IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Komarami do Iraku
Autor Wiadomość
KM
Fundator


Motocykl: SHL
Posty: 87
Skąd: Waleńczów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012   Komarami do Iraku

Ponieważ format 800/600 mocno zaniża czytelność, zamieszczam w nieco większym i lepszym rozmiarze. Smacznego! :)

http://motocykle.svasti.o...mi_do_iraku.htm



[ Komentarz dodany przez: mcfrag: Pon 09 Kwi, 2012 ]
Link do skanowanych stron zamieniłem na taki, który umożliwia wygodniejszą lekturę. Treść artykułu jest ta sama.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012   

Szczerze mówiąc, mam mocno mieszane uczucia co do rzetelności opisu tej eskapady.

Wyjazd z PL 13 sierpnia, powrót (koleją) 31 grudnia. Ponad cztery miesiące w trasie na moplikach z dobytkiem (ubrania, filmy do kamery i części zamienne) mieszczącym się w 25 kilogramowej torbie? Jakoś mi to wszystko nie do końca stroi. Gdzieś po drodze dwie osoby wymiękły - i co wtedy zrobiły? Zawróciły komarkami do domu, zepchnęły je do rowu, wysłały do PL DHL-em, a może opyliły sprzęty miejscowym?

Nie twierdzę, że ekipa nie dojechała tam o własnych siłach. Bardziej prawdopodobne jest to, że nie została opowiedziana cała prawda - np. że za Komarami jechał jakiś autokar "propagandowo-serwisowo-hotelowy" z działaczami z ZSMP czuwającymi nad całością, czy coś podobnego.

Wstawki opisujące socjalistyczny trud polskiego robotnika budującego Syrię i Irak, które zajmują większość tekstu, upewniają mnie w tym, co napisałem.
 
 
KM
Fundator


Motocykl: SHL
Posty: 87
Skąd: Waleńczów
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012   

W pełni się zgadzam co do koloryzacji, tamtejszy klimat nie służył na pewno tym seryjnym moplikom (nadany przeze mnie tytuł jest aluzją :) ). Ile szczegółów brakuje tego nie wiem, pozostają domysły.

Nie zawsze jednak prasa arytkułowała same sukcesy. Po likwidacji motocylizmu w Hucie Ludwików pojawił się artykuł opisujący rzekome błędy i wady motocykla. Usprawiedliwianie działało w obie strony, tak jak teraz tekst zależny jest od poglądów... no wiecie kogo. :)

Co do naszego wkładu w rozwój Iraku to słuchałem opowieści kilku osób które tam naprawdę wtedy były i rzeczywiście Polacy byli traktowani bardzo prestiżowo. Tym bardziej że jechała tam spora grupa prawdziwych fachowców - inżynierowie, spawacze stoczniowi, która wprowadziła realne technologie. To co daliśmy im teraz to przymusowa demokracja z oznaką niechęci ubrana w szlachetne hasła, czy to była słuszna droga?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Na komarkach do Iraku - WSPOMNIENIA
Wojt@s Hyde Park 1 Wto 10 Kwi, 2007
Suchy
Brak nowych postów A jakie motory jeżdża w Iraku ?
Czyli fotki ze świata
Łukasz Hawryluk Hyde Park 2 Sob 25 Paź, 2014
Disguster


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna