IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[56] Iż56 cały do remontu, pomożcie
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

O cholera, to gdzie on ma ta piaskarnie?? Na WENUS :?: :wink: A tak powaznie, lepiej sie porozgladac za takimi usługami gdzies w pobliżu, bo silnik do iza nie jest taki lekki, trzeba pakowac, pacic za przesyłke, ajeszcze jakis cymbal na poczcie pierdolnie tym w kąt i sie rzebra posypią :wink:



Ogólnie fajny efekt wychodzi jak sie silnik pojedzie szczotką drucianą, ale dokladnie... ja tak robilem na jednych karterach i fajnie to wyszło, z faktu ze robie ten silnik na podrube wojskowej DKW i maluje to na czarny mat wiec powieżchnia powinna być w tym celu jak najbardziej chropowata, bo niemcom raczej gładkie odlewy z Żeliwa nie wychodziły.



Tak dla nie w tajemniczonych :wink: Wojskowe dykty, czyli tzw saharki miały kartety i dekle w silniku żeliwne, jedyne co bylo aluminiowe to głowica.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Ja się miałem brać za szkiełkowanie, ale chyba mi sie nie chce. Też przetarłem drucianą szczotką a potem drucianym zmywakiem i jest git. W Automobiliście jak była seria artykułów o renowacji NSU to ciągle pisali o winylowej szczotce na szlifierkę kątową, że niby taka ekstra a efekt lepszy niż od szkiełkowania. Ale jak się pytałem w sklepach to nawet o tym nie słyszeli.
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

co mnie pokarało tak zardzewiałym modelem Iża? każda śrubka to koszmar!

od 18:00 do 21:00 jestem wykończony

























 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Ferago zrób fote tłoka, zobaczymy kto mial większy nagar.No silnik i rame masz naprawde zafajdaną, ale myśle że szkiełkowanie da rade aby silnik nabrał tej poświaty pięknej, a rama do piasku. Co do czyszczenia to myj benzyną albo a raczej najlepiej płynami do usuwania smarów, olejów i pyłu. W sklepach jest to do dostania, do mycia silników w spryskiwaczu.
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

No to qtfa trafiła Ci się maszyna :D Nic nie powiem :P Ja rozbierałem już sprzęty stojące 5 lat pod płotem, ale takiej ramy to jeszcze nie widziałem :D Podłamany? Tak miało (nie) być :!: Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości!
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

Zdjęcia z ściągania wału, tragicznie zapieczony, najpierw podjąłem sie popi... metod przez co ukruszyłem kawałek wału i zrobiłem dwie rysy na kraterze zajebiste.



















 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

czy moze mi ktos pomóc, nie wiem co dalej z tym wałem, czyscic go czy też kupić używany, dostałem info ze ktos z forum ma ? podpowiedzcie ?
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Sob 27 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

gdzie i za jaka kwote? bo mysle ze taniej wyjdzie zakupic uzywany i dac do regeneracji
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

A widzisz Ferago, ja ostatnio sprzedałem 3 wały do IŻa i napewno z nich być zrobił coś porządnego, mam jeszcze 2 zapasowe ale narazie nie na sprzedaż :? Gdybym wiedział że będzie taka sytuacja to zostawiłbym Ci przynajmniej jeden :wink:

Ale nie martw się, jakoś wspólnymi siłami pomożemy Ci :lol: Ja jeszcze w tym tygodniu mam zamiar jechać do gościa który podobno posiada od cholery części do IŻa 49 - dostałem na NIego namiary i nie omieszkam sprawdzić co On takie tam chomikuje :wink: a jak nie to ten mój kumpel który ma te 4 Jawy Perak może Cie poratuje bo widziałem że ma jakiś wał do 56-tki :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

dzięki, sam tez bede szukał
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

No dobrze wał zasyfiony jeszcze takiego nie widziałem.
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Nowe zdjęcia. Iż na golasa i świeżo odebrane części od Daniela S.



Co do zawartości paczki i kasy jaka za nia wydałem mam pewne zastrzeżenia, co będe wyjasniał :(









































Części widoczne na zdjęciu to: łańcuch sprzęgłowy dwurzędowy, tarcze sprzęgłowe, dziwgnia ssania, tłok + pierścienie, kłuczyk do stacyjki, gumy na łańcuch, gumy na podnóżki, gumy na kierownice, wykładziny hamulcowe, linka od czegoś :P
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

Panowie pomożcie, mam wał i jest przytarty, zobaczcie na ponizszych zdjeciach:







 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

A co tu pomóc? trzeba kupić inny.
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

no ale co, ten nie bedzie ? ze niby to przyszkadza ?
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

Ja myśle że ten wał jeszcze tak tragicznie wygląda, napewno można jeszcze na nim spokojnie pośmigać :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

kwestia przytartej częsci widocznej na zdjeciu, poza tym wyglada naprawde bardzo dobrze, nie ma żadnych luzów
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Lis, 2006   

Też tak uważam , orginalnie w tym miejscu jest gwiazdka położona między uszczelniaczem a łożyskiem , i nie powinno to w niczemu przeszkadzać . Co mogło spowodować takie przytarcie :?: pewnie łożysko się wysypało. :?
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 28 Lis, 2006   

nie mam pojecia, kupiłem ten wał od chlopaka z aukcji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [56] Koszt remontu kapitalnego silnika
WojtaS Ogólne 5 Nie 23 Gru, 2012
radarator
Brak nowych postów [49][56] IŻ49 swap felgi od IŻ56
agrupa Ogólne 2 Nie 14 Sty, 2007
mcfrag
Brak nowych postów [56] Moje ogłoszenie Iż56 - proszę o wycenę
agrupa Ogólne 6 Wto 24 Paź, 2006
denis
Brak nowych postów [56] Iż56 wreszcie zawita pod moje skrzydla
Wojt@s Ogólne 44 Pią 06 Paź, 2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna