IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Łódź
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   [Motobazar] Łódź

W sobotę jak zwykle - aleja C, kwatera 285.



Jest dość duże prawdopodobieństwo pojawienia się niektórych forumowiczów na Iżach. Jeśli to wypali, to w niedzielę z rana zbieramy manele i ruszamy w jakiś objazd. Dokąd, kiedy i jak długo? to wyjdzie "w praniu". Nauczony tegorocznym doświadczeniem już niczego nie planuję. Jest możliwe, że jazda przeciągnie się do poniedziałku. Ja biorę urlop.

Kto chce siedzieć spokojnie niech zabierze krzesełko.
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   Motobazar Łódz 10-11 Września

Do tematu dorastałem przez tydzień - jechać czy nie jechać? Ot takie pytanie sobie zadawałem, myślę: kurde nie ma co sobie żałować koniec lata, ostatnie ciepłe dni to można w końcu gdzieś dupę ruszyć! I tak się umówiłem z Fragiem że się z nim i z Gacą zabiorę.
Spotkanie pod garażem u Fraga o godz. 06.10 i po chwili ruszamy w stronę Żmigrodu. Tam jesteśmy ustawieni z Gacą i Karoliną.

No i jazda w siną dal w stronę Łodzi. Trasa przebiegła dość gładko, bez żadnych usterek, jedynie co odczułem to 2 małe delikatne przytarcia tłoka. A tu kilka fot:







Na bazarku dobry klimat zabawy uciechy itd :mrgreen:
I chyba ładniejszy iż którego widziałem bardzo ładnie wykonany, tylko pogratulować Anperowi wytrwałości.



Z bazarku jakoś tak mało fot mi wyszło! Na bajzel motocyklami przyjechali jeszcze Katok, Michał i Anper.

Tu kilka z naszego wyjazdu już po giełdzie, miało być inaczej niż wyszło - trasa miała być długa, mieliśmy wyskoczyć do Gniewkowa miejscowości gdzie stacjonuje Katok i tam się pokręcić. No ale plany pokrzyżowały pewne małe problemy, niedomagania pewnego motocykla. :) Akcja rozegrała się jakieś 30km od Łodzi.









C.D.N.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Dopowiem tylko, że było ostro i gorąco ;)



Trzeba było urządzać odsiecze, przegrupowania i odwroty.
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Michał a co to za domalowane spodnie u Anpera? haha





_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

Przecież pisałem, że było ostro i gorąco - oryginalne zdjęcie się nie nadawało :hyhy:
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

Na bazar wyjechaliśmy wcześnie. Trochę to dziwne, ale im bardziej zbliżaliśmy się do mety, tym bardziej robiło się nam zimno. W Ostrowie Wlkp. w końcu wymiękliśmy - przyszedł czas na doubranie się. Regers przebrał się za plemnika. ;)


Kilometr za Wartą wypadł nam jeden z postojów "na fajkę". Miejsce zupełnie bez sensu, ale nałóg wygrał. ;)


Jak jest na bazarze, wszyscy wiedzą. Ograniczę się więc do fotek kilku radzieckich niebokserów. Napotkałem otóż małą Kaśkę:


Z Litwy dojechał Iż-350


Widziałem także Jupitera,


...oraz pojazd napędzany siłą ludzkich mięśni przypominający Iża-49.


Drugi dzień został zdomiowany przez Gacę, dlatego będzie najlepiej, gdy on zda relację z tego, jak było i co czuł. :) Ja ograniczę się do jedynej fotki, jaką tego dnia wykonałem:


W sumie plan wspólnego pojeżdżenia i tym razem nie bardzo nam wypalił, ale żegnaliśmy się z myślą, że nie było to nasze ostatnie w tym roku słowo w kwestii wspólnej zabawy na Iżach.

Jak to mawiał pewien wilk - Nu pagadi! :)
 
 
Losketh


Motocykl: Iż-49
Posty: 81
Skąd: Poznan/Wawa
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

heh to i ja wrzucę kilka fot z bajzlu :)
Miło was było spotkać na żywo panowie!! Mam nadzieje ze w przyszłym roku będę już ze swoim jeżem



Konkurs na najgłupszą minę otwarty! :P


Traktor - średnio motocyklowy ale robił wrażenie jak jechał :)


Łódzki Killer
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

To ci się udało :grin:
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Małżonka moja Joanna słusznie zauważyła, żeby dokładnie dowiedzieć się gdzie to też Gaca buduje ten most aby go później ewentualnie ominąć. Wysoce prawdopodobne jest bowiem, że tak Gaca mosty buduje jak motocykle składa ;)
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Co się stało na tym bazarze, że każda wypowiedź o Gacy jest ironiczna ( może źle myślę?)
co się na niego tak uwzięliście?
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
Ostatnio zmieniony przez KOZA Czw 15 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Bo przez niego (a właściwie przez silnik jego Iża) wyprawa do środka Polski utknęła na łące kilka kilometrów wcześniej.
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Oj trudno czasem tak bywa, ale jechał i chciał jechać no ale cóż :( Innym to kopniaki wypadają itd. hehe
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Przecież nie mam pretensji :) I tak pękło mi 300 km a wam i Katokowi jeszcze lepiej.
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Frag ile nam pękło?
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2011   

Dętka i pierścień Gacy :)
_________________
Iż49
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 18 Wrz, 2011   

A to było bazarowo-iżowe miasteczko namiotowe. :)
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2011   

Ale się znęcacie Panowie ;) , pokusi się ktoś o pełną relację?
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2011   

Nikt się nad nikim nie znęca. ;)

Dodam tylko filmik z ostatniego odcinka drogi powrotnej do domu :lol:
 
 
 
Aeternum


Motocykl: Iż-49
Posty: 71
Skąd: Ostrów Wlkp/Kraków
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   

Następnym razem jak ktoś będzie w Ostrowie wielkopolskim proszę dać znać :)
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

Ostatnio przebywanie przy komputerze jest jedną z ostatnich rzeczy na które mam ochotę, stąd moje wielkie opóźnienie w zdaniu relacji bazarowej. W sumie nic takiego się tu nie wydarzy na co wskazywało by mocne rozdmuchanie tematu przez poprzedników ;)

Na początek przedstawiam z trochę innej strony fajny zaprzęg. Planety nie podobają mi się na tyle bym chciał je mieć, ale takowy komplet daje do myślenia.


Kolejnym bazarowym tematem jest niewątpliwie pominięta przez resztę akcja kopniakowa. Nikt nie zgubił co prawda dźwigni, ale do akcji musiał wejść sam Pan Edzio (producent gumek) i pokazać jak należy szybko i sprawnie zamontować gumę na anperowym kopniaku ;)


Potem już była tylko planowana wycieczka do samego centrum Polski - Piątku.




Było upalnie, a mój motocykl jak zwykle był obładowany nie tylko pasażerką ale również innym niezbędnym bagażem biwakowym. Wszystkie te elementy układanki przyczyniły się kolejno do ostrzeżeń w postaci stuków silnika a następnie do całkowitego zblokowania tłoka lub innej ruchomej części w kładzie korbowo-tłokowym.


Do końca łudziłem się, że to zablokowany kopniak. Niestety coś w środku złapało i trzymało. Rozpoczęliśmy demontaż celem inspekcji i oceny sytuacji. Michał z Anperem wrócili się do Łodzi po "lawetę". Morale naprawdę opadły, przynajmniej u mnie, bo mnie najbardziej ten problem dotyczył.


Próba dostania się do tłoka została skutecznie uniemożliwiona przez nakrętkę prawego kolanka. Nie dało się w żaden sposób jej odkręcić. Przez ten czas silnik ostygł na tyle, aby kluczowe części skurczyły się na tyle, by wszystko zaczęło pracować. Choć jeszcze dość ciasno. Katok wziął Karolinę na tył a ja odciążony dolałem "setkę" miksolu i ruszyliśmy wolnym tempem do Łodzi - pod garaż Anpera. Tam zadecydujemy czy skończy się na PKP ;)


Motocykl dobrze zniósł drogę.Chwilami sprawdzałem, czy przy szybszej jeździe nie łapie tłoka ponownie. Nic takiego się nie działo.
Z pod garażu Anpera po lekkiej strawie (ja nie jadłem, jakoś nie miałem apetytu ;) ) ruszyliśmy w drogę powrotną do Żmigrodu, gdzie nasze (Frag, Regers i Ja) drogi się rozdzielały.

W części drogi towarzyszył nam Anper i Michał którzy kolejno odłączali się i wracali do domów.




Dalsza droga przebiegała z prędkością nie mniejszą jak 70km/h. Można śmiało powiedzieć, że Iż dostał w dupę za swoje głupie humorki ;)




Oczywiście postoje były wymuszane na bieżąco przez jednego z uczestników podróży. Chyba nie muszę pisać przez kogo i dlaczego ;)


Do Żmigrodu dotarliśmy już o zmroku. Mineliśmy kilka zabytkowych motocykla takich jak: Jaskółka czy SHL M04. Na pożegnanie podaliśmy sobie dłonie, a Iż Fraga, jak to ma w zwyczaju, oznaczył przed odjazdem terytorium ;)


Moja dalsza podróż przebiegała bez przygód.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
9-10 września 2017
Spiker Motobazary 2 Czw 14 Wrz, 2017
nickeledon
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
7-8 maja 2022
seaman Motobazary 5 Pon 09 Maj, 2022
LukS
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
22 stycznia 2011
topik_2006 Motobazary 52 Pią 11 Lut, 2011
panz
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
3-4 lipca 2009
PęDZEL Motobazary 12 Pon 06 Lip, 2009
diablomichal
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
17 stycznia 2009
roman Motobazary 19 Pon 19 Sty, 2009
krzysiek_2059
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
7-8 maja 2010
Michał Motobazary 31 Sob 15 Maj, 2010
WADER


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna