakąś bezsensowna kwotę i nie pilnuje tego. Tylko ceny przez to rosną.

Ale ogólnie mając jakiś tam system mozna wyrwac ciekawe fanty z Allegro. Trzeba byc tylko czujnym i konsekwentnym :) Mi udało się już parę razu trafić fanty z grosze, że aż wstyd mówić :)
_________________
Iż49
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Moja technika działania na Allegro, to codzienne otwieranie wszystkich ofert mających w nazwie lub opisie słowo '. Gdy jestem czymś szczególnie mocno zainteresowany to pilnuję zakończenia aukcji podając minimalnie większa kwotę tak aby potencjalny konkurent nie przebił mnie w ostatniej sekundzie aukcji, co samemu czasami profilaktycznie robię, aby znokautować przeciwnika.



Niestety większość rzeczy, które zaczynam licytować lądują u kogoś innego, bo licytuje po to aby kupić cos okazyjnie a nie "za wszelką cenę", typu ostatnie licytacje pompek do Iży, które poszły chyba po około 70 PLN. Chciałbym mieć taką pompkę, ale za 30 PLN więc być może kiedyś się trafi.



Jak jestem na coś napalony, to od razu dzwonię do sprzedającego, jak da radę umawiam się co do ceny i od razu kupuje, wtedy aukcja znika - wiem, nieuczciwe to jest i naganne, ale suma sumrum to ja mam wtedy pół Planety a nie ktoś inny ;-P



Kurczak
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Nie 28 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

To nie ja :wink: Ja wyrwałem tylko Planetę z Brudzewa w okolicach Koła w październiku/listopadzie zeszłego roku.



Kurczak
 
 
 
jeżu
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Jak nie ma czasu na to zeby licytowac samemu zawsze mozna skorzystac z pomocy np. http://www.snip.pl
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Widze, że teraz zaczynamy rozmawiać na temat strategi kupowania na Allegro, tak sobie czytam i napewno te informacje mi się przydadzą bo ja przeważnie stoje po tej drugiej stronie - czyli jako sprzedawca :lol:

I mam już kilku takich delikwetnów z Allegro, którzy regularnie licytują na moich aukcja, zdarza się też, że zamawiają u mnie części bez pośrednictwa Allegro :wink:

A kolega Rejtan816 wymieniony przez Tybusza to bardzo sympatyczny człowiek, który również zagląda na nasze Forum, rozmawiałem z Nim telefonicznie i powiedział, że zaprasza wszystkich chętnych z Forum do siebie na piwko :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

...Bartek G teraz wiem gdzie wylądowała MOJA :!: iżowa apteczka,a z tym określeniem "jak leci" to było ogólne stwierdzenie ,jak widać wielu chce zaistnieć na Allegro i wszędzie licytują .Teraz będę wiedział z kim tańczę :wink: , jeszcze jeden kolega ujawnił się na PW, ale pięknie się zrehabilitował i tranzakcję dobiliśmy prywatnie :lol:

...aha ,mam coś na oku (czytaj Allegro) ,niestety profilaktycznie przemilczę bo okaże się że to znowu jakiś "rarytas" :wink: :wink: :wink

PS.

Chwała za odwagę 8)
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Drukowałem i PęDZEL mnie przeskoczył ---pewnie ,że większość to równe chłopaki , mnie też nie jeden z chęcią by zesobaczył -taki los , ale za to nikt nie narzeka ,że zastuj na forum he he :twisted:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

No to ładnie, padło tu tyle informacji, że na Allegro juz nie bedzie możliwosci sie przebic zeby coś kupic przyzwoicie. Ja co prawda na Allegro szukam tematu NZ, ceny są kosmiczne wiec w 95% przypadków mnie nie stac, ale patrze za iżem i powiem że juz straciłęm nadzieje na jakis ciekawy zakup. Chociażby tą piepszoną zapinke akumulatora za "dyche" :?
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

A włąsnie tak sobie gawedzimy co lubimy, czego nie, w Allegro i własnie taki przykład moge podac dzisiaj, chyba najgorsze co może byc.



Przegladam Allegro, koles pisze ze to jest błotnik tylny do iża za 20zł, no to się wchodzi i oglada. Odrazu widac ze iż to to nie jest, ale co? No własnie to jest w makabrycznym stanie cywilny błotnik do NZ, fakt że nie mam pewnosci (po rozmieszczeniu otworów wynika ze to jednak to) wiec sie pytam goscia mailem... po chwili patrze aukcja zakonczona.



Powód: skradziono.



Nie wiem ile w tym prawdy, koles pisze ze tak jak napisał jest, ale to mnie wkur... wkurza :wink: Czyli takie wycofywanie aukcji, no chyba że nie ma ofert, ale oferta była.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Ja też tak robie, to znaczy często kończe aukcje przed czasem, bo jeżeli ktoś chce coś kupic i proponuje dobrą cenę to po co mam czekać :wink:

Dlatego taka moja rada, nie warto zawsze czekać na ostatnią chwilę ze składaniem ofert bo czasem może być za późno :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Witam!

Zapinka akumulatora to niezły rarytas, za 20 zł na pewno aukcja nie przejdzie. Będzie gorąco :)
_________________
Iż49
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Nie 28 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

... to na początku ,póżniej jak w MC :twisted: a zajrzyjcie sobie na "weteranszos" tam gostek chce sprzedać cztery iże na części :shock:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Nie 28 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Voron


Motocykl: Iż-56
Posty: 124
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

Cicho dzis na forum jak nie wiem, wszyscy pewnie jeżdżą a niebawem bedą obszerne relacje z wycieczek :twisted: a ja siedze w domu, nudze sie i co chwile wygladam jak wracająludzie z rozpoczęscia sezonu w Częstochowie :( sam nie pojeżdże na iżu bo dopiero robie prawko, ja moge na iżu jeździćtylko w grupie sporej :? Ale juz niebawem prawo jazdy bede miał 8) Pozdrawiam
_________________
Iż 56 1958r, Yamaha xv 1600
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

Michał napisał:
poczytajcie sobie tutaj:

http://grupy.scigacz.pl/i...76,2007_03.html



kolesie chcą sobie kupić Iża



:lol:




hehe, to jest Moja dyskusja przekopiowana z pl.rec.motocykle.

:D
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
slawmartorun


Motocykl: Iż-49
Posty: 281
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   cicho

No ja tez sobie pojezdzilem tyle ze najpierw pogotowie pozniej szpital batorego i teraz domek. skrecenie nadgarstaka i stawu kciuka i nawet mi polskie literki jena reka nie wchodza. cholerna robota i nie wiem jak przednie zawiechy fragowi zloze.
_________________
K-175, Iż-49, Iż-56, WFM, GSF 600N
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

Szybkiego powrotu do zdrowia Sławku, Frag nie bedzie zadowolony :wink: Co do jazdy, to ja sobie juz tez pojezdzilem, iż odmówil posłuszenstwa i zabralismy go samochodem z klegami, bo nie mialem juz sily zeby pchac do garazu.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 22:05 Wieczór filmowy Kocham kino: Motór -DZISIAJ
patyk Hyde Park 8 Sro 27 Lut, 2008
diablomichal
Brak nowych postów AWO forum zaprasza IŻ forum
25-27 lipca 2014
hckosmo Imprezy 4 Pon 28 Lip, 2014
motolis
Brak nowych postów Osa - forum, strona itp.
Maciej Pozostałe 0 Pon 28 Sty, 2008
Maciej
Brak nowych postów Jubileusz forum
5-6 grudnia 2015
jeż Imprezy 13 Wto 01 Gru, 2015
jarcco
Brak nowych postów M1A z forum Odkrywcy
Spiker Hyde Park 6 Pon 14 Paź, 2013
mareq
Brak nowych postów Kalendarz forum BMW R-35
na 2021 rok
awtowelo Hyde Park 2 Czw 28 Sty, 2021
Komar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna