IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
K...a! Je... PZU!
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   K...a! Je... PZU!

PŁACIŁEM ZA JUNAKA 95 ZŁ A TE SK...Y PODNIESLI MI I TERAZ MAM BULIĆ 150!!!!!!!!!!!! A jak jest u was???? Ile wam podniesiono????!?!
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

a 50- siąt złociszy, jeno czterokółkę też u nich mam i przez to mam folgę :wink:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

:D
 
 
WFM_PL


Motocykl: inny
Posty: 106
Skąd: Żary
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Przenieś się np do Hestii. Mój ojciec płaci za 2 samochody prawie tyle samo co w pzu płacił za jednego (ma wszystkie zniżki)
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Samo OC to tylko w tych różnych directach (liberty, axa itp.), czyli tam gdzie najtaniej. Chyba, że ktoś chce też autocasco, to wtedy oszczędzać się nie opłaca. Autocasco w Hestii nie polecam (chyba, że się jest VIP-em, albo jest się w 100% pewnym, że nie będzie szkody).
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Do mnie dziś też przyszły opłaty pzu znizki 20 lub 30 % w tamtym roku płaciłem coś około 80zł a dziś dostaję fiszkę do zapłaty 170zł przecież to kurestwo!

Ale i tak wychodzi ze pzu jest najtansze! JE..NE PZU
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Mam podobnie, z roku na rok mam większą zniżkę i co? Płacę coraz więcej. Trochę złodziejstwo :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Eh, szkoda słów, szkoda nerwów...
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Moje weterany na razie nie są zarejestrowane więc nie płacę i nie płaczę :)

W takiej sytuacji zastanawiam się czy nie bardziej opłacać się będzie zarejestrować na żółte tablice?

Jeśli mnie pamięć nie myli to tam można sobie OC wykupywać czasowo i przeglądy odpadają.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

To czasowe OC na żółte tablice wychodzi tanio, jeśli się wyjeżdża raz w roku. Jeżeli chcesz używać jakiegoś zabytka więcej, niż w jednym miesiącu w roku, to OC krótkoterminowe i tak wyjdzie drożej niż całoroczne.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

EEEE !!! Zdaje mi się że nie wszyscy sa na bierząco z przepisami. KAŻDY pojazd który UKOŃCZYŁ 40 LAT, nie musi być na stałe ubezpieczony!! Można iść do przedstawiciela i mu sie osobiście zaśmiac w twarz!!! :twisted: BRAK ŻÓŁTYCH TABLIC NIE MA TU ZNACZENIA!
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

To wszystko reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, (Dz. U. Nr 124, poz. 1152)

Ustawa ta obok pojazdu mechanicznego wprowadza pojęcie "pojazdu historycznego" co upraszcza sprawy ubezpieczeniowe.

I tak pojazd historyczny to:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Każdy pojazd zalicza się do grupy pojazdów historycznych i to tylko na podstawie wpisanego w dowodzie rejestracyjnym roku produkcji. Przepis nie daje podstawy tworzenie jakichkolwiek dodatkowych wymogów oprócz zakreślonych przepisem.czyli, w tym przypadku ewentualne żądanie ubezpieczyciela od nas dodatkowych zaświadczeń czy opinii w tej kwestii możemy spokojnie zignorować.

Z zapisu Art.5.ust.1 i 2 ustawy, wynika, że posiadacz może dowolnie wybrać ubezpieczyciela zaś ten nie może odmówić zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego - umowa musi zostać zawarta.

Z zaliczenia do odrębnej "grupy ubezpieczeniowej" pojazdów wynika to o czy wspomniał Suchy, czyli wyłączenie z bezwzględnego obowiązku "ciągłości" umów ubezpieczenia OC dotyczącego większości pojazdów mechanicznych, określenie tego obowiązku po prostu nas nie dotyczy.

Art. 27 ust.1 pkt.5 określa, iż mamy prawo zawierać umowy ubezpieczenia krótkoterminowego tj. na okres krótszy niż 12 miesięcy, nie krótszy jednak niż 30 dni (ust. 5) zaś obowiązek zawarcia umowy mamy przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu (art.29 ust.1 pkt.2 i 5).

Jeśli uprzednio opłacaliśmy ubezpieczenie OC w normalnym pełnorocznym systemie, zamierzając przejść na ubezpieczenia krótkookresowe, w myśl Art.28 winniśmy najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia pisemnie zawiadomić ubezpieczyciela o wypowiedzeniu dotychczasowej umowy, dla zabezpieczenia przed jej automatycznym przedłużeniem.

W przeciwieństwie do posiadaczy innych pojazdów możemy spać spokojnie nie podejmując żadnych działań ubezpieczeniowych aż do chwili kiedy zechcemy wprowadzić go do ruchu.

Akurat niedawno dostałem "żółte" tablice do 49-tki, i u mnie kwoty ubezpieczenia w PZU miały wyglądać tak, że za 2 miesiące opłata to 70 zł, a za cały rok 50 :lol: , no to ubezpieczyłem na rok :!:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Ale czy mogę nie płacić przez dwa lata, a potem zawitać do PZU i wpłacić za dwa miesiące?
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Możesz, jeśli w myśl Art.28 najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązującego Cię okresu ubezpieczenia pisemnie zawiadomisz ubezpieczyciela o wypowiedzeniu dotychczasowej umowy, dla zabezpieczenia się przed jej automatycznym przedłużeniem czy choćby uniknięcia przepychanek z ubezpieczycielem lub Funduszem Gwarancyjnym. Jeśli nie wypowiesz umowy ubezpieczyciel może dochodzić za drodze egzekucji opłaty za kolejny okres ubezpieczeniowy, ale tylko jeden :!:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

Ja ma żólte blachy i mam daltego 70% zniżki i płaca za ile chce miesięcy :)
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

A w jakiej firmie?
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Nie 02 Lis, 2008   

PZU
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

No to masz 60% zniżki za bezszkodowość i 10% dodatkowej (kontynuacja itp. - inne marketingowe). W PZU nie ma zniżek za żółte tablice. To i tak wychodzi na dwa miesiące drożej, niż na cały rok.
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

I tu jesteście w błędzie mam 70 % za zółte blachy w PZU i nie jestem w żadnym klubie pojazdów zabytkowych itp. za rok płace 46 zł jak chcem wykupić na

2 miesiąc to dziele to na 6 i płace 7.60 za 2 miesiące i nic więcej, najmniej moge jak sie nie myle wykupić na miesiąc. A jakiejś tam zniżki za bezszkodowość i kontynuacje mam 10-20% a do tego mam zwyżke za wiek 30 %. Za rok mi przepada zwyżka za wiek i bede miał komplet zniżek.
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

Nie dowierzając zadzwoniłem do informacji PZU - (0801102102), aby uzyskać potwierdzenie, ponieważ moja składka za cały rok, a posiadam wszystkie zniżki to 52zł. Z tym, że ta składka nie jest tak podzielna, że za miesiąc to się dzieli przez 12 :wink: , miesięczna wynosi 20zł, a za dwa miesiące 37zł.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna