IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BSA A65 Thunderbolt
Autor Wiadomość
nickeledon

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Adam M. napisał/a:
ma tendencje do odklejania się

Weź nie stresuj :wht: Zapuściłem dziś kamerkę do zbiornika aby zobaczyć co się tam dzieje. To dziadostwo zalałem dwa miesiące temu i na razie się trzyma, farfocle żadne nie pływają, przy próbie mechanicznego odspojenia również nie odłazi. Jedyne co zauważyłem to w górnej części zbiornika miejscami kropki, ale to pewnie z powodu kłopotów z dotarciem specyfiku na sufit i zbyt małego mojego zaangażowania, zasadniczo zbiornik miał być dwa razy wylewany, ale rozszczelnienie niebieskiego odsunęło ten etap.
Ze swojego doświadczenia z chemią do zbiorników to wnioskuję, że największym problemem jest przygotowanie powierzchni, samo "malowanie" od wewnątrz to już tylko żmudne obracanie zbiornika i równomierne rozprowadzenie jakiegokolwiek mazidła. W zbiorniku od Iża mam zastosowany zwykły epoksyd i się sprawdza, w BSA też w pierwszym rezerwowym baniaku tak zrobiłem. Jednakże w czasie eksploatacji doszedłem do wniosku, że epoksyd dobrze zabezpiecza antykorozyjnie i wiąże niewielką rdzę, ale nie ma żadnych właściwości uszczelniających. Podobnie działa Fertan i Tapox (tak mi się wydaje), ten POR-15 z tego co się przyglądałem to też coś w tym stylu dlatego nie poszedłem tą drogą, Kreem podobno jest w stanie uszczelnić nawet perforację w blasze zbiornika. O Kermicie oczywiście słyszałem złe opinie i mało dobrych, ale nikt jakoś nie kwapił się wyjaśnić jak go aplikował. Osobiście zanim wlałem go do środka, to oprócz chemii z zestawu używam Biosolu do mycia i odtłuszczania, później odrdzewiacza aż nie będzie widocznych ognisk rdzy i na koniec płyny dedykowane przez producenta, całość zajmuje około tygodnia. Generalnie problemem w starych zbiornikach jest usunięcie ze środka (bez trepanacji) wszelkich złogów, a jeżeli była już stosowana jakaś chemia i nic nie dała to jesteśmy praktycznie skazani na porażkę. W moim RT 350 jakiś Norweg wylał w zbiorniku coś na bazie żywic i co chwilę coś z niego wylatuje. Jak po tym cud-środku w zbiorniku coś mi się zalęgnie to nie omieszkam dać znać. Na razie nie cieknie i nie zatyka kraników :)

Adam M.

Motocykl: Triumph
Wysłany: Sob 08 Maj, 2021   

Zabezpieczalem 2 zbiorniki POR-15 i wrazenie mialem ze jest to swietny srodek zabezpieczajacy ma rowniez dobre wlasnosci uszczelniajace. Z tego o sie wylalo na zewnatrz na jakas szmate i zastyglo przez noc ostatecna postac najbardziej przypomina cienka, latwo gnaca sie blache stalowa. Mechanicznie nie bylem w stanie niczym oderwac tego od szmaty, wiem z opowiesci kolegow ze dobrze zabezpiecza stare plastikowe baki BSA przed obecnym paliwem, wiec chemicznie tez nie jest latwy do ruszenia. Kolega zabezpieczyl bak Intrudera uzywajac Kreem i po roku czy dwoch zaczal mu odlazic, to samo mialo kilku kolego na forum. Oczywiscie przygotowanie zbiornika to klucz do sukcesu i bledy w tym wzgledzie mogly byc przyczyna ich problemow. Porcja POR-15 do zbiornikow zawiera rowniez chemie do oczyszczenia i zabezpieczenia zbiornika od srodka. Ja przez tydzien chyba bawilem sie z czyszczeniem i zabezpieczaniem, myciem i suszeniem zbiornika BSA od srodka zanim wreszcie wylalem tam wlasciwy srodek. Wszystko oczywiscie w srodku zimy. Rzeczywiscie trzeba dobrze sie nameczyc zeby srodek rozprowadzic po calym zbiorniku.

nickeledon

Motocykl: Iż-49
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Zbiornik już wygrzany w słoneczku, będzie można wrócić do pakietu TT.

Odpowiedz do tematu