IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
CORDBALLON
Autor Wiadomość
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   

motolis napisał/a:
Lubię używać wulgaryzmów (nawet tych ,które uważam za nieprzyzwoite i są za takie uznawane) ,bo podkreślają emocje.

Mam prośbę: staraj się ich ograniczać, przynajmniej na forum, za co z góry dzięki.

motolis napisał/a:
Kolejna sprawa to powiem Ci w sekrecie, że 90% społeczności używa tych ohydnych wyrażeń, przynajmniej w moim otoczeniu.

Nie tylko w Twoim, ale było by fajniej gdyby można ilość takich słów ograniczać (przynajmniej w formie pisanej).

[ Dodano: Czw 16 Lis, 2023 ]
Komar napisał/a:
"roman", niepotrzebnie wywołujesz dyskusję. Akurat na tym forum znaczna większość ludzi wypowiada się dość dobrze co świadczy o użytkownikach.

Absolutnie nie zamierzałem i nie zamierzać wywoływać niepotrzebnej dyskusji, tylko kulturalnie chciałem zwrócić uwagę, że język polski ma dużo większy zasób słów warto z niego skorzystać.

Proponuję wrócić do opon. Warto czy nie warto je kupić? Oto jest pytanie.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

Warto kupić pod warunkiem, że idą one jako koło zapasowe do wózka. Jeździć na nich się boję.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sro 22 Lis, 2023   

Komar koło zapasowe powinno być w pełni sprawne i gotowe w każdej chwili do jazdy, a nie do ozdoby ;)
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 23 Lis, 2023   

jeż napisał/a:
Komar koło zapasowe powinno być w pełni sprawne i gotowe w każdej chwili do jazdy, a nie do ozdoby ;)

Tak, ale na froncie, gdy nie ma czasu ani możliwości na łatanie dętki. Nawet przed wojną, gdy gwoździ w bitych drogach było co niemiara cywilne wózki nie posiadały koła zapasowego. Przyczyną tego stanu oprócz oszczędności na wożonych kilogramach był fakt, że większość motocykli i zaprzęgów nie posiadała wzajemnie wymiennych kół. Tylko te skrycie konstruowane jako potencjalnie wojskowe miały takie rozwiązanie (boksery BMW i Zundapp, NSU 601 OSL, ...). Takie podejście kontynuowano też po wojnie. Tak więc tym bardziej dzisiaj jeżdżenie rekreacyjne bez kola zapasowego nie jest grzechem. Pomijam zlotowe popisy, gdy od ekstremalnej jazdy ruskimi zaprzęgami pękają szprychy w kołach - wówczas zapas to jedyny ratunek.

Nawiasem mówiąc kolega Komar ma to koło zapasowe w pełni sprawne, tylko ma pewne obawy co do dłuższej jazdy z omawianą oponą. Natomiast w sytuacji awaryjnej może skorzystać z tego zapasu i spokojnie dojechać do warsztatu.

Nie da się ukryć, że wczesna "emka" z taką terenową oponą na zapasie wygląda stylowo - i to jest jej główny plus. Moje czepialstwo co do tego wyrobu Corballoon ograniczył był teraz do tych idiotycznych dodatkowych napisów.
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Pią 24 Lis, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 23 Lis, 2023   

Tak, Spiker dobrze mnie rozgryzł i z klawiatury mi to wyjął.
Oponę kupiłem tylko po to aby jak najbardziej upodobnić motocykl do specyfikacji katalogowej z początków produkcji.

Oczywiście jak kiedyś wjadę w teren i się zakopię w piasku to nie wykluczam awaryjnego przełożenia koła. Koło jest pełnowartościowe i co jakiś czas sprawdzam w nim ciśnienie.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023   

Oferta się rozszerza ... tym razem bez skrępowania w tytule aukcji podaje się (na zachętę?) nazwę Dunlop, ... chociaż nie widnieje ona na oferowanej oponie:
https://Allegro.pl/oferta/opona-dunlop-3-50-x19-bmw-r4-r5-r35-r42-r62-r11-r12-r51-r71-nsu-osl-zundapp-14771200994
https://Allegro.pl/oferta/opona-dunlop-4-00-x19-bmw-r12-nsu-501t-501ts-standard-d-rad-r09-r10-r11-14772541803
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 356
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023   

Pomijam tutaj dyskusję nad jakością opon ale zauwazylem, że producent znowu umiescił na oponie napis:

"DESIGN IN GERMANY, CONCEPTION EN ALMAGNE"

Może zleceniodawca tych opon musiał na tyle je odróżnić od
oryginałów aby ominąć częściowo znaki zastrzeżone?

Nie mogę zrozumieć idei tych napisów.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023   

Komar napisał/a:
Nie mogę zrozumieć idei tych napisów

Myślę, że po prostu w mniemaniu właściciela to brzmi "szlachetniej" niż zgodne z prawdą "Made in People's Republic of China". ;)

Pomijając kulawośc tego, co tam wypisane w wielu językach (dosłowny przekład powyższego to dziwnie brzmiące "projekt (koncepcja) w Niemczech"), to moim zdaniem nie jest to prawda - kształt został skopiowany z Dunlopów, DEGUM-ów itd. No, chyba że poeta ma na myśli projekt wykonawczy formy, który trzeba było wykonać. Ale o tym napisy na gumach nic nie mówią. :)
 
 
Zdzislaw
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Janikowo
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023   

Zasadnicze pytanie powinno brzmieć: Czy ktoś brał udział w testach tych opon wcześniej przed wypuszczeniem na rynek, czy są to teraz testy na odpowiedzialność kupujących, jak ze szczypawkami na coś tam? Tak tak, kupta coś za 450zł ale i nawet już 650zł (dam sobie rękę uciąć, że rano było jeszcze 450zł a nie 650) i testujta. Może się uda przejechać więcej jak na Mitasowych.

Żeby nie było - kusiły mnie te Balonki, ale wolałem wydać na nowe opony do XJRki te kilka stówek, jak na coś niesprawdzonego ale niby to podobnego do opon z lat PRL. I pewnie skończę jak większość na Mitasach H-02. :P
_________________
XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna