IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich.
Autor Wiadomość
chrusc

Motocykl: Planeta
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   Witam wszystkich.

Forum znam od dawna i jeszcze się nie przywitałem, nadszedł czas to zmienić.

Posiadaczem Iż-a jestem od 1992 roku i jest to mój pierwszy (Planeta 62 rocznik od pierwszego właściciela w oryginalnym zachowaniu). Planetą pokonałem sporo kilometrów wycieczki 200 km nie były mi i jej obce. jednak na czas studiowania poszedł w odstawkę i nawet go wyrejestrowałem. Po latach miłość wróciła w tamtym roku zabrałem się za remont "na oryginał' i popłynełem. Planeta pomalowana, silnik zrobiony, nowe opony it.p. tylko poskładać, opinia i rejestracja. Popłynełem nie z remontem tylko z sentymentem do marki, stałem się posiadaczem 56 (zarejestrowana w opłakanym stanie, doprowadziłem do ładu (silnik, malunek it.p. została elektryka czyli tylko "dotchnąć"), ale trafił się Jupiter z koszem w oryginalnym stanie widoczne nawet szparounki (fajnie się nim jeździ). W między czasie 49 w częściach, jeszcze jeden Jupiter z kolaską (właśnie go zarejestrowałem). Mam jeszcze kilka (4) jaw 50-60 lata, ale banan na twarzy tylko podczas przejażdzek iżem nie wiem dlaczego - sentyment?

Darek

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

No, to kolega w kierunku prywatnej kolekcji zmierza. Gratulacje! Jak znajdziesz czas, to powrzucaj fotki, pewnie tutejsi arbitrzy coś tam znajdą, ale taka ich natura. ;D W sumie to zawsze z tego więcej pożytku niż szkody.

chrusc

Motocykl: Planeta
Wysłany: Sro 12 Maj, 2021   

Kolekcji mówisz, kolekcji No może. Pochwale się mam 350 od tygodnia i nie mogę przestać ją głaskać i przytulać:). A propo kolekcji IŻowej to przytuliłem tez jeszcze jedną planetę była taka samotna i takim sposobem dobiłem do 7 szt od 1952 do 1967 roku (nie wykluczam, że jak jakiegoś jeszcze spotkam to tez go zapewne przytulę:)). Brakuje mi 49 w kompletnym ubraniu ten co mam ma za dużo kosztownych braków.

Odpowiedz do tematu